|
Poslao: 19 Avg 2015 15:30
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6933
- Gde živiš: Srbija
|
Zar ova britanska bomba "Upkeep" nije u suštini bure napunjeno eksplozivom?
Druga stvar je princip na kojem ova bomba funkcioniše tj. način njenog odbacivanja sa aviona.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Avg 2015 16:18
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37733
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Kao što reče EOD, osim sličnosti ovo je radilo na sasvim drugačiji način.
U suštini ovo sredstvo ima oblik bureta i kao barrel bomb napunjeno je eksplozivom koje se pre otkačinjanja zavrti kako bi odskakalo od površinu vode (slično poput oblog kamena ili oblutka kojeg smo svi bacali da se odbije od površinu a cilj je napraviti što više odbijanja). Ova bomba je i morala imati takav oblik bureta jer u protivnom ideja ne bi mogla uopšte da se sprovede da je bilo drugačije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Avg 2015 17:24
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
Upkeep tehnološki nije sličan sa barrel bombama jer su te bombe imale košuljicu od čelika koji je termički obrađivan kako bi mogao da podnese naprezanja nastala usljed rotiranja i da se ne raspadne pri udaru u površinu vode. U to vrijeme to je bila jedna od tehnološki najsavršenijih bombi.
Barrel bombe tj. njihove košuljice nisu posebno obrađivane, to su jednostavno cilindrični kontejneri napunjeni eksplozivom koji ne moraju izdržati nikakvo naprazanje jer eksplodiraju pri udaru u površinu.
Također je razlika u upaljaču, Upkeep su bile kompletirane hidrostatskim upaljačem, dok su barrel bombe kompletirane najprostijim udarnuim upaljačem.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2015 02:58
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22350
|
EOD ::...dok su barrel bombe kompletirane najprostijim udarnuim upaljačem.
Na par primeraka su na dno samo stavili PT minu i vezali je zicom...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Avg 2015 13:25
|
online
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39799
|
Jedno glupo pitanje pored ogromne količine eksploziva u buretu bonbi stavili se još šta npr. šerafi, čavli, matice da se dobiju šarpneli???
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Avg 2015 13:52
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
bojank ::EOD ::...dok su barrel bombe kompletirane najprostijim udarnuim upaljačem.
Na par primeraka su na dno samo stavili PT minu i vezali je zicom...
što služi svrsi sve dok je mina u padu pravilo usmjerena, a kud ćeš bolju pojačnik od 5-7 kg brizantnog eksploziva
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Mar 2017 21:50
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37733
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Sjajna rekonstrukcija
|
|
|
|
|
|
|
|