Kineski sporovi oko teritorijalnih voda

23

Kineski sporovi oko teritorijalnih voda

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113925

I filipinci nesto kao grade....
Philippines making progress with new naval base near Spratlys

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ma šta grade - imaju neku nasukanu olupinu sa desetak marinaca na njoj koji kao nešto štite i kontrolišu Smile
Šalim se, ali zaista ovi jadni marinci kuće se neće još dugo vremena nagledati.



offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3082

Nisam imao pojma da su Filipinci većinom katolici. Na gornjem snimku sam video kako se njihovi vojnici prekrste pre obroka, pa sam našao podatak o religiji u toj zemlji.

offline
  • Pridružio: 05 Nov 2012
  • Poruke: 621

na juznim ostrvima su muslimani,ali vecina zemlje su katolici

offline
  • Pridružio: 07 Apr 2015
  • Poruke: 470

I to "teski" katolici



Ja nisam znao da uopste ima muslimana, dok ne napisa jedna kolega na drugoj temi

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2011
  • Poruke: 562

Kako samo pametno, strpljivo, u pravom tranutku i na duge staze rade Kinezi. Grade vještačka ostrva 800 nm od svoje obale i osiguravaju energent - plin za svoju državu. Ovim nadziru brodski i zračni promet u tom pojasu. Drže na oku (i nišanu) svakoga ko im može pokušati zatvoriti prolaz. Investiraju u nove trgovačke puteve za svoju robu - "put svile". Grade željeznički i cestovni koridor do pakistanske luke. Eto im tržišta Azije i Afrike na dohvat sa jeftinijim prevozom nego brodom iz Kine. Grade kanal preko Nikaragve, i trgovačku luku za pretovar i distribuciju svojih roba. Eto im tržišta južne Amerike na izvolite. Željeznički koridor sibirskom prugom preko Rusije za Evropu. Imaju i drugi željeznički koridor od Pakistana, preko Irana do turskih luka. Zaobilaze Suecki kanal, ali ne skupim mega- brodovima oko rta Dobre nade nego - željeznicom. Proširuju kapacitete iranskih i turskih pruga do turske luke. Kinezi mijenjaju ekonomsku sliku svijeta, i ništa ih ne može zaustaviti.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113925

Citat:China SCS Reclamation South Luconia Shoals Qiongtai Jiao Nankang Ansha guarded by China Coast Guard vessel 1123

offline
  • Pridružio: 22 Jan 2014
  • Poruke: 1271
  • Gde živiš: Srbija

thunder ::Kako samo pametno, strpljivo, u pravom tranutku i na duge staze rade Kinezi. Grade vještačka ostrva 800 nm od svoje obale i osiguravaju energent - plin za svoju državu. Ovim nadziru brodski i zračni promet u tom pojasu. Drže na oku (i nišanu) svakoga ko im može pokušati zatvoriti prolaz. Investiraju u nove trgovačke puteve za svoju robu - "put svile". Grade željeznički i cestovni koridor do pakistanske luke. Eto im tržišta Azije i Afrike na dohvat sa jeftinijim prevozom nego brodom iz Kine. Grade kanal preko Nikaragve, i trgovačku luku za pretovar i distribuciju svojih roba. Eto im tržišta južne Amerike na izvolite. Željeznički koridor sibirskom prugom preko Rusije za Evropu. Imaju i drugi željeznički koridor od Pakistana, preko Irana do turskih luka. Zaobilaze Suecki kanal, ali ne skupim mega- brodovima oko rta Dobre nade nego - željeznicom. Proširuju kapacitete iranskih i turskih pruga do turske luke. Kinezi mijenjaju ekonomsku sliku svijeta, i ništa ih ne može zaustaviti.




Ovakvim centriranjem sveta da i mi odahnemo malo !!! Smile
Konacno da Balkan bude malo periferija, da nas vise niko ne dira i ne podmece.
Salim se i mastam. Ova karta mi daje za pravo, zar ne Smile
Da i mi budemo malo ShveDZani, jedno 3 veka da ne ratujemo, a posle cemo da vidimo.
Smile

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2011
  • Poruke: 562

Imamo pravo maštati, a ako Bog da da nas zaobiđu nesreće...dosta je bilo. Evo opisno šta namjeravaju uraditi. Možda najveći globalni ekonomski i komunikacijski projekat ikada.....Nevjerovatni su!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3510

Milan A. Nikolic ::Nisam imao pojma da su Filipinci većinom katolici. Na gornjem snimku sam video kako se njihovi vojnici prekrste pre obroka, pa sam našao podatak o religiji u toj zemlji.

Како бре...па били су вековима Шпанса колонија....

dani.tomic ::I to "teski" katolici

Ja nisam znao da uopste ima muslimana, dok ne napisa jedna kolega na drugoj temi


Па нон стоп имаш вести о муслиманској герили на филипинима...

Ал сте се вас двојца нашли Mr. Green Ziveli

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1034 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 8 sakrivenih i 956 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9k38, A.R.Chafee.Jr., aramis s, Arhiv, Avalon015, Ben Roj, bestguarder, Bo96, Bobrock1, bojcistv, Boris90, cavatina, Cirkon, Clouseau, coaaco, d.arsenal321, Darth Malak, DeerHunter, Demi87, dunavzed, dusanobr, goxin, ibssa, ivan979, Jaz, Kole1975, Kozi-RS, ladro, Lieutenant, Lošmi, m94j, MarkoDzimi, mercedesamg, Miha79, mile.ilic75, milikonst, Mićko, mladen.zovko, mrm, nikoladim, Novakomp, opt1, orfanel, pds, picknick, Pururin, Radoslava, RajkoB, Ray1973, royst33, samsung, sap, Sirius, sslay, stegonosa, stibium51, tamno.nebo, troki1971, TRZH92, ujke, Vanderx, vathra, vrgudinac, Zastava, zdrebac, Zoran1959, zziko, 79693, 800077