|
|
|
Poslao: 15 Jan 2014 09:55
|
|
|
Po mome mišljenju dva konkursa iz 70... za službeni pištolj su dala ogroman podsticaj razvoju ove vrste oružja.
Jedan je konkurs za službeni pištolj nemačke policije, a drugi za službeni pištolj američke vojske.
Prvi je rezultirao pojavom Valtera P-5, SIG-Sauera P-225 (P-6) i H&K P-7. Ali ovaj konkurs je daleko značajniji po traženim visokim standardima bezbednosti za poštolje, koji su kasnije postali standard.
Drugi je rezultirao usvajanjem (posle mnogo peripetia) Berete 92F, ali i pojavom "mora" pištolja koji su odgovarali uslovima konkursa. Pištolje po uslovima konkursa su razvili i proizvođači koji na njemu nisu ni učestovali, ali da bi bili konkurentni na tržištu borbenih pištolja, morali su imati model koji ispunjava uslove konkursa.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jan 2014 14:18
|
offline
- Recce
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 18 Apr 2011
- Poruke: 6367
|
@Bobo,
Polimerski ram na pistoljima sistema M-1911 odavno nije novost. Americki STI i Vought SVI, spanski SPS... decenijama prisutni
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jan 2014 15:49
|
offline
- Bobo123

- Legendarni građanin
- Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
- Pridružio: 24 Jul 2012
- Poruke: 3869
- Gde živiš: Zemun
|
Recce ::@Bobo,
Polimerski ram na pistoljima sistema M-1911 odavno nije novost. Americki STI i Vought SVI, spanski SPS... decenijama prisutni
@Recce znao sam za neke, priznajem za spansku nisam cuo.
Koristim priliku da vadim mast suprotnom taboru kada god mogu.
@HP zaboravio si vodu u prahu, sipas vodu i dobijes vodu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jan 2014 16:11
|
offline
- Pridružio: 04 Jan 2012
- Poruke: 1412
|
Мислим да је код STI, SPS и SVI само рукохват од полимера док је рам од челика, ал ајде да не будем цепидлака. док је код израелског BUL M5 модела комплетни рам од полимера.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jan 2014 18:34
|
offline
- Pridružio: 16 Jan 2013
- Poruke: 97
- Gde živiš: Johannesburg, Gauteng
|
Kakav ljepotan ^^ :-$ Sig Sauer P210.. Sta reci o ovome pistolju ? Jel' pucao iko iz ovog modela ? Ili ga je koristio ili ga posjeduje ? P.S. ovaj sa slike sigurno nije serijski model HA HA
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jan 2014 20:31
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Poseduje ga moj prijatelj i iz istog sam na strelištu u Zrenjaninu iz njega ispalio oko 100 metaka.
Konstrukcija mu je za desetku kao i većina pogodaka a jedina mana za moj ukus mu je onaj sistem brave okvira i mali broj metaka u njemu...
|
|
|
|
|
|