Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

2223

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2024
  • Poruke: 253

nemkea71

Tako je druže ako si nam rekao. Vreme je da i mi porogledamo.

Ps: obavezno popravi staklo na mikroskopu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6802

nemkea71 ::
Бојан вам покушава објаснити да је линија фронта указивач односа снага, ватрене моћи, као и односа жртава.


Nema potrebe za pojašnjavanjem vezano za linije fronta, odnose snaga itd..(jedino vezano za oklop i ostalu skalameriju)..dovoljno sam u tom smislu , a i u svakom drugom, pismen da sam izvedem zaključak.Što se tiče broja žrtava, tj. ukupno izbačenih iz stroja na bilo kojoj od zaraćenih strana, tu niti licitiram niti se upuštam u rasprave.

Ja bih volio da vidim neki od tvojih postova koji nije prožet cinizmom, demagogijom i sl....nema potrebe za tim.



offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6802

Citat:And another HIMARS met with the Iskander. Aerial reconnaissance was able to reveal the installation's movement and ensure the strike.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Jel bilo ovo?
Bliski susreti Himarsa i NLO?

Citat:The Russian Foreign Ministry announced that Russia will not participate in any “peace summits” because they have nothing to do with real negotiations on Ukraine.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2014
  • Poruke: 1530

Искандер је уништио МЛРС ХИМАРС у Сумској области

Руски пројектили су погодили америчку инсталацију у близини села Шапошњиково. Удар је исправљен извиђачким дроном великог домета.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Курски правац, Кореневски округ. Напад на тракт Калинник код Љубимовке.

Снимак рада наших падобранаца током јуриша на тракту Калинник, где је непријатељ концентрисао озбиљне снаге: 3 посаде минобацача 120 мм, 3 посаде беспилотних летелица (бројем 10 људи) и око 30 пешака. Имајте на уму да птица стално виси на небу да би прилагодила акције јуришних група. Уживајте у гледању!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 09 Jun 2024
  • Poruke: 226

OSU u bivsoj Ukrajini kriju gubtike ali postoje parametri pomocu kojih mozemo naslutiti koliki je obim gubitaka OSUi. Oni koji imaju prakticno zananje o ratu a ne samo teorijsko, znaju da pored poginulih, ranjenih, bolesnih postoje i dezerteri. Dezerteri su fluidna pojava i njihov broj raste sa brojem mrtvih i ranjenih.
Dakle ako na svakog poginulog ide cetri ranjena (naj optimisticnija procjena) NATO standard je 6 ranjenih, na 10 mrtvih je jedan zarobljen, bolestan, nestao i dzerter.
Poprilicno teska jednacina,a imamo jos jednu"poznatu" da je OSU prijavio a na ovom formu se o tome polemisalo 34 hiljade svojevoljnog napustanja jedinice odnosno dezertera. dakle citav jedan korpus vojske je pobjegao...

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2014
  • Poruke: 1530

Руске трупе су ослободиле село Гродовку

Ово село урбаног типа било је један од кључних одбрамбених центара Оружаних снага Украјине на правцу Покровск.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7404

Kad pomenuste T 64 na ukrajinskoj strani, nejasno mi je zasto isti nije izvadjen iz skladista na ruskoj strani. T 64 je daleko bolji od T 55/62, stedi zivote i odlican je za ukrajinsku stepu. I danas je relativno savremen, meteo senzor, racunar, laser, Tuchu, PORV, mozda eventualno neka termalna sprava da se doda. Na upotrebi je u LNR mozda i u DNR. Njima su ih Rusi isporucili onda kada je i maskirovka bila bitna.

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6802

Citat:Exclusive

US likely to send medium-range missiles for Ukraine’s F-16s

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2024
  • Poruke: 253

DejanCG ::OSU u bivsoj Ukrajini kriju gubtike ali postoje parametri pomocu kojih mozemo naslutiti koliki je obim gubitaka OSUi. Oni koji imaju prakticno zananje o ratu a ne samo teorijsko, znaju da pored poginulih, ranjenih, bolesnih postoje i dezerteri. Dezerteri su fluidna pojava i njihov broj raste sa brojem mrtvih i ranjenih.
Dakle ako na svakog poginulog ide cetri ranjena (naj optimisticnija procjena) NATO standard je 6 ranjenih, na 10 mrtvih je jedan zarobljen, bolestan, nestao i dzerter.
Poprilicno teska jednacina,a imamo jos jednu"poznatu" da je OSU prijavio a na ovom formu se o tome polemisalo 34 hiljade svojevoljnog napustanja jedinice odnosno dezertera. dakle citav jedan korpus vojske je pobjegao...


Zvanično 34 000 za šest meseci u ovoj godini. A ne za sve ukupno od početka rata. A nezvanično je bar duplo više.

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2022
  • Poruke: 221

Жао ми је момка из Модриче. Знао је ушта се упушта али и поред толиких патњи и погибија нама блиског света, некако додатно заболи оваква вест. На страну што су његова знања и стечена искуства могла унапредити локална схватања модерног ратишта.

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 889 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 4 sakrivenih i 787 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ajo baba, ALEKSICMILE, awathorn, b_z_b, baltazarxx, BaneM75, bankulen, BasCelik, bigbear, Bo96, Bojan198527, bojanM84, bpvl, brundo65, cenejac111, Centauro, CHARLIE JA., coaaco, CraniumWhite, crazydkure, cvrle312, Deki Duga Devetka, djonsule, DM1994, doom83, dragan4s, draggan, dragoljub11987, Dragon Order, dusanobr, Egzekutor13, EVIDENTICAR, Feller, Flanker-G, Georgius, Hans Gajger, Igor Antonic, Ikica977, Jeremiah, jimi_agf, Jozo74, K-1A, K2, kaput21, Khaless, kib, kinderpingvin, komenski, koneks, kybonacci, LeGrandCharles, Lieutenant, liki83, LostInSpaceandTime, Maki1981, Mali Veseljak, Marko Marković, mercedesamg, MiloradKomadic, monomah, MR Z, Mrav Obrad, Muki 123, nikolapetkovic, nixos, nuke92, Otto Grunf, Papadubi, pavle_pzs, pein, Phalanx, Pilence, PlayerOne, Profesor_018, radza1, Ravac, Rebel Frank, repac, royst33, Rupert, Savantije, sekretar, Shadow soldier, singa, Solunac na steroidima, StalniPromatrač, Tanjagre, Tastatura ratnik, Tvrtko I, UncleSAM, USSVoyager, vidra boy, vladaa012, Vrač, vrgudinac, Weah88, zajcev1, zivojin32