Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

359

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Pardon, C "Baz".

----------------------------

Par B-1 ide nazad za Englesku nakon misije iznad Irana.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

За Б-1 се види да је угасио и онда поново упалио трансподер изнад Јордана.

Да ли се зна у које време се то десило?
На основу тога може да се процени докле је летео.



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

^^^ ranije danas.

offline
  • Pridružio: 21 Okt 2017
  • Poruke: 531

Talijan o pogođenom F35, ima i snimak pogodkta.

offline
  • Pridružio: 01 Mar 2025
  • Poruke: 121

bojank ::
Ali mu je takodje i cilj da obezbedi sto vece narudzbine, ma koliko magacini bili puni ili prazni.
Sta je tacno... videcemo.


Danas na Zapadu nema govora o potrebi lobiranja industrije za što veće narudžbe UbS-a.
Narudžbi ima i previše.

Problem je fizička proizvodnja.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 10568
  • Gde živiš: pecina stroga

Video udara na rafineriju u Haifi

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

Napisano: 20 Mar 2026 0:12

sovanova95 ::...snimak pogodkta...
Snimak je laznjak.

Dopuna: 20 Mar 2026 0:14

Plavi Jadran ::...Problem je fizička proizvodnja.
Da, jer fabrike nece da sire proizvodnju ako ne budu imala konstante porudzbine (jer su prosirenja papreno skupa).
A ovaj lobira bas za to, stalne porudzbine, bez obzira da li su magacini puni ili prazni.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Jos jedna amfibijska grupa je krenula iz USA.

Citat:The Boxer Amphibious Ready Group (ARG), comprised of the USS Boxer (LHD-4), USS Comstock (LSD-45), and the USS Portland (LPD-27) with the embarked 11th Marine Expeditionary Group (MEU), is on its way to the Middle East after departing the U.S. west coast for deployment.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Koji su argumenti za to da je video lažan?

offline
  • Pridružio: 01 Mar 2025
  • Poruke: 121

bojank ::Napisano: 20 Mar 2026 0:12



Dopuna: 20 Mar 2026 0:14

Da, jer fabrike nece da sire proizvodnju ako ne budu imala konstante porudzbine (jer su prosirenja papreno skupa).

A ovaj lobira bas za to, stalne porudzbine, bez obzira da li su magacini puni ili prazni.


Zbog Ukrajine i Irana magacini su na Zapadu sve samo ne puni.

A i prije 2022. nisu bili formacijski puni, zbog manjka proriteta popune i nedovoljnog budžetiranja u gotovo svim NATO vojskama.

Proširenja proizvodnje UbS-a svih vrsta ne samo da su papreno skupa nego su i fizički teško provediva. Pogotovo na brzinu.

Kad su se nakon hladnog rata na Zapadu ugasili brojni visokospecijalizirani proizvodni pogoni i raspustili stručnjaci, decenijama kasnije nije to lako ponovno pokrenuti.

Ma koliko trenutna politika to sad želila i sipala novca u to.

Fali tu sad puno toga, od specijalnih strojeva i opreme do kvalificirane radne snage. Zbog manjka i prirodnog odljeva stručnih radnika iz namjenske na Zapadu, problem je i zadržavanje postojećih kapaciteta u budućnosti. Masovno se zato angažiraju bivši penzionirani stručnjaci.

Reindustrijalizacija je puno teži proces od deindustrijalizacije.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1507 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 4 sakrivenih i 1439 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., airliners, aleksandar11332, AMX72, Asteker, Boris BM, boxbole, Citalac, crnogorac, djonsule, Djota1, ElGenius, Glavonja049, goran.vvv, hellenic, igorkozar83, Ikica977, ILGromovnik, ivan979, Jelly4183, Još malo pa deda, Krajišnik97, KUZMAR, lcc, lord sir giga, Lucije Kvint, luka35, MadMike, MarijaC84, MaRtInsrbija1993, Mikoyan98, milenko crazy north, Misterrno, Mitch22, Mrav Obrad, nebidrag, Nemanja Opalić, nenomir, Nikola0575, Nikoletina Bursac, pein, Plavi1, proka89, RajkoB, Remain, repac, royst33, saputnik plavetnila, sasics, Sass Drake, sekretar, Sharpshooter, Shinobi, skok, skvara, stegonosa, Tihi86, Uros Cuore Sportivo, vukajlo71, x011, yrraf, zokilivac, zvomar