Pištolji i revolveri (koji nemaju svoju temu)

212

Pištolji i revolveri (koji nemaju svoju temu)

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Jako redak italijanski pistolj Delta Top Gun. Pistolj je kopija CZ-52, radjen u jako malim serijama i u kalibrima 9mm i 45ACP.











Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Nov 2012
  • Poruke: 672

Po mome mišljenju dva konkursa iz 70... za službeni pištolj su dala ogroman podsticaj razvoju ove vrste oružja.
Jedan je konkurs za službeni pištolj nemačke policije, a drugi za službeni pištolj američke vojske.
Prvi je rezultirao pojavom Valtera P-5, SIG-Sauera P-225 (P-6) i H&K P-7. Ali ovaj konkurs je daleko značajniji po traženim visokim standardima bezbednosti za poštolje, koji su kasnije postali standard.
Drugi je rezultirao usvajanjem (posle mnogo peripetia) Berete 92F, ali i pojavom "mora" pištolja koji su odgovarali uslovima konkursa. Pištolje po uslovima konkursa su razvili i proizvođači koji na njemu nisu ni učestovali, ali da bi bili konkurentni na tržištu borbenih pištolja, morali su imati model koji ispunjava uslove konkursa.



offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

1911 sa polimerskim ramom:

offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

ALBION101 ::1911 sa polimerskim ramom:


HA Laughing
Tradicionalisti sta sad kazete? Razz

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

@Bobo,
Polimerski ram na pistoljima sistema M-1911 odavno nije novost. Americki STI i Vought SVI, spanski SPS... decenijama prisutni

offline
  • HP 35  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 1001
  • Gde živiš: Munze Konza

Evil or Very Mad Pravicemo i kinder jaja od celika . Very Happy

offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

Recce ::@Bobo,
Polimerski ram na pistoljima sistema M-1911 odavno nije novost. Americki STI i Vought SVI, spanski SPS... decenijama prisutni


@Recce znao sam za neke, priznajem za spansku nisam cuo.
Koristim priliku da vadim mast suprotnom taboru kada god mogu.

@HP zaboravio si vodu u prahu, sipas vodu i dobijes vodu Laughing

offline
  • Shomy 
  • Super građanin
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 1412

Мислим да је код STI, SPS и SVI само рукохват од полимера док је рам од челика, ал ајде да не будем цепидлака. Very Happy док је код израелског BUL M5 модела комплетни рам од полимера.

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2013
  • Poruke: 97
  • Gde živiš: Johannesburg, Gauteng

Kakav ljepotan ^^ :-$ Sig Sauer P210.. Sta reci o ovome pistolju ? Jel' pucao iko iz ovog modela ? Ili ga je koristio ili ga posjeduje ? P.S. ovaj sa slike sigurno nije serijski model Razz HA HA

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Poseduje ga moj prijatelj i iz istog sam na strelištu u Zrenjaninu iz njega ispalio oko 100 metaka.
Konstrukcija mu je za desetku kao i većina pogodaka a jedina mana za moj ukus mu je onaj sistem brave okvira i mali broj metaka u njemu...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1571 korisnika na forumu :: 19 registrovanih, 2 sakrivenih i 1550 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airliners, bojan_t, Boskovic, goxin, havoc995, Kontrausluga, ljubo70, m94j, maksi007, Medojed, Motocar, Nepopravljivi, oermigriro, Ravac, SirOliver, spalev, vidra boy, vidra1, Zastava