|
Poslao: 26 Mar 2026 09:46
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16629
|
A.R.Chafee.Jr. ::Čitao sam pre dvadesetak godina članak, razgovor sa nekim francuskim penzionisanim admiralom. U suštini čovek priča kako su razvijali planove u okviru OTAN za napade na razne države. Pa ih svrstali u neke kategorije. Iran je bio prvi u drugoj kategoriji. U suštini, druga kategorija je otprilike nema uspeha bez višegodišnjeg rata, sa sve angažovanjem svih kapaciteta OTAN.
Ne sećam se sad svih detalja, al tako su misli pre 20 godina. A u međuvremenu nisu nešto razvili neku infrastrukturu za veliki rat.
Што би се рекло струка је увек делила то мишљење.
Али политичари имају друго.
Има јако добар интервју са Џон Кириакуом, кад је било заседање штаба пред напад на Ирак 2003. И кад је један генерал изјавио да могу да буду у Техерану за три недеље и да ће да их дочекају цвећем. Шеф ЦИА Џорџ Тенет, коме је био асистент, је искључио микрофон и полако се окренуо ка њему и питао "Да ли се мени учинило или је рекао Техеран уместо Багдада?", и по потврдном одговору рекао "Да су потпуно изгубили разум."
Касније је сазнао да Дик Чејни гура и рат са Ираном, да искористе прилику. А у ЦИА су већ знали да ће да се заглаве и у самом Ираку, какав црни Иран преко тога...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 09:49
|
offline
- Pridružio: 16 Feb 2025
- Poruke: 153
|
cifra ::Evo pogodak malo blize
Po ko zna koji put potvrdjuje se pravilo da cim neko napise "fact check", znaci da ce masno da slaze...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 09:57
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13024
- Gde živiš: Srbija
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: Otto Grunf, Papadubi, Bobrock1, ahhahh, AF-1, Milos1977, Boroš, Njubara, celt, Denaya, BraneS, ssekir75, sap, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Još jedan dobar video pogađanja F 18
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:00
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3592
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: Papadubi, raptorsi, draganl, kybonacci, laurusri, ILGromovnik, Žrnov, dusan.l, Solunac na steroidima, celt, Wrangler, BUDDAR70, BraneS, aleksandar1888, jalos, Alen-Delon-u-boji, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Trump claims Iran proposed making him Supreme Leader: I said, 'No, thank you'
US President Donald Trump made the extraordinary claim that Iran's leadership had informally floated the idea of him becoming the Islamic Republic's next Supreme Leader, but he turned them down.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ovom ni snikers ne bi pomogao da bude sav svoj
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:10
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33451
|
cifra ::Evo pogodak malo blize
Citat:Evo pregledam snimak ko zna koji put i primećujem da posle oštrog zaokreta nema paljenja forsaža što bi bilo standardno za protiv raketni manevar. Verovatno je dobio po instalaciji za promenu oblika mlaznika. Ako su servopokretači kormila visine preživeli, dovućiće se do aerodroma.
Usporen snimak. Dokacio ga je ali premalo za nesto ozbiljnije. Iz oluje 91. su se vracali sa mnogo gorim pogotcima.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:14
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33451
|
Pogodak jedne glave iz kasetne u auto negde u Izraelu.
Snimak [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:14
|
offline
- Papadubi
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 26 Mar 2024
- Poruke: 28
|
Vlada78 ::Još jedan dobar video pogađanja F 18I dalje mi nije jasno šta F-18 radi na ovoj visini iznad Irana.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:22
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33451
|
Na snimku se cuje dejstvo topom. To je vec neki treci snimak da to rade.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:23
|
offline
- Pridružio: 01 Jan 2024
- Poruke: 190
|
Papadubi ::I dalje mi nije jasno šta F-18 radi na ovoj visini iznad Irana.
Kur*i se
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Mar 2026 10:28
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
Na obali sinjeg mora.Nije duboko u teritoriji Irana.
|
|
|
|
|
|