SEPECAT Jaguar

16

SEPECAT Jaguar

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

Hvala fin. To bi onda značilo (hipotetički) da vidimo čelna dva aviona koji bi u nešto nižem letu izvršili verifikaciju cilja za udarnu grupu iza sebe.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Buva  Male
  • Legendarni građanin
  • amater u pokušaju
  • Pridružio: 10 Apr 2010
  • Poruke: 3313
  • Gde živiš: i ja se pitam...



offline
  • fin 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Nov 2012
  • Poruke: 741

Prodaje se jedan bivši RAF jaguar dvosed na civilno tržište sa 4800 sati naleta - ako je kome da se voza Smile

Izgleda da su motori, sedište i instrumenti na mestu.
Nisu napisali cenu - traže upit i šalju ponudu privatno

http://www.everettaero.com/JaguarT2.html

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Engleska-Cosford
April 2013
Img by Neil Bennett



Ostatak slika

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Има ли негде информација зашто су ови авиони покренути?

offline
  • fin 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Nov 2012
  • Poruke: 741

Dobar deo ih je ostao i dalje u rezervi sa funkcionalnim motorima i mogu da taxiraju u svrhu probe svakih par meseci ali nemaju dozvolu da polete

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Да то знам него сам мислио да је ово био неки посебан разлог. И први пут сам видео слике тих авиона како таксирају.

offline
  • fin 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Nov 2012
  • Poruke: 741

Napisano: 13 Maj 2013 16:46

..možda pripreme za Cosford Airshow 2013 koji dolazi uskoro ..zabavljanje publike sa taxiranjem starih aviona i tako..

Dopuna: 13 Maj 2013 16:58

..popularno je to na zapadu na airshow-ovima i sa ostalim starim lovcima, imaju i nekoliko starih Lightning-a gde hidraulika više odavno ne dozvoljava poletanje pa malo upale afterburnere na zemlji tu i tamo da se ljudi zabave i tako Smile

Sećam se sa jednog airshow-a u Kaliforniji imali su stari F-100 Super Sabre koji odavno više ne leti i bez motora ali su stavili turbinu od nekog helikoptera unutra i osposobili pedale i tako ga penzionisani tehničari malo sporo vozali samo toliko da se pokrenuo i narod zabavio Smile

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

fin ::Napisano: 13 Maj 2013 16:46
..možda pripreme za Cosford Airshow 2013 koji dolazi uskoro ..zabavljanje publike sa taxiranjem starih aviona i tako..


Upravo tako,to je razlog.
Evo jos dve od pre neki dan...


Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

еквадорски двосед

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1085 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 8 sakrivenih i 1005 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, antiboljsevik74, Belac91, BlackTower, blankspace, Bo96, Bodin86, bojan1234, Botovac, braca57, cavke, dejan1972, desmeki, dolinalima, Džekson, Glavonja049, GveX, jalos, Jester, Kaplar2, kib, Koplje, Kruger, kunktator, kuntalo, laurusri, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, LUDI, Manjane, Marko Marković, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, Milos1987, milutin134, miodrag, Mićko, monomah, nekdo, nenooo, nobutado, novator, pein, Petarvu, PMsnow, porticco, primozj, proka89, radoznao, shaja1, Shajlok, simazr, Siti2, sspp, stegonosa, stokssone, Tvrtko I, ulogovan, vathra, Vatreni Zmaj, Veless, Velizar Laro, vladom6, Vozd0714, vrgudinac, YugoSlav, ZetaMan, ZlatniRez, Zmajac, 787