Kriza na Korejskom poluostrvu

374

Kriza na Korejskom poluostrvu

offline
  • Pridružio: 16 Feb 2017
  • Poruke: 196

dobri covek ::Nema nikakvih konkretnih predloga, ali se traži spuštanje lopte, smanjenje ratne retorike i da se sedne za sto i pregovara.

S obzirom na to da se radi (osim južnog dela korejskog poluostrva) o jedine dve zemlje sa kojima se Koreja graniči, mislim da je poruka jasna - mali debeli treba da stane na loptu i da se smiri, ili će potočić robe koji prelazi granicu biti pregradjen ili pretvoren u kapanje.
A amerikosima se poručuje da taj potočić lako može da se pretvori u reku, samo prostim okretanjem dva ventila...
(Celo popodne sam se ***avao sa česmom koja kaplje, otud vodovodna retorika...)

Pretnje ih ni malo ne plase i ne tangiraju, ali mislim da ih pare i te kako zanimaju, te da ce svaki ustupak neko morati masno da plati.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Feb 2016
  • Poruke: 1547

Dugoročan cilj Kine, Rusije pa i DNRK je sasvim logičan, da oteraju Ameriku sa Korejskog poluostrva. Početno je da prekinu sa vežbama sa Republikom Korejom.



offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Već sam pisao da verujem da je neki sporazum "pare i ustupci za prestanak prangijanja" jedino što mali debeli želi da postigne. Za sada.
Naravno, to će narodu biti predstavljeno kao "veliki uspeh u borbi sa imperijalistima, njihovim slugama i vazalima, a politika Koreje...itd". Ko zna šta će smisliti (biće smejurija živa slušati onu TV komentatorku...)

A amerikosi, sve i da prestanu sa vežbama i paradiranjem nosačima aviona oko poluostrva, neće otići iz Koreje. Nešto i oni moraju u svemu tome da dobiju.

offline
  • Pridružio: 03 Jul 2014
  • Poruke: 1051

dobri covek ::Rusija i Kina predložili Severnoj Koreji da proglasi moratorijum na raketne probe
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ово каубоји има само тако да читају као зент...арогантни шта ћеш

А овај главати им дошао ко кец на десетку да пошаљу неки томахавк и медијски камуфлирају предстојећу акцију у Сирији а можда и Катару...стварно ко наручено.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2016
  • Poruke: 1547

Inače zanimljiva je i ova vest od pre neki dan, možda je i povezana sa ovim lansiranjem u DNRK.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Americka vlada potvrdila da je ovo bila interkon. raketa.

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2007
  • Poruke: 1084
  • Gde živiš: Republika Srpska,Banja Luka

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Е сад колико је ово тачно,а могло би представљати поприличну ескалацију.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39682

Vojske Južne Koreje i SAD ispalile nekoliko balističkih raketa prema Severnoj Koreji kao znak upozorenja Pjongjangu koji je juče lansirao balističku raketu.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

S. Korea set for annual war mobilization drill after N. Korean missile launch
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Jeste bljuc, ali je naslov dobar
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1354 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 8 sakrivenih i 1248 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, 9191vs, acatomic, aleksandar89, Alen1987, ALFASPORTIVO, Blair, Bojan198527, bojcistv, bpop, Car89, Chileee, Cicumile, CikaKURE, crnogorac, dane007, DeerHunter, dekiz, dj.ape, djboj, djonsule, Djota1, dok80, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, drale12, Dzigy, Electron, ElGenius, Frunze, geo.dule, Georgius, Glavonja049, Gogi_avio, goran.vvv, HawX, Ice, Incognito, Jablan, Jeremija98, Jester, jukeboxer, Kamov, kib, kljift, kybonacci, Lep1na, Marko Marković, Mi lao shu, Mihailo Gazdić, miki69, Miler88, MiloradKomadic, mladen.zovko, momcilob55, munem, N.e.m.a.nj.a., narandzasti, Ndsk, nenaddz, neutrino, nixos, Nobunaga, OgnjenMitric, ozzy, pablojepao, Panter, peradetlić, pfc74, pobeda, Posmatrac77OKB, Prečanin30, procesor, radovanstojkov023, raster12, Resnica, S-G, S-lash, saputnik plavetnila, Semberija, shiro, sombrero, sony771, tamno.nebo, Tas011, tomigun, tooooom, troki1971, US_Rank_0, Veber Zoltan, voja64, Vrač, Walkers, Zdilar, ziro, zivojin32, Zmajac