|
Poslao: 22 Jul 2013 23:18
|
offline
- booris

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Jul 2013
- Poruke: 5
|
Ja imam Četničku Kamu M24 čk
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2013 15:39
|
offline
- Pridružio: 26 Apr 2011
- Poruke: 1540
- Gde živiš: Subotica
|
Ако неко жели тачну реплику бајонета М24ЧК од челика по жељи нека се јави.Цјена је 10% од цјене оригинала.Ручни рад је у питању.Овако изгледа.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2013 15:54
|
offline
- Recce
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 18 Apr 2011
- Poruke: 6367
|
booris ::ovo je moj
Imas interesantan noz ali nazalost, njegova cena u ovakvom stanju nije narocito visoka. Mesingana zakovica na drsci nema sta da trazi, ta rupa je izvorno namenjena provlacenju gajtana za kicanku kada se noz nosi kao deo paradne opreme. Opste stanje (korozija, drvo, zakovice na drsci...) nije ni osrednje ali najveci minus je nedostatak bakarnog medaljona na kaniji (mrtvacka glava sa ukrstenim kostima) koji je bio simbol jurisnih jedinica Kraljevine Jugoslavije.
Razmisli o ciscenju i zastiti (ne mislim pritom na brusenje, poliranje i refinisiranje). Ukoliko je porodicna svojina, pokusaj da pribavis nekakav papir, fotografiju ili pricu uz njega. Bolje nego da ga prodas za par stotina evra
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2013 21:21
|
offline
- booris

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Jul 2013
- Poruke: 5
|
Mesingana zakovica je metak od plašljivca koji sam kao mali zakucao u njega jel ja bila rupa.Nisam nista znao o njemu do pre koju godinu.Svi su hteli da ga kupe,kazu bodez za Austrijsku pušku,belgijsku itd dok me jednog dana drugar nije odveo u knjižaru i u knjizi Branka Bogdanovića pokazao sliku u air braš tehnici.Tada mi je sve bilo jasno.Praktično u mojoj kući je od početka jer je ona bila blizu kasarne gde su bile te jedinice i kad je počinjo rat tu se i našao.Sa njim se radilo dosta po bašti zato je takav,ali je uživo mnogo mnogo bolji.nije čišćen uopšte da ga nebi oštetio i uništio patinu.Nosio sam ga u muzej na Kalemegdanu gde su duneli pušku ,stavili ga na nju i slikali.Hteo sam ga za nešzo menjati ali nisu to imali.Broj na njemu je trocifreni.Ako nekoga nesto zanima slobodno nek pita.Mrtvačku glavu je uklonio moj deda,znate kako su partizani gledali na takve ambleme...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2013 21:46
|
offline
- Pridružio: 26 Apr 2011
- Poruke: 1540
- Gde živiš: Subotica
|
Копање по башти..........Боже опроости им не знају шта раде........
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2013 22:46
|
offline
- Marko Matijaš
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 02 Jan 2012
- Poruke: 20
|
Interesuje me već pomenuta replika noža M-1924 ČK. Kako bih je mogao poručiti, i koliko bi to koštalo ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2013 22:50
|
offline
- momcilo 1
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 31 Jan 2013
- Poruke: 12
|
steta sto je takvom stanju,ali sto Recce rece pokusaj da nadjes neki papir,sliku....da noz ima neku pricu i kad se sredi imace mnogo vecu cenu nego trenutno u ovakvom stanju,voleo bih da ga posedujem takav noz da kompletiram moju 1924
|
|
|
|
|
|