|
Poslao: 21 Dec 2017 07:47
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23228
- Gde živiš: Beograd
|
Zašto i gde u Kantini? Možda da ponovimo i razjasnimo namene ova dva sistema.
Da li Pancir ima potrebu da gađa ciljeve prilikom pokreta? S obzirom na namenu mislim da je to neophodno kod Tora.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 21 Dec 2017 09:01
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12075
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
Намена им је слична, заштита ПВО система великог домета од ракета, хеликоптера, па чак и авиона...и један и други су и ПВО и ПРО системи.
До скора су им ту биле и исте даљине гађања, да би задњих година панцир добио малко јаче ракете, како би гађао на већим даљинама циљеве, код Тора даљина је повећана незнатно.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Dec 2017 09:23
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23228
- Gde živiš: Beograd
|
Ali zar Tor nije namenjen i za zaštitu oklopnih jedinica?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Dec 2017 11:15
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12075
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
Тор је намењен одбрани средстава и објеката од виталног значаја копнене војске, од крстарећих ракета, авио бомби, авиона и хеликоптера.
Тако да се може рећи да му је један од задатака и заштита оклопних јединица од горе поменутих претњи, поред заштите ПВО система копнене војске...
Мада и панцир може да обавља исту ту улогу, одбране копнене војске...тако да им је задатак поприлично исти. Штитити објекте и средства од виталног значаја.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Dec 2017 12:02
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23228
- Gde živiš: Beograd
|
Ali sada vidimo da je Tor pogodniji za zaštitu oklopnih jedinica jer u pokretu može gađati ciljeve u VaP. Dakle to bi mogao raditi dok je jedinica OMJ na maršu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Dec 2017 20:50
|
offline
- Pridružio: 20 Maj 2017
- Poruke: 2474
|
Uporedna analiza bi i trebala negde drugde a ne na samim temama, mogla bi kao nova na PVO odeljku ali obzirom na ponašanje većine u tim slučajevima kantina je najverovatnije najbolji izbor.
No ono što bih hteo da primetim a vezano isključivo za Tora. Videli smo svi fotku gađanja i dva komandna vozila oičgledno iz linije Barnaul sa svojim malim radarom.
Ono što je meni zanimljivo je da je pre nekolko godina, možda i pola decenije već, striktno na ruskim i ruskofonskim forumima navođeno kako je taj taktički KIS sasvim u redu za Tora (između ostaog za to je i projektovan) ali da mali radar Garmonj (kao i Gornjist uostalom) na njemu NE ZADOVOLJAVA NI PO PITANJU UGAONE TAČNOSTI NI PO PITANJU DOMETA ni po trećoj koordinati i da je zapravo idealan za Tungusku, Strelu-10, Baguljnika tj. Sosnu i naravno sve moguće MANPADS-e .
Takođe je iznenađujuće (osim ako snimak nije malo ...) da je već očekivano da jedan KIS komanduje sa ubičajenih 4 Tora a ne 6 ali eto vidimo 6, što u principipu nije nekorektno pogotovu ako su parovi u režimu zvono.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2017 15:25
|
offline
- Drug pukovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 5685
|
Почему механическое катапультирующее устройство заменено ПАД?
U jednoj knjizi su obrađivali ovu temu čini mi se baš na primjeru TOR-a.
Dvije vrste starta, hladni i topli, a topli je onaj kada se prvi režim motora aktivira u samom kontejneru. U pravu je robognus, to nije ovdje slučaj jer taj prvi startni režim kod 9M331 traje 4 sekunde.
Tražili su najoptimalniji odnos brzine, visine i vremena odnosno najkraće vrijeme da raketa odradi otklon prema cilju, a da brzina bude najveća i visina najmanja.
Zašto su zamjenili katapult sa gas generatorom ne znam, vjerovatno su dobili neku desetinku vremena i nešto na brzini. A možda je i raketa neka nova, čini mi se nekako izduženija.
|
|
|
|
|
|