Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

574

Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2015
  • Poruke: 1130

Ali sta ocekivati onda za Kramatorsk i Slavjansk? Neki su pisali da nakon Bahmuta ide domino efekat i da ce sve kao pasti lakse. Sumnjam, do sada su mogli da se utvrde tamo 10x vise nego u Bahmutu. A tek Odesa i Harkov, osim ako ne kapitulira vlada od toga nema nista.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Leonov 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2022
  • Poruke: 622

Slažem se za dronove, svi se pitaju kako se ne čuju, a polaze iz svoje perspektive, najčešće su ih puštali neki vikend, na nekoj livadi. Jednom sam bio na nekim testiranjima uz cestu s po 2 trake u svakom smjeru (ali dosta manje nego autoput) i krajnjim naporom sam ga čuo možda 20 metara iznad.
Što kolega kaže, kada gruva okolo pa još sa šljemom, male su šanse da čuješ.



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3550

radicr ::Ali sta ocekivati onda za Kramatorsk i Slavjansk? Neki su pisali da nakon Bahmuta ide domino efekat i da ce sve kao pasti lakse. Sumnjam, do sada su mogli da se utvrde tamo 10x vise nego u Bahmutu. A tek Odesa i Harkov, osim ako ne kapitulira vlada od toga nema nista.

Ne znam zasto se uopste razmislja o Odesi i Harkovu, jasno je da je za sada to nemoguce.

Cilj je oslobodjenje Donbasa za sada, zato su se i povukli iz Harkova i Hersona, jer im za sada nije uopste cilj to, to je mozda drugi deo rata, tj treca faza, videcemo.

Stvar je da ce padom Bahmuta Rusi relativno brzo doci do linije Kramatorsk, Slavjansk, padom ova dva grada je zavrsena bitka za Donbas, tada ce doci ili do mirovnih pregovora ili do dalje eskalacije, a to je zauzimanje Zaporozja, Hersona pa tek onda moze da se razmislja posle tih mirovnih pregovora o Harkovu i Odesi, ako naravno ne bude opet pokusaja ulaska u Kijev radi promene rezima.

Bitka za Donbas ce trajati verovatno bar jos 6 meseci i to ubrzanim tempom, prvo treba resiti Bahmut, Seversk, srediti sve do Oskola, Nju Jork, liniju Marinka->Ugledar, pa onda Slavjansk/Kramatorsk, mozda i Izjum u cilju zauzimanja Slavjanska/Kramatorska

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38359

Evo jedan naoružani sa 2xVOG 30 a ako nosi RB F1 onda nose po jednu isto važi i za RGD.


Znam da većina vas ne svraća na drugu temu al neki dan sam okačio jedan interesantan podatak o dobijenoj džebane na frontu od strane verovatno Wagnera pa ću da postavim i ovde čisto da se vide o kojim količinama se radi pa možete zamisliti koliki je tek utrošak.
Министарство одбране Руске Федерације : „Само од 18. до 20. фебруара добровољци јуришних одреда снабдевени су:
1.660 вишецевних ракетних бацача
10171 граната за топове и минобацаче великог калибра
980 муниције за тенкове“.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Srle koja je poenta nagađanja koliko će da traje borba za Donbas i ne samo bitke za Donbas vego neko gore napisa za 10 dana pada Bahmut a šta ako borba za Bahmut potraje još mesec ipo???
Sleeća faza Časov Jar-Konstatinovka i tu će da se krlja dosta uki se utvrđuju ima na levom krilu Toreck pre Konstatinovke trajaće to još dosta dokle god ukri budu spremni da ginu borbe će trajati i trajati.

offline
  • Nemanja
  • Gradjevinski Inženjer
  • Pridružio: 27 Maj 2022
  • Poruke: 136
  • Gde živiš: Beograd

Povodom Kineskog predloga. Realno to nije predlog, to je predlog za početak pregovora . U 12 tačaka oni pozivaju na prekid vatre, suzdržavanje od nuklearnog oružja, zaštitu civila, izvoz žita, obnovu zemlje i početak pregovora. Jedino konkretno je ono ukidanje sankcija, mDa neni je više to Kineski predlog zapadu. Sve i da recumo Zelenski i Outin pristanu, zapad neće ukinuti sankcije, a ne zaboravimo d apored ovih 10 paketa sankcija imamo još aktivne pne iz 2014. Tako da sve i da se to prihvati, sledi dug put do konačnog mira, eventualno uvod u zamrznuti konflikt po liniji fronta

offline
  • Pridružio: 14 Jun 2022
  • Poruke: 1307

radicir
Најтеже борбе су борбе у којима се осваја утврђено место. Тако је од вајкада. Најефикасније решење за такву ситуацију јесте опкољавање. Исто од вајкада. Данас је то много делотворније него што је било у прошлости.
Али потребно ти је преимућство у сили. Удариш по крилима, опколиш, утврдиш положаје и идеш даље.
Само потребно је више војника. Питање је зашто Русија не води такав рат? Није да нема војника и оружја.
И даље Русија може да промени стратегију у овом рату. Па да Славјанск и Краматорск и било које друго место опколи. Али мораће да ангажују много више војника. Војника које они имају.

