Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

1412

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5706

S2M…treba struje za sve, da se sve popali. Ako to traje, a tenek ide na tebe, a ti još čekaš da blip blap blip odradi, onda u tri 3.14čke materine to bacaš i bježiš



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Jan 2012
  • Poruke: 2365

+ Rubeznoje

Kao sto znamo Rusi su zauzeli Kreminu i ugrozili Rubeznoje sa te strane. Takodje su probili liniju odbrane kod sela Terni i zauzeli Torskie i izbili nadomak komunikacije Slavjansk-Artjomovsk-Gorlovka. Zanimljiv pravac za kotlic. Juzno od Kremine sve do reke Severni Donjec je sumski predeo ispresecan putevima. Takodje i juzno od Torskie je pretezno sumovit predeo do reke. Ako se Ukri povlace iz Rubeznoje, moguce je da ce se povuci i iz Severnodonjecka i pokusati formirati liniju na reci Severni Donjec. Zato je veoma bitna Popasnaja jer ako ona padne, otvoren je put ka Artjomovsku i ceo taj potez istocno od Kramatorska moze da padne u kotlic.



offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3077

dragoljub11987 ::Milan A. Nikolic ::Хоћете ли престати о санкцијама Русији? Већ десет година причате да ће Вучић издати ово, издати оно. Сморили сте бре до коске.
Већ 10 година се о томе прича а већ је 9 прошло откако је то и урадио. Али добро то је било давно а Срби су пролично забораван народ. Ево нешто свежије.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Са каквог сајта преносиш вести највише говори о теби.
То што је Србија увела забрану белоруским авиокомпанијама да прелећу преко наше земље нема везе са животом. Наши авиони и руски авиони, такође и они који су нам преносили оружје, прелетали су сво време преко Белорусије, а свакако белоруски нису ни могли преко Србије због других земаља.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22086

Napisano: 20 Apr 2022 17:36

Drug pukovnik ::...Ali bila i jedna Šilka…jel bio koji snimak uopće u ruskim kolonama da se vidjela Šilka?

Bilo je, i na pocetku i skoro.

Dopuna: 20 Apr 2022 17:38

Braca75 ::..A jel ima ikakav snimak prve verzije Tor-a u pokretu ruskih trupa?
Pazi...najmanje 7-8 komada su Ukri prikazali. Znači, mislim da je moguće da negde još u "debelim rezervama Tunguzije" Rusija i dalje ima nešto Tor-ova osnovne verzije, ali ovde ispade da ih je "masovno" koristila....

Nisam strucnjak za PVO, ali te prve verzije, sa 6-tockaskom sasijom su se setale po paradama, koliko prosle godine. Ne u Moskvi, ali su se setale. I jos starije Ose takodje. Iskljuciti mogucnost da Rusi i dalje koriste stare varijante Tor-a i insistirati na ukrajinskoj namestaljci je pomalo naivno.

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6789

Drug pukovnik ::S2M…treba struje za sve, da se sve popali. Ako to traje, a tenek ide na tebe, a ti još čekaš da blip blap blip odradi, onda u tri 3.14čke materine to bacaš i bježiš
Ma totalno sam zglajzo Mr. Green .Ja sam na OSI još uvijek GUZ - Glavom U Zid .Tamo par mV i ode.Totalno sam zaboravio da i sama raketa treba struje.

Ja ga čekao da opali nebi Mr. Green

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5706

Ja sam mišljenja da je cilj kanaliziranje sve od Severnodonjecka pa preko Slavjanska i Kramatorska i kotao da se pravi jugozapadno od Kramatorska.
Samo smjer od Donjecka nešto šteka

offline
  • Pridružio: 21 Mar 2022
  • Poruke: 440

Kaže internet da SAD i saveznici imaju 45.000 Javelina i 12.000 CLU-ova.

Ukrajina je navodno dobila do sada 7.000 Javelina... I da je to tačno nema šanse da su dobili više od 500-1000 CLU-ova, jer ipak je CLU mozak koji Ameri ne bi delili u velikim količinama tek tako.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Možda su oni ukupno proizveli do sada 45.000 Javelina, ali sada su navodno prije same ove operacije imali 21.000 na stocku.
To sam čuo već na 2-3 mjesta, kako je ovih dana bilo dosta riječi o pretjeranoj potrošnji Ukrajinaca (da ne kažem razbacivanju)

I 7000 je dobila samo od Amerikanaca po zadnjim podacima, a nešto je još dobivala i od satelita koliko se sjećam

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2020
  • Poruke: 836

bojank ::

Nisam strucnjak za PVO, ali te prve verzije, sa 6-tockaskom sasijom su se setale po paradama, koliko prosle godine. Ne u Moskvi, ali su se setale. I jos starije Ose takodje. Iskljuciti mogucnost da Rusi i dalje koriste stare varijante Tor-a i insistirati na ukrajinskoj namestaljci je pomalo naivno.


Ja ne insistiram ni na čemu. Samo postavljam pitanje. Video sam o Tor-M1 i Tor-M2 u pokretu i u dejstvu. Nisam video Tor-M u pokretu.
Verujem da ćemo odgovore dobiti na kraju rata, objaviće Rusija gubitke, ako ne tačno "u broj", verujem da će biti podataka o tipovima i verzijama ovih ili onih sistema koji su izgubljeni na ovaj ili onaj način.
A što se tiče Ose, koristi se isključivo "najmlađa" varijanta Osa-AKM....

offline
  • Pridružio: 02 Okt 2015
  • Poruke: 339

Ne znam da li je neko objavio ovde vec, al` Scott R. kaze da je SBU likvidirao Gonzalo Liru

When Belorussian authorities pulled Roman Protasevich, a blogger who had served a combat tour in the neo-Nazi Azov battalion before working for Radio Free Europe’s Belarus channel out of Prague, off an airplane in May, 2021, on charges of inciting a political opposition (roughly the equivalent of sedition), the world went crazy, accusing Belarusian President Alexander Lukashenko of trampling on free speech. Protasevich is alive and well, living under house arrest while awaiting trial.
When reports emerged that Gonzo Lira, a Chilean social media “influencer” who resided in Kharkov, Ukraine, and who published online content critical of the Ukrainian government, was kidnapped, tortured, and murdered by the Kraken Unit, part of the Azov battalion affiliated with the Ukrainian Security Service (SBU), the West is silent.
Free speech isn’t a one-way street. To remain silent in the murder of Gonzo Lira is to be complicit in his death, and the deaths of all journalists who pursue the truth, even if it runs counter to the mainstream narrative. Critical thinking should not be a death sentence. Unfortunately for Gonzo Lira, it seems it was

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1078 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 2 sakrivenih i 1068 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Coabelgrade, DJUNTA, draganl, maksi007, Neutral-M, nnnnnnnnnn, sovanova95, Tricko4190