Poluautomatska puška 7,62 mm M59/66

85

Poluautomatska puška 7,62 mm M59/66

online
  • Nebojša
  • prodavac magle u penziji
  • Pridružio: 23 Maj 2012
  • Poruke: 2913
  • Gde živiš: Niš bre

Ne sekirajte se za amere, kad sam mogao orodio sam nekoliko njih. Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39693

Škrabalo, Recce znam da je bio tekst beše iz Kalibra kačen poodavno no da ne tražim zašto se odustalo od PAP u 5.56x45 Question Question Question



offline
  • Pridružio: 03 Mar 2010
  • Poruke: 1044

Sasvim slučajno tražeći u depou PPU našu AP M90, naleteli smo na primerak PAP u kalibru 5,56x45mm i po informacijama koje su dostupne, ta puška je napravljena samo radi eksperimenta. Začuđujuće je kako standardni NATO ramovi s deset metaka funkcionišu u tom primerku naše prepravljene M59/66, a izrada same cevi je vrhunska.
Naravno, niko nije ni pomiišljao da serijski pravi takvo oružje niti da karabudži dostupne primerke.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

pein ::... zašto se odustalo od PAP u 5.56x45 Question Question Question
To nije bilo perspektivno oružje ni u 7,62x39 u vreme kada je usvojena u naoružanje. Zašto bi se neko zavitlavao sa time?

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ma to za nekog prepera u Americi , puska precizna u 7.62, zamisli tek u 5.56 , robusna , vjerujem da stane 11 metaka u okvir . Nema sta da se pokvari ....

Nadjes dvojcu promotera istreniras ih do besvjesti i snimis ovakav video uz objasnjenje da niije sporija od bilo koje druge puske .
Vole ljudi ekstravaganciju , mada sta je bilo za zastavinom linijom za M 59/66 ?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Vani su se prodavali samo vojni viskovi ?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

goxin ::Ma to za nekog prepera u Americi...
Ruger Mini-14/30, isto cudo drugo pakovanje. Smile

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ma da , alI svako zeli malo drugaciji biti . Sve ima svojeg kupca .
Civilno trziste je cudo .

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39693

Recce nisam ni mislio na vojnu upotrebu no recimo možda bi bila interesantna civilnom tržištu pošto sve te SKS su u 7.62x39 npr ograničena količina malo klasičnih malo ušminkanih sa odvojivim okvirom za 5.56x45 mislim samo nagađam.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Nisu našminkali niti prilagodili civilnom tržištu M—48 i PAP u 7,62 a sad će to da rade u 5,56?
Puste želje

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

bojank ::goxin ::Ma to za nekog prepera u Americi...
Ruger Mini-14/30, isto cudo drugo pakovanje. Smile

A i jos lakse/kompaktnije.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2107 korisnika na forumu :: 90 registrovanih, 5 sakrivenih i 2012 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., annon, ArmyBoss, Asparagus, bobo85, Bole72, Boris.A, bpvl, branko7, BWG, celt, Citalac, crazydkure, curiosity, Dannyboy, darkojovxp, dejan1972, dekan.m, dekiz, doktor1964, dolinalima, drimer, Džekson, El-Komadante, Feller, Frunze, gaga23, gagidjuric, geo.dule, Georgius, ghoost, Goksi95, GUARIN, IvanMiletic, Jeremija98, Jerry Drake, jimi_agf, Jomini, Kajzer Soze, Kakarotsvc, Karaula, Khaless, king111, klepesina, kybonacci, Lance Guest, maksi007, Marko Marković, MiGac, mikhailo, mikidragi, MILO-VAN, Milometer, minke, nebkv, nenooo, nnovakis, OgnjenMitric, ozzy, pein, Permaldar, ping15, Poof, Ray1973, redstar011, redstar72, rovac, S94, sale76, sekretar, Semberija, Sharpshooter, SirOliver, SOVO515, tamno.nebo, theNedjeljko, VaRvArI 85, vidra boy, VJ, VladaKG1980, vuksa72, wolverined4, x9, zax22r, ZlatniRez, Zmajac, Zukov, |_MeD_|, 79693, 223223