|
Poslao: 20 Apr 2022 17:01
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Drug pukovnik ::Ovaj NLAW, slušao nekog Rusa kako priča o njemu, koliko je čilac mjerodavan ne znam, ne sudim, ali samo prenosim. Čim ga je držao u rukama, a mi nismo…jel’te…kaže da mu je akumulator drek.
A trenutno uopće nije neka zima. Često se na forumu pisalo o famoznim minusima i kako nešto napraviti da fercera kako treba i -40
teško da je mjerodavan, jer teško da je Šveđanin napravio oružje koje ne radi na niskim temperaturama.
drugo, primarne litijeve ćelije već po defaultu rade do -60°C, bez ikakvih intervencija.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:08
|
offline
- Drug pukovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 5731
|
Ali da je malo čudno da su ih pohvatali u izgleda većem broju je stvarno malo čudno. Da je super oružje koje rješava rat, grčevito bi se branilo da ne bude zarobljeno…valjda
Dobri su Šveđani, ali sjećam se kad smo ovdje “rastavljali” AT-4 da je pao komentar kad smo odgonetali koja bi sol mogla biti u balansnoj masi…možda bi ova druga bila bolja, Rusi bi vjerovatno nju ubacili
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:09
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
S2M ::Ukrajina je minirala ušće Dunava u Odeskoj oblasti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ovo je od krucijalne važnosti za nas!Ovo treba da Rusi zauzmu.
To je samo mali dio delte Dunava. Većina je u Rumunjskoj.
Za plovne puteve ne znam, ali mislim da također je glavni kroz Rumunjsku.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:13
|
offline
- A.R.Chafee.Jr.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2018
- Poruke: 12021
|
Drug pukovnik ::Ali da je malo čudno da su ih pohvatali u izgleda većem broju je stvarno malo čudno. Da je super oružje koje rješava rat, grčevito bi se branilo da ne bude zarobljeno…valjda
To se deli ko Zolja. Jednokratno odeljensko sredstvo. Pa ko dovati, dovati.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:14
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Drug pukovnik ::Ali da je malo čudno da su ih pohvatali u izgleda većem broju je stvarno malo čudno. Da je super oružje koje rješava rat, grčevito bi se branilo da ne bude zarobljeno…valjda
misliš na NLAW?
Pa kako ćeš spriječiti jednom kad im daš? Dobro je ako ih ne prodaju na veliko u Donbasu.
U stvari, Amerikanci se i pitaju gdje nestaju njihovi Javelini. Ukrajinci su već potrošili Javelina koliko je cijela USA planirala za svjetski rat.
Kažu, troše 7 puta brže od predviđenog tempa.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:19
|
offline
- Markoni29
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Okt 2014
- Poruke: 2840
|
Ево и снимак из Рубежног. Али ово је мисли улаз у град.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:20
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
@Drug pukovnik @Slonić
Koliki napon je potreban da pripali to čudo i da li treba struja za još kakvu radnju osim za "pripalu"
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:20
|
offline
- Drug pukovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 5731
|
E jebiga onda, imali su brda RPG-ova, POVR, tenkova, VBR-ova, haubica, a sad pobjeđuju i u isto vrijeme premoljevaju za oružje…koje ostavljaju.
Kako će im onda pomoći 20 čeških tenkova, 15 haubica i 4 Mig-29 od tajnog dostavljača, i sad novo nenadjebiva engleska raketa koju će sa onog što preko dva visi lansirati
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Apr 2022 17:23
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
@S2M
Ne znam na kojem naponu radi. Vjerojatno samo nekoliko V.
Pošto je "ispali i zaboravi" pretpostavljam da cijelo vrijeme leta napaja elektroniku i senzore koji su za to potrebni.
|
|
|
|
|
|