Automatski pištolji vz.61 i M.84 - čehoslovački i jugoslovenski ''Škorpion''

9

Automatski pištolji vz.61 i M.84 - čehoslovački i jugoslovenski ''Škorpion''

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2010
  • Poruke: 49

Maajka ::Negde sam procitao da je problem s ovim oruzjem je kada se uspornik paljbe zaprlja ili kada je ostecen, kako prepoznati da li je zaprljan ili ostecen? vidi li se to nekako "od oka"?

Za detaljnije informacije pročitaj [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

I za tebe i ostale koje interesuju i druge informacije sličnih sadržina [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Naravno da je ovo samo teorijski deo. Teško da se znanje u prepoznavanju oštećenja i davanja ocene o ispravnosti pištolja može steći samo čitanjem literature. Praktično iskustvo je neprocenjivo.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 15 Avg 2010
  • Poruke: 34

4. Da li je istina da mu je velika mana cesto zaglavljivanje?
JESTE ISTINA JE



offline
  • Pridružio: 22 Jun 2010
  • Poruke: 150

Zaglavljuje mnogo ređe ako je okvir dobro odmašćen.

offline
  • BR-M75 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 09 Nov 2010
  • Poruke: 16

Vaše tvrdnje su na osnovu ličnih iskustava?

offline
  • Pridružio: 01 Apr 2006
  • Poruke: 241

BR-M75 ::Vaše tvrdnje su na osnovu ličnih iskustava?
licno iskustvo je
ako se pravilno i propisno odrzava , cuva i koristi
NECE doci do nepredvidjenih zastoja.

offline
  • Pridružio: 22 Jun 2010
  • Poruke: 150

banebeograd ::BR-M75 ::Vaše tvrdnje su na osnovu ličnih iskustava?
licno iskustvo je
ako se pravilno i propisno odrzava , cuva i koristi
NECE doci do nepredvidjenih zastoja.
Škorpion je vojno službeno oružje i sigurno je da ga je JNA testirala prije nego je uveden u naoružanje. Nije tačno da je nepouzdan. Kao što kaže Bane ako se pravilno održava... Okviri su 80% zastoja na oružju.Zašto nekad ne zakaza škorpion u brojnim likvidacijama po BG devedesetih?

offline
  • Pridružio: 17 Nov 2010
  • Poruke: 71

JA SAM PUCAO IZ ŠKORPIONA I ISPALIO SAM VISE OD 700KOM A KORISTIO SAM MUNICIJU PPU I S&B ... SI NIJE MI NI JEDAN NIJE ZATAJIO ALI ŠKORPION TREBA NJEGU I ODRZAVANJE, ČIŠČENJE I PODMAZIVANJE, KAO NAPR: POSLI PUCANJA OČISTITI GA AKO JE TO MOGUĆE... I PODMAZATI GA I UVJEK DA JE SPREMAN.....

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6829
  • Gde živiš: Srbija

Ovaj pištolj mi je bio lično naoružanje kao tenkisti i jedna od većih zamerki je pincip repetiranja. Kada ga trebaš upotrebiti zimi na minusu a nemaš rukavice pa ti šake promrzle, skoro je nemoguće da ga repetiraš.

offline
  • Pridružio: 17 Nov 2010
  • Poruke: 71

slazem se sa tobom kad je zima da ga jedva repetiraš.. klizne ruke...
ali ovako kad se odrzava je odličan ... meni nije imao zastoja ..

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7463
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Citam da do zastoja kod naseg Skorpiona dolazi zbog okvira. Koji je problem sa okvirima? I da li je tako i kod originala?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1803 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 10 sakrivenih i 1713 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 4816 - dana 26 Nov 2025 23:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., advokat84, Agape, Ba4e, bokisha253, boro975, BZ, ccoogg123, Centauro, CVOJ 410.lad PVO, Czrweni, Daba75, DavidA, dekir, Denaya, DezurniOperativni, Dimitrise93, Djuza, doloress, draganl, drpera, FileFinder, g_g, Glavni Oružni, GrobarPovratak, GveX, halkin gol, Hardenberg, havoc995, Ivan Germanovic, Jakonjveliki, kaisarevic1, Kamov, kybonacci, laki_bb, ljuba, Marko Marković, Mercury, mgolub, Milan A. Nikolic, milos.cbr, minmatar34957, moldway, monomah, Mr.G., Naj-Turs, nebidrag, nebojsag, nenad81, Ognjen D., pein, Pekman, pobeda, probisic, radovanstojkov023, raso92, Rumun2000, Samo gledam, savaskytec, Smiljkovich, Solunac na steroidima, sony771, spektorsky, Srna, Tandrčak, theNedjeljko, toshevski, tritonus, trutcina, tubular, vaci, Vanderx, Velizar Laro, vidra boy, wolf431, Wrangler, zdrebac, Zvlade, šumar bk2