Овај рат личи на онај у Сирији. Изгледа да је заправо све то један рат. Као да су Сирија и Украјина део једног већег рата. А напр. рат између Азербејџана и Јерменије други рат. Зато се и разликује.

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2014
  • Poruke: 1088
  • Gde živiš: Republika Srpska

Gledam po BG paradiraju Zene u Crnom i Ukrajinski Ambasador i mrtvi ladni izjavljuju "Ruski Nacisti"...
Hajde okupatori, zlocinci ali zaboga nacisti ... kakvi su to umovi.
Dosao sa posla i listam kanale, na 10 kanala u Srbiji debata o Ukrajini... jedini Vukadinovic je iole rekao normalna razmisljanja, ovo ostalo ... lele... pa na forumu su ovdje svi Platon i Sokrat zajedno naspram njih.

offline
  • Pridružio: 01 Feb 2023
  • Poruke: 90

pirke96 ::Povodom Kineskog predloga. Realno to nije predlog, to je predlog za početak pregovora . U 12 tačaka oni pozivaju na prekid vatre, suzdržavanje od nuklearnog oružja, zaštitu civila, izvoz žita, obnovu zemlje i početak pregovora. Jedino konkretno je ono ukidanje sankcija, mDa neni je više to Kineski predlog zapadu. Sve i da recumo Zelenski i Outin pristanu, zapad neće ukinuti sankcije, a ne zaboravimo d apored ovih 10 paketa sankcija imamo još aktivne pne iz 2014. Tako da sve i da se to prihvati, sledi dug put do konačnog mira, eventualno uvod u zamrznuti konflikt po liniji fronta

To nije predlog mira koliko ja znam, već okviri kineske bezbednosne inicijative koju su objavili pre par dana, a u okviru koje bi trebalo da bude bazirano rešavanje kriznih situacija, između kojih i sukob u Ukrajini.

Hoću reći, mirovni predlog ne izgleda tako paušalno već se sastoji od konkretnih tačaka i dispozicija, a to ovo nije. Ovo su samo principi.

Kineski mirovni predlog ako postoji kao konkretan dokument javnosti nije poznat svakako.

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38359

Evo kako se stvaraju mrzitelji rusije od malena i to još stanovnik Harkova
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Feb 2022
  • Poruke: 413

Ja sinoc poceo da gledam na N1 iza vesti Danicu Večenić sa nekim gostom Rusom koga sramota sti je Rus. Lele meni kako je Danica po Rusiji i Putinu pricala , pa onda krene kao u stilu treba praviti razliku sta radi vlas Rusije i sta misli Ruski narod . Pa to ni englezi i najgori Amerikanci ne pricaju tako, ustvari ona prica kao ti najgiri sto pricaju. Morao sam brzo da odustanem od gledanja propagande.
Bas su N1 i Nova S ne samo anti rusku vec i anti srbski i to bas debelo.

02 Jan 2024 01:06 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 931 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 9 sakrivenih i 841 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AMX72, Andrija357, Aska, Asteker, babaroga, Baždaranac, bbelic, Boris BM, darkkran, darkojbn, Despot Đurađ, DezurniOperativni, dijica, Dimitrije Paunovic, Dimitrise93, djboj, djole01, Dogma21, doloress, draganl, Fisherman, Georgius, GveX, Igritelj, ikan, Jager715510, Jan, Jezekijel, Kajzer Soze, king111, Kobrim, Kriglord, lacko, ladro, larix, ljuba, Lotus, Lošmi, mercedesamg, mile.ilic75, milenko crazy north, mileta4, milos.cbr, Miškić, MrG, nebidrag, nenad81, Nikoletina Bursac, opt1, Paklenica, pein, Petrusci, PMsnow, Polifon, proka89, sasovsky, Sass Drake, sekretar, Sevatar, Sin Boskic, Siti2, skok, Smiljkovich, sspp, stefan022, SympathyForTheDevil, travisrise, trinitrotoluen, Underdog9, Vanderx, VanZan, vathra, vidra1, vlad4, W123, Weah88, zajcev1, Zavulon, Zerajic, zile.obr, Zoran1959