Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

492

Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2017
  • Poruke: 150

Не знам да ли је већ неко помињао овај модел на теми, мене су одушевили свака им част. Домаћи задатак за ове наше из Заставе.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Још једна фина стварчица
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Ovo sa "balanced automatic recoil" zvrčkom... van takmičarskog kruga, apsolutno bespotrebna stvar.



offline
  • Pridružio: 12 Feb 2017
  • Poruke: 150

Наравно није за масовну употребу, али за јединице типа САЈ, Кобре и део СБр је више него корисна. На западу поклањају доста пажње балансу и ергономији код наоружања, тако да ово што су Баћушке одрадиле може бити само позитиван помак у развоју наоружања. Задржали су поуздан и проверен механизам уз максималну компензацију одскочног угла. Мислим да су данас модификације неопходне, поготово када је реч о пешадијском наоружању. Палета наоружања данас доступног било коме у свету је много шира, него што је то било пре 20 или 30 година. Треба имати лек за сваку бољку.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

U 5.56/5.45 balanced recoil jedino ima svrhu u IPSC-u, a i tada je prednost marginalna...

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2017
  • Poruke: 150

Колико је реално повлачити паралелу између Стонер и Калашњиков механизма (тј. 5.56 и 5.45), кратког и дугог хода затварача? Ми смо у ситуацији да користимо м-21 у 5.56 мм, она због мањег калибра има и мањи одскочни угао, али у поређењу са рецимо хеклеровом hk-416 постоји разлика. Немам лично искуства са наоружањем заснованим на Стонеровом механизму, могао би неко ко је користио да да подробније поређење.

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

dejan.lxxiv ::Задржали су поуздан и проверен механизам...
U stvari nisu. Pogledaj video bolje, tu je kontra-balans štangla Very Happy , tu su zupčanici, čuda.

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1108

Nek prica ko sta 'oce.AK mehanizam je neprevazidjen.Od kako sam doterao okvire kako sam opisao (da ne bude zabune 10 metaka staje u okvir),nema nijednog zastoja sto se samog mehanizma tice (a ni okvira).Nijedno gadjanje mi nije ispod 120 metaka u cugu.

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39662

6.5 grendel puška je VEPR

online
  • Pridružio: 05 Jan 2012
  • Poruke: 1252

Crni zatvarac...i dan danas enigma za zastavu,kako zatvarac biti crn a da se ne ljusti prilikom rada.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8108
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Imaju li tupa zrna za AK 47?
Koristi li ih policija /AT jedinice

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 11519 korisnika na forumu :: 100 registrovanih, 9 sakrivenih i 11410 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, A.R.Chafee.Jr., advokat84, alke12, Apok, Avalon015, bb929, BlackTower, Bobrock1, Boris90, brandža84, bunker, CHARLIE JA., Cicumile, Cirkon, coaaco, dane007, DankoZemun, darcaud, Dejan_vw, DENIRO, dj.ape, Djokkinen, djuradj, dule10savic, Electron, Feller, Flanker-G, Foxdie, gobrad, goran.vvv, GORDI, gost321, Great White, HogarStrashni, Igritelj, ILGromovnik, IpMan, Ir, ivan979, ivan_8282, Ivica1102, Jan, Jester, Josef, Jozo74, K a s p e r, Kenanjoz, kib, knutveliki, kori, kreker, Krusarac, kunktator, Macalone, Man1ac021, mat, maxim_von_burdengate, Metanoja, mikidragi, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, milimoj, Milovan Dinic, Mis uz pusku, Murko, nekdo, Nele79, Nepopravljivi, nezavisni mislilac, niksa517, nuke92, nuki1234, OnforSadunac, pein, Permaldar, Pero, Posmatrac77OKB, Prečanin30, raster12, Ray1973, Regrut Boskica, RJ, sap, sasa87, Shajlok, Sharpshooter, shlauf, Srle993, styg, Tandrkalo, tecataki, tuf, vaci, veljkovicdani, vidra boy, VJ, Vlada1389, Zvone, |_MeD_|