Ruski "Kaspijski Monstrumi"

7

Ruski "Kaspijski Monstrumi"

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Predhodno sam postavio onako linkovano verziju na ruskom ,vidim poznat mi film . Smile
Odlicno imamo i na engl. Very Happy




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Maj 2011
  • Poruke: 66

Buva ::Jedan zanimljivi ekranoplan Bartini Berijev VVA-14
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
i današnji izgled
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]





a znaci to je ono cudoviste koje mozemo videti u videima tipa ``very strange planes``!



offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

izgleda da će spasiti Lun-a Smile barem nešto,
bit će razlog više da se ode do muzeja Smile
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

izvor je nov od 25.2.2013

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28422
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

O pogon. grupi za ove `letece brodove`

Between Wind And Waves Gas-Turbine Engines For Wingships

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

Ovi se jos koriste Aquaglide 2



EK-12P Ivolga

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Kao leteci brod ,`sdelano v SSSR ` Smile



offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Danas sam naleteo na ovaj kratki video, koji prikazuje Beriev Bartini VVA-14 u letu.



Iako smo ga mi ovde svrstali među ekranoplane, ipak bi mu mesto pre bilo među klasičnim avionima. Naime, taj ground effect je VVA-14 koristio samo za poletanje, a na njega je trebalo da budu ugrađeni i motori koji bi mu obezbedili vertikalno poletanje. Međutim, nikada nisu ugrađeni.

offline
  • su27 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2012
  • Poruke: 2551

hipotetički kada bi sa zapadnih brodova gađali ovo čudo u letu da li bi to radili protivbrodskim (koje su prespore) ili protivavionskim raketama(za šta leti prenisko)?

inače u svijetlu zadnjih dešavanja bilo bi fino kad bi Rusi pošto su sad dovoljno ekonomski jaki osposobili bar jednog da pravi dar-mar po Baltiku kukao bi gensek NATOa svaki dan po novinama Very Happy

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2007
  • Poruke: 1084
  • Gde živiš: Republika Srpska,Banja Luka

Након што су поново вратили у службу нуклеарне возове, сад изгледа да из магле прошлости извлаче и ова чудовишта.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1278 korisnika na forumu :: 32 registrovanih, 5 sakrivenih i 1241 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: BUDDAR70, cuvarkuca, Demi87, Dimitrise93, Draganeli, Džekson, Halabit, HrcAk47, Istman, ivan1973, jon istvan, kapela, klepesina, kutija11, ladro, Lucije Kvint, maCvele, Milos82, Mis uz pusku, Mićko, Nikola9223, Otto Grunf, Rogan33, Simonsen23, skok, Solunac na steroidima, StalniPromatrač, stegonosa, synergia, x011, yrraf, Zmajac