Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

363

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3679
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Citat:F-35 made a “hard landing” and won’t be returning to service anytime soon.
Или у преводу- старо гвожђе..



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Mar 2025
  • Poruke: 121

Ili preciznije "stari kompozit".
Ako je prorešetan gelerima, on se ne popravlja.



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113578

Citat:Early this morning, multiple Iranian attack drones hit Kuwait’s Mina Al-Ahmadi oil refinery, setting several areas of the refinery complex ablaze and causing a partial shutdown.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]




[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Feb 2026
  • Poruke: 21

12k necega deluje impresivno i moguc (da li su to pogoci ili samo utrosena sredstva ne znamo). Poredjenja radi samo u januaru 2026. godine, Rusija je bacila rekordnih 5.700 vođenih avio-bombi (UMPK/KAB).
Treba jako oprezno uzeti tu cifru od 12k jer je PSYOP pristuan. Tvrdnje o 80% unistenja ovoga i 90% unistenja onoga su apsolutno deo PSYOP-a.

Iran i dalje bira sta gadja, kada, kojim intenzitetom...

Cak i sa tom cifrom,12k, raspodela meta je sledeca... Pogranična zona (0-200km uz granicu sa irakom)f16 + JDAM bombe 80-90% svih pogodaka. Centralni Iran (Isfahan, Qom) F-35 + Krstareće rakete 10-15% pogodaka.

Prema satelitskim snimcima i izveštajima IAEA, na širu zonu Isfahana (uključujući nuklearno postrojenje i bazu vojne avijacije) palo je ukupno između 20 i 45 projektila u nekoliko talasa a zabelezena su i dejstva PVO kao i oborene krstarece. A gde je zavrsio ostatak od 1k projektila na centralni Iran....
Lansere u centralnom Iranu sigurno ne gadjaju krstarecim raketama....

Isotcni Iran je gotovo netaknut.

Kada vidim tankere na granicama Irana i u iranskom vazdusnom prostoru poverovacu u Air supremacy i o unistenom iranskom PVO u istocnim zonama. O unistenju PVO na nivo zemlje je smesno polemisati.
Kada ne bude bilo gadjanja americkih baza, i zaivskih zemalja i kada 5ta flota pridje zalivu poverovacu u pricu o 90% lansera.

Naravno da je sve ovo moguce nategnuti na jednu ili drugu stranu, ali trenutno se nateze na epstajn stranu. Treba im PR pobeda, treba im izlazak iz rata.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3576

s putnik ::
Isotcni Iran je gotovo netaknut.



naravno da jeste, jer u usporedbi sa zapadnim delom zemlje, nema bas puno naselja i ostalog. to ti je teska pustinja, jako toplo i jako suvo mesto.




"Two main deserts, “Dasht-e Kavir” (Kavir-e Namak) and the “Lut” cover the main part of the central plateau. The Lut Desert is known as one of the driest and most undiscovered places in the world"

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39555

Остаци још једног америчког дрона оборени су током ноћи у иранском ваздушном простору.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2022
  • Poruke: 2

Izgleda da je zijanio jedan AH-64 apaci probajuci da obori saheda samo nije americki nego OAE [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Jan 2026
  • Poruke: 19

Citat: A warehouse hangar and administrative building belonging to LPP Holding, a company that cooperates with Elbit Systems (Israel's largest arms manufacturer), caught fire in Pardubice.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3576

Avalon015 ::За ове Европљане је Трамп у праву – класичне су кукавице.
Сада глуме као да је НАТО одбрамбени савез,зато што су свесни да Иран може да им одговори и на њиховим територијама? Како им то исто није важило за Србију, Либију, Авганистан и Ирак?
Класичне силеџије које се повлаче чим мало налете на тврдо.


az avganistan je aktiviran clan 5 Nato saveza od strane amerike (izgovor je bio napad na tlo amerike 11 septembra). onda su clanice isle, jer su bile obavezne. i ginulo ih je dosta.

tako da tramp moze da lupeta koliko hoce, oni su dosad jedini aktivirali clan 5 i zbog americkih interesa su dosad bili svi ti ratovi koje si nabrojao. u drugom irackom ratu recimo francuzi i nemci nisu ucestvoval, kritikovali su rat jer nije bilo rezolucije UN oko toga.

valjda ne misli neko da kanadjani treba da ginu dok tramp prica o 51 state, danci trebaju da ginu za interese amerike dok im tramp lupeta oko greenlanda ili englezi koje je pre par nedelja uvredio rekavsi da su u avganistanu bili 'They stayed a little back, a little off the frontlines.'" pa se posle izvinjavao kad su briti digli dreku.

eno juce je lupetao o perl harburu tokom posete japanske politicarke.

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2025
  • Poruke: 98

Tramp nazvao nato papirnim tigrom i optuzio saveznike za kukavicluk

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1876 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 3 sakrivenih i 1825 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alberto, ArmFPGA, avijacija, black sabah, bolenbgd, boskelazo, C-Gun, cebam, Cicumile, DejanSt, Dioniss, doragan, Draganeli, dskrlec33, ElvisP, fijufijukrozkapiju55, gost321, GT, Iskander, Kajzer Soze, Karapan, kunktator, Lep1na, mb1213, Miler88, Milometer, mnn2, mrgud2025, N.e.m.a.nj.a., nebojsag, nelezele, nenooo, OgnjenMitric, oldtimer, Orc, PlayerOne, repac, Shinobi, skok, Srki98, Tamna_strana_Meseca, tomo2, Toper, VekiJ, volimpivuvolimrakiju, zil10, zziko, 1324