|
Poslao: 20 Mar 2026 16:04
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3679
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
- 28Ovo se svidja korisnicima: Bački kasapin, ladro, Kenanjoz, Pera Ždera, dac, AlpineFox, Koce, ccoogg123, Bubimir, Boroš, celt, tamno.nebo, Bobrock1, PlayerOne, gajasvi, laurusri, LUDI, ssekir75, Blogadan, zoran77, zlaya011, GrammaticalAnalysis, Prašinar, BraneS, bigfoot, Milos82, IvanM1984, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Citat:F-35 made a “hard landing” and won’t be returning to service anytime soon.
Или у преводу- старо гвожђе..
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 16:09
|
offline
- Pridružio: 01 Mar 2025
- Poruke: 121
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: Bački kasapin, Pera Ždera, nebidrag, Koce, ccoogg123, Boroš, marsovac 2, 800077, ssekir75, Blogadan, draganl, kolle.the.kid, zlaya011, bigfoot, Otto Grunf, ILGromovnik, IvanM1984
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ili preciznije "stari kompozit".
Ako je prorešetan gelerima, on se ne popravlja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 16:52
|
offline
- s putnik
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 23 Feb 2026
- Poruke: 21
|
- 28Ovo se svidja korisnicima: Koce, Povratak1912, ccoogg123, nebidrag, Bubimir, celt, Papadubi, paja69, Panter, aleph_one, ladro, lakson001, ssekir75, proleter373, raketaš, Blogadan, dragoljub11987, draganl, Metanoja, zlaya011, Prašinar, kalens021, BraneS, bigfoot, Otto Grunf, Milos82, IvanM1984, kobaja77
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
12k necega deluje impresivno i moguc (da li su to pogoci ili samo utrosena sredstva ne znamo). Poredjenja radi samo u januaru 2026. godine, Rusija je bacila rekordnih 5.700 vođenih avio-bombi (UMPK/KAB).
Treba jako oprezno uzeti tu cifru od 12k jer je PSYOP pristuan. Tvrdnje o 80% unistenja ovoga i 90% unistenja onoga su apsolutno deo PSYOP-a.
Iran i dalje bira sta gadja, kada, kojim intenzitetom...
Cak i sa tom cifrom,12k, raspodela meta je sledeca... Pogranična zona (0-200km uz granicu sa irakom)f16 + JDAM bombe 80-90% svih pogodaka. Centralni Iran (Isfahan, Qom) F-35 + Krstareće rakete 10-15% pogodaka.
Prema satelitskim snimcima i izveštajima IAEA, na širu zonu Isfahana (uključujući nuklearno postrojenje i bazu vojne avijacije) palo je ukupno između 20 i 45 projektila u nekoliko talasa a zabelezena su i dejstva PVO kao i oborene krstarece. A gde je zavrsio ostatak od 1k projektila na centralni Iran....
Lansere u centralnom Iranu sigurno ne gadjaju krstarecim raketama....
Isotcni Iran je gotovo netaknut.
Kada vidim tankere na granicama Irana i u iranskom vazdusnom prostoru poverovacu u Air supremacy i o unistenom iranskom PVO u istocnim zonama. O unistenju PVO na nivo zemlje je smesno polemisati.
Kada ne bude bilo gadjanja americkih baza, i zaivskih zemalja i kada 5ta flota pridje zalivu poverovacu u pricu o 90% lansera.
Naravno da je sve ovo moguce nategnuti na jednu ili drugu stranu, ali trenutno se nateze na epstajn stranu. Treba im PR pobeda, treba im izlazak iz rata.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 17:11
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3576
|
s putnik ::
Isotcni Iran je gotovo netaknut.
naravno da jeste, jer u usporedbi sa zapadnim delom zemlje, nema bas puno naselja i ostalog. to ti je teska pustinja, jako toplo i jako suvo mesto.
"Two main deserts, “Dasht-e Kavir” (Kavir-e Namak) and the “Lut” cover the main part of the central plateau. The Lut Desert is known as one of the driest and most undiscovered places in the world"
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 17:23
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39555
|
Остаци још једног америчког дрона оборени су током ноћи у иранском ваздушном простору.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 17:25
|
offline
- Mackomen
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 15 Maj 2022
- Poruke: 2
|
Izgleda da je zijanio jedan AH-64 apaci probajuci da obori saheda samo nije americki nego OAE [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 17:26
|
offline
- Komanca
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 03 Jan 2026
- Poruke: 19
|
Citat: A warehouse hangar and administrative building belonging to LPP Holding, a company that cooperates with Elbit Systems (Israel's largest arms manufacturer), caught fire in Pardubice.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 17:45
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3576
|
Avalon015 ::За ове Европљане је Трамп у праву – класичне су кукавице.
Сада глуме као да је НАТО одбрамбени савез,зато што су свесни да Иран може да им одговори и на њиховим територијама? Како им то исто није важило за Србију, Либију, Авганистан и Ирак?
Класичне силеџије које се повлаче чим мало налете на тврдо.
az avganistan je aktiviran clan 5 Nato saveza od strane amerike (izgovor je bio napad na tlo amerike 11 septembra). onda su clanice isle, jer su bile obavezne. i ginulo ih je dosta.
tako da tramp moze da lupeta koliko hoce, oni su dosad jedini aktivirali clan 5 i zbog americkih interesa su dosad bili svi ti ratovi koje si nabrojao. u drugom irackom ratu recimo francuzi i nemci nisu ucestvoval, kritikovali su rat jer nije bilo rezolucije UN oko toga.
valjda ne misli neko da kanadjani treba da ginu dok tramp prica o 51 state, danci trebaju da ginu za interese amerike dok im tramp lupeta oko greenlanda ili englezi koje je pre par nedelja uvredio rekavsi da su u avganistanu bili 'They stayed a little back, a little off the frontlines.'" pa se posle izvinjavao kad su briti digli dreku.
eno juce je lupetao o perl harburu tokom posete japanske politicarke.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Mar 2026 17:46
|
offline
- Pridružio: 14 Okt 2025
- Poruke: 98
|
Tramp nazvao nato papirnim tigrom i optuzio saveznike za kukavicluk
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|