Automatska puška AK-12

57

Automatska puška AK-12

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Ima i druga gen AK-12, dosta toga je otklonjeno na njemu...ceceni ih mahom nose...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Citat:Imperator danas je bitniji izgled da je fsncy i tactical da možeš kaćiti na nju sve i svašta potom težinda da je lakša jer kad se sve nakarikaš dobiješ još kilo pa tek onda funkcionalna.

Nije. I danas, kao i uvek najvažnije je da je oružje funkcionalno.



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2014
  • Poruke: 812
  • Gde živiš: Novi Beograd

Неки људи и даље мисле да је парче шине тактикул детаљ...

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Ne shvataju da je masovna upotreba optike najveci napredak u streljackom naoruzanju od uvodjenja AP. Sad

offline
  • bozo13  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 25 Sep 2006
  • Poruke: 668
  • Gde živiš: Slovenija

bojank ::Ne shvataju da je masovna upotreba optike najveci napredak u streljackom naoruzanju od uvodjenja AP. Sad

"Red dot" optike, tj optike brez ili sa minimalnim uvečanjem.

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2014
  • Poruke: 812
  • Gde živiš: Novi Beograd

bojank ::Ne shvataju da je masovna upotreba optike najveci napredak u streljackom naoruzanju od uvodjenja AP. Sad

Наравно, у начелу, треба ти 10цм шине да метнеш неку оптику.

Ја нпр, једном месечно водим колеге са посла до стрељане, до сада сам једно 30 њих водио.

И увек им намерно дам Сајгу са механичким нишанима, и одмах после са неком јефтином црвеном тачком.

Разлика је ЈЕЗИВА, притом 90% тих људи никада није пипнуло оружје.

Схватам да је за војску трошак оптика, али зашто правити пушку са шинама, ако нећеш да им задужиш и стакло?

Тако и на АК 12, чему мука око дизајна поклопца сандука са шином, ако нико не фура, осим јединица с/н.

offline
  • Pridružio: 13 Apr 2022
  • Poruke: 1209

Неђе 92-93 ми је покојни поручник Дуги показао м70 са колиматорским нишаном, шина монтирана на лијеву страну сандука, мени је то изгледало сасвим ок, у односу на оптику (имао сам пасивну ддр оптику).
За потребе “мисија” којима сам се бавио у то вријеме чак и много боље од класичне оптике.

Искрено не разумијем како се може ставити шина на поклопац јер поклопац се помјера…

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Resili Finci problem poklopca 1962. Dobro upasovan poklopac i polugica sa leve strane koja dodatno zategne poklopac i dovoljno je precizno za do 300m sa mehanickim nisanima na sanduku, kao i sa laksim optikama (a teze ti ne trebaju na AP). 0:18-0:19 popusti polugicu:

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39718

Bojane da nije slična ovoj polugica na SVD-u???

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

To je i dalje tek prelazno i iznuđeno rešenje naspram uparivanja cevi sa "gornjim" sandukom.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2124 korisnika na forumu :: 99 registrovanih, 10 sakrivenih i 2015 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., acatomic, alex71, alternator, annon, Apok, Asteker, BlekMen, bobo85, bobomicek, Bobrock1, Borkanović, Bozjidar87, branko7, CikaKURE, Comisa, cvele130, cvrle312, DejvTroter, dekan.m, Deki Duga Devetka, Djokislav, doktor1964, Dorcolac, DreadForce83, dule10savic, Dzuki, Džekson, esx66, EXIT78, Guster25, GveX, Ikica977, Imperator_Aleksandr_lll, IQ116, Iskander, Jerry Drake, Jester, JOntra, K a s p e r, kib, kokodakalo, komenski, Koser, kozhedub, kybonacci, ladro, Laluvr, LeGrandCharles, lima, Limeni91, Litostroton, ljubo70, ljubsz, Marko Marković, mat, mercedesamg, miki kv, Mikoyan98, mikrimaus, Miler88, milimoj, mmelezovic, Moldovan, Mrav Obrad, N.e.m.a.nj.a., Nikoletina Bursac, NNPD, opt1, Orc, Orijen, Panter, Pekman, pera bager, PO1974, precan, raketaš, read-only, Reddot, rodoljub, Sagotolio, sajorg, sekretar, Sirius, SKYLINE, SlaKoj, Smiljkovich, TangoSix, VJ, VladaKG1980, Vlado82, vpetrovic, Vrač, Wehicle, ZetaMan, Zorge, Zrcalo, zziko