Ručne bombe

90

Ručne bombe

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

RKG 3 je bila polaz za izradu naše domaće BRK M-79 koja se baš i nešto nije proslavila u ratovima 90ih u nas..



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

^ Jel može neko staviti neki link ili objasniti proceduru korištenja te granate. Bilo ruske bilo jugoslavenske.



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Pogledaj na ovoj temi smo o tem pisali 2015 na 55 strani..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Imaš i TEMU o njojzi
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Pa malo izlistaj tija dest strana a imam i sva pravila ako treba da gi skeniravam kako za bojevu BRK M-79 tako i za vežbovnu VBRK-M79...

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Znači ništa, mada ne vidim razliku u objašnjavanju kako se puca ili baca bombe. Ako se to protivi pravilima foruma.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Sa druge strane slika pravila što okači RJ je svakome NADAM se dovoljna da sam skine osigurač kašike i baci bombu ka tenku/cilju..
Po izbacivanju iz ruke otpada kašika i oslobađa padobran iz drške koji koči/usmerava pad iz gornje polu sfere na tenak/cilj a aktivira se na udar inercijalnim upaljačem.Malo sam ga sažvakao/uprostio ali u osnovi je TAKO.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

Waldorf and Statler ::VJ ::





Za efikasnu upotrebu potrebna il bivolska mooda, il nedostatak bilo cega izmedju usiju, il zelja da se posehidi. Nema cetvrto.



Četvrto je kad se nađeš na pogrešno mjesto ili u pogrešno vrijeme. Ove kumulativne bombe su opak svjedok rovovskog terminatorskog vojevanja.

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39625

Jedna iz kućne radinosti

offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2146

Како се не баца бомба или зашто је добро имати доброг инструктора

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Bomba za Hidriha iz muzeja u Pragu .
neeskplodirana bomba Jana Kubiša iz atentata.

Speciální bomba Jana Kubiše z místa atentátu na Reinharda Heydricha, 1942

offline
  • bbelic 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 15 Maj 2013
  • Poruke: 24

Ne znam da li je vec bilo.
Kratki Sovjetski nastavni film za RKG-3 .
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1320 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 5 sakrivenih i 1241 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alternator, Asteker, Avalon015, bavar357, bigvlada, Bodin86, Bosnjo, BOXRR, brandža84, BraneS, bukefal, coaaco, CrveniSolaris, darkojovxp, debeli, Dejan_vw, Dekanovic, dozorni, Dragacevac, drimer, dule10savic, Georgius, Gitzherai, goran.vvv, GT, Hans Gajger, HogarStrashni, HrcAk47, Jovan1983, Kajzer Soze, knutveliki, kolateralnasteta, Lance Guest, lanishtefm, leopard83, ljubo70, LostInSpaceandTime, luka35, Makarid, mačković, medaTT, Mihajlo, Milometer, mist-mist, Mićko, mm1811, mnn2, Natuzzi, nelezele, nenad81, neutrino, Niki2024, OKT, pds, pein, pinci01, Qvazimodo, Ray1973, S-G, sale76, sap, Sevatar, shota91, Sirius, sistem22, SpaDej, tomo2, US_Rank_0, vathra, VJ, ziggga, zokizemun, zvomar, 79693