|
Poslao: 29 Maj 2023 07:47
|
offline
- panzerwaffe
- Super građanin
- Pridružio: 29 Jun 2011
- Poruke: 1317
|
Pošto nešto ne vidim snimke uspešnih ruskih dejstava ovaj put, pitam se da li su Ukri stvarno imali uspešnu noć ili su cenzuru snimaka zategli ko praćku.
EDIT:
Ipak cenzura.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 07:49
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
Strelkov je neki rang Jugoslava Petrusica...ne zna obican covjek bil plakao ili se smijao kad ih cuje.
@panzerwaffe
Imali su uspjesnu noc, kao i nas PVO u Dnevniku 2 ljeta gospodnjeg 99te.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 07:59
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2013
- Poruke: 3112
|
Perkele ::Moja je logika da Rusi i te kako imaju svoje opreme samo se to umnogome čuva.
Takva priča bila nekad i u JNA. Ako se zarati sve novo se dobija, puške, uniforma... kad ono...
Citat:Mislim, ja sam često sebe uhvatio gledajući snimke iz Bahmuta sa ukrajinske strane, pa kada vidim ful oprremljenog ukrajinskog vojnika po NATO standardu, pa se zapitam "Koliko li će njegova smrt biti gubitak u investiciji glede opreme koja je uložena u njega"
Sa stanovišta onog što nosi tu opremu je malo. Dao bi i Kijev samo da sačuva glavu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 08:01
|
offline
- Pridružio: 29 Mar 2018
- Poruke: 675
|
@panzerwaffe
Isto se desilo pre mesec dana, masovno poleteli bombarderi, tviter se usijao i onda ništa.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 08:03
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16627
|
Везано за наводни снимак напада дроном на руски брод "Иван Хурс"
Denaya ::Kruže tri teorije šta je moglo biti. Ono što je sigurno, snimak se zamrzava na 1-2 metra od trupa broda.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-- destroyed very close to the ship
-- malfunctioned
-- or was jammed
Обојица смо били наивни па смо превидели и пету верзију....
На пар руских Тг канала се појавила упоредна анализа наводног снимка напада дроном и свежих снимака "Ивана Хурса" из Севастопоља.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Примећено је да има доста детаља на броду који се разликују на снимку и из луке, па је закључак да је наводни снимак дејства - лажан. Анимација, или симулација дејства.
То објашњава и претходни случај кад је постављен снимак приласка броду, а некакво оштећење накнадно није било могуће видети.
Изгледа да је украјинска страна у прилично лошој пропагандној ситуација кад мора да потеже за оваквим потезима.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 08:31
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2337
|
У прилог катастрофалног стања са кевларом у ВС РФ говори и то да су шљемови и панцирни прслуцу друга ствар по популарности куповине (одмах за дроновима) од народних пара приликом "хуманитарних акција" (ако их можемо тако назвати) за војску.
357magnum нас је добро напоменуо да те ствари не могу претјерано друго стајати, поготову у непрописним условима.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 08:31
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2541
- Gde živiš: Beograd
|
Ја нешто не видех разлике. Ако може неко да прецизира шта је то другачије на снимку и на броду.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 09:00
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2541
- Gde živiš: Beograd
|
Па види се ал једва јер је у све у плавим нијансама, па се стопило са небом.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2023 09:09
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16627
|
Napisano: 29 Maj 2023 9:01
Ево и видео снимака
Наводни снимак дејства:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Снимак како брод упловљава у Севастопољ после напада
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 29 Maj 2023 9:09
Apok ::Па види се ал једва јер је у све у плавим нијансама, па се стопило са небом.
У праву си.
Ја сам тражио куполу ниже, и ту је нема. Н види се ограда око ње, светла на огради и доста детаља око тога. Можда због слабог светла?
|
|
|
|
|
|