Žandarmerija

134

Žandarmerija

offline
  • Pridružio: 01 Feb 2014
  • Poruke: 1295
  • Gde živiš: Nacionalni park Srbija

U aktuelnom Nedeljniku ima detaljan opis najavljene reforme policije. Ovde prenosim detalje vezane za Žandarmeriju :

- SAJ i PTJ se spajaju u jedan, novi SAJ koji će imati ukupno 400 ljudi. 150 njihovih pripadnika ''viška'' (koji ne ostanu u novom SAJu) biće prebačeni u Žandarmeriju, koja će biti potpuno pročišćena.
- Goran Dragović, sadašnji komandant PTJ, biće zadužen za ''posao povratka ugleda Žandarmeriji, povećanja profesionalnosti, operativnosti i spremnosti''
- Žandarmeriju, koja trenutno broji 3.600 ljudi raspoređenih u pet odreda, u reformi čeka smanjenje broja pripadnika. Nije navedeno za koliko će se smanjiti.
- Žandarmerija će zadržati dužnosti i zadatke u KZB, ali će se i više uključiti u čuvanje javnog reda i mira u gradovima po Srbiji. Takođe će imati zadatak da pruža pomoć lokalnim policijama.
- Aktuelni komandant Žandarmerije Milenko Božović će možda posle reformi preuzeti graničnu policiju, koja već šest meseci nema načelnika.

Ovde o SAJu



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

Jbt ovi naši sve naopako rade mesto da se poveća br žandara na 4000 oni bi da smanjuju strašno



offline
  • Pridružio: 22 Mar 2014
  • Poruke: 3539
  • Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.

zato su zandari tukli batu,tako sam i predpostavio.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

Zandarmeriju u Ministarstvo Odbrane prebaciti

offline
  • Troja 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 02 Okt 2014
  • Poruke: 675

Da li neko zna sta od oklopa poseduje zandarmerija?Video sam na njihovoj vezbi,ja mislim na Gocu da imaju bvp i bov trocevce ali ne znam da li imaju jos nesto.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

БВП М-80А, СПАТ-30/2 Видра (ПВО верзија БВП), БРДМ-2, БОВ М-86, БОВ-3, YPR-765, Саксон, имају и Праге мада сумњам да их користе уопште. Ту су и оклопљени ТАМ 110 Рис.

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1500

ВБЛ Панар, имали су канадског Гризлија...

offline
  • Troja 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 02 Okt 2014
  • Poruke: 675

Hvala na odgovorima.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Mислим да ВБЛ припада ПТЈ.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

i M80 imaju

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1600 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 4 sakrivenih i 1522 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AC-DC, aleph_one, Apok, Aristotle2002, Asparagus, Banovo Brdo, BB, bbrasnjo3, Bo96, BojanB93, Chainsaw, coaaco, cuvarkuca, DENIRO, doktor097, Dolinc, Dovla 1980, Duh sa sekirom, Džekson, Georgius, hellenic, ibssa, igorkozar83, Insan, jeen yuhs, Jeremiah, JK, komenski, Krusarac, Lazur_01, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, M74AB3, mean_machine, mercedesamg, metallac777, MIKULENCE, Miler88, MountAndBlade, mrgud2025, nenad81, Novakomp, Ns1975, nuke92, OgnjenMitric, Panter, Pekman, picknick, pobeda, Redred, repac, Romibrat, rovac, samsung, Sinduk, SirOliver, skok, skvara, Sone0883, Srki98, starlights, tomo2, Tvrtko I, VanZan, vazduh, VJ, VP6919, vrlenija, vuksa72, Walkers, wulfy, Zoran1959, Zrcalo, 79693