Pešadijsko naoružanje/oprema

40

Pešadijsko naoružanje/oprema

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12017

Pre će CV90, mada koliko sam shavatio deluju zajedno sa Piranama.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16626

Recce ::Kina danas nije Kina iz '80-ih, pa cak ni iz 2000-ih
Prosecna zarada je veca nego u nekim evropskim drzavama, tehnoloski su medju 3-4 najnaprednije nacije a itekako ulazu u vojsku. Ovakvo opremanje je rezultat doktrinarnog pristupa (za nase pojmove pogresnog) a ne nedostatka novca.
Pa oni su uveli potpuno novi kalibar 5,8x42 i oruzje familije QBZ-95 paralelno sa ZH-05! I to na nivou svih vidova OS. To ulaganje je vece nego kompletna zamena borbene avijacije vecine evropskih zemalja.
Inace, kinezi prodaju svoje oruzje sirom sveta (doduse, ne puno streljackog) a masovna proizvodnja rezultuje nizom cenom. Optike danas uopste nisu skupe, narocito kada nose oznaku "made in PRC"

Само да додамо мало географије:
Кина има огромну границу (укупно преко 22 хиљаде километара!), али...
највећи део су према Монголији и Русији - у оба случаја тешко да бисмо овде видели сукоб.
Границе према Индији, Непалу и Бутану су спорне, али по оним планинчинама тешко бисмо видели механизоване јединице.
Према Вијетнаму, Лаосу, Мијанмару - планине и џунгла...
Кореја - планине.

Све у свему, ситуација није тако пријатељска према ОМЈ као у Европи, па није изненађујуће што им ова опрема није прва на листи приоритета.



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Bilo je ovo kinesko odeljenje u formacijama KoV.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Ovo je odeljenje iz Pume pošto ih ima šestorica?

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Tako pise Ziveli
Citat:Panzergrenadier - Панцергренадири је немачки назив за моторизовану или механизовану пешадију.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8108
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Marder ima desant od 7 vojnika

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Toni ::

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Ovo mi se vise svidja od kineskog I danskog resenja. Jedan rasni mitraljez, jedan RBR, jedan potcijevni bacac, ja bifhh dodao eventualno jedan PM poput Ultimaksa 100 sa upasavanjem sa okvirima od AP.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Pa beše MG-36, ali Švabe više veruju klasičnom PM

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

MG-36 je ubilo isto sto i domaci M82 i britanski L86 - split groups. Prvi metak ide gde treba, sledeci ima ozbiljan otklon, ostali lepo grupisani oko tog drugog.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 8630 korisnika na forumu :: 101 registrovanih, 11 sakrivenih i 8518 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, A.R.Chafee.Jr., alke12, amaterSRB, Apok, Asparagus, awathorn, bakovaca, bb929, BlackTower, bobo85, Bobrock1, bojankrstc, brandža84, BZ, CHARLIE JA., Cicumile, cikadeda, Cirkon, coaaco, DankoZemun, darcaud, Dejan_vw, DENIRO, djboj, Djokkinen, djordjemiklusev, dusanobr, ekser222, Electron, Feller, Flanker-G, Foxdie, Georgius, glados, gobrad, Great White, Hans Gajger, Igritelj, ILGromovnik, IpMan, Ir, ivan_8282, ivica976, Josef, Jozo74, K a s p e r, Kajzer Soze, Kenanjoz, kib, knutveliki, konstruktor, kori, kreker, Krusarac, leptirleptir, luka35, Man1ac021, max power, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, mikidragi, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milanpb, milenko crazy north, Mis uz pusku, monomah, N.e.m.a.nj.a., nebkv, nekdo, Nele79, Nepopravljivi, nikoladim, nuke92, pein, Permaldar, Pero, Prečanin30, raster12, Ray1973, Regrut Boskica, sasa87, Sharpshooter, shlauf, styg, t.e.m.p.l.a.r., tecataki, tritonus, tuf, vaci, vathra, veljkovicdani, VJ, VNVK, vuksa72, zeka013, Zorge, Zvone, |_MeD_|