|
Poslao: 13 Sep 2018 22:54
|
offline
- mushroom

- Legendarni građanin
- ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
- Pridružio: 29 Jul 2014
- Poruke: 4541
|
Da se vratimo na temu!
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2018 22:55
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
@mushroom-e, koliko vidim ljudi sa slike nisu kadeti vec su pripadnici jednog od centara za obuku u sklopu KZO.
Traka oko ruke verovatno jer se radi o slici sa neke vezbe...
@insan, remnik kako kome odgovara, sve ima prednosti i mane. A prst na obaracu, pa ljudi od ovoga leba jedu, sa oruzjem su svaki dan, znaju sta i kako mogu...mislim da je ta prica sa tactical prstom preterana..a posebno je postala dosadna (ne prebacujem tebi nista ) jer se stalno moze videti komentar klinaca na svakoj fotki gde neko nosi pusku upravo ta ''primedba za prs' ''
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2018 23:01
|
offline
- mushroom

- Legendarni građanin
- ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
- Pridružio: 29 Jul 2014
- Poruke: 4541
|
Koliko ja znam u KoV-u se duze samo dva tipa pancirnih prsluka: PBB MD99 i PBB MD12 (izuzetak SB). Ovi novi Jumkovi se prikazuju za sad samo na poselima, a ne bi rekao da je mentalni sklop nadredjenih dovoljno razvijen za uvodjenje FAST prsluka za obicne pesadince
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2018 23:29
|
offline
- Pridružio: 12 Okt 2015
- Poruke: 1950
|
Mercury ::@mushroom-e, koliko vidim ljudi sa slike nisu kadeti vec su pripadnici jednog od centara za obuku u sklopu KZO.
Traka oko ruke verovatno jer se radi o slici sa neke vezbe...
@insan, remnik kako kome odgovara, sve ima prednosti i mane. A prst na obaracu, pa ljudi od ovoga leba jedu, sa oruzjem su svaki dan, znaju sta i kako mogu...mislim da je ta prica sa tactical prstom preterana..a posebno je postala dosadna (ne prebacujem tebi nista ) jer se stalno moze videti komentar klinaca na svakoj fotki gde neko nosi pusku upravo ta ''primedba za prs' ''
Vjerovatno je za drugu temu.
I ja jedem hljeb od sličnog zanata te se družim sa cijelom porodicom tih pušaka već duže vrijeme,sada trenutno koristim m21.
Npr. trebaš baciti bombu, gdje ćeš sa puškom? Spustiti pored sebe na ledinu??
Pogrešna logika, vojsku ne treniraju za blisku borbu (sem vojnih specijalnih jedinica) , ako neko upuca metu na (100,200 ili 300) metara računaju da će i na 20 -30 metara da bude efikasan, ali slaba vajda, sve radnje i procedure su drugačije kako taktičke tako i vatrene.
I kada se zadesi borba na bliskom odstojanju kod većine vojnika (bez iskustva) zavlada nesigurnost čak i panika jer nisu trenirani a svaka sitnica i detalj pravi razliku u tome ko će da odnese živu glavu.
Sve je po volji dok neko ne odnese metak u turu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2018 23:39
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22299
|
Mercury ::... A prst na obaracu...
Po domacim pravilima (barem starim) prst se drzi van branika obaraca osim kada:
- se vrsi gadjanje
- se provlaci kroz gusto cvrsto rastinje i slican teren gde postoji opasnost da nesto zapne za obarac, , tada se prst drzi iza obaraca kako bi se to sprecilo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2018 08:36
|
offline
- Faki-Valjevo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Mar 2014
- Poruke: 3539
- Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.
|
Slika je sa Pasuljanskih livada,nikakva patrola,već snimanje serije vojna akademija!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2018 09:23
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
Faki-Valjevo ::Slika je sa Pasuljanskih livada,nikakva patrola,već snimanje serije vojna akademija!
Mush je bio u pravu, izvinjavam se
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Sep 2018 10:37
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Nomad uz 40 godina obeležavanja postojanja KOBRI osvanula je slika sa jednim od prvih PANCIRA koje su Kobre nosile..
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Sep 2018 11:55
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Imam kolekciju slika sa tog druženja a sa nekima sa slike sam radio zajedno u davna vremena,neki su iz mog kraja i povremeno se viđamo a sa nekima sam na telefonskom ili drugom vidu kontakta i prepiske ali nije to tema pa dalje ne bi ...da mi se Mataruška ne smeši...
|
|
|
|
|
|