Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

917

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

online
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Јасно ограничити зоне одговорности измеѓу ПВО и авијације и нема проблема.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5706

I onda ni PVO ni avijacija ne bi radila svoj posao kako treba



offline
  • Pridružio: 16 Feb 2024
  • Poruke: 75

Мало о одбрани тенка од дронова

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3659
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

веќе
измеѓу

Офф
Јел мени телефон багује или је до тастатуре, у задње вријеме поруке пар чланова (овде Трпе) ми изгледају овако??

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 4083
  • Gde živiš: Beograd

panzerwaffe ::Kako Vojvoda i društvo na Tg tvrde da nisu ništa pogodili osim trafoa od aerodroma ja bih im verovao, verovatno stativa za Ukre.
Meni i dalje nije najjasnije kako nadlete tolike stotine km ruske teritorije i da ih niko ne obara usput.


Pored XY faktora, jedan od glavnih faktora je RAZVUČENOST pvo jedinica unutar ogromne teritorije Rusije i ZASIĆENJE pvo sistema.
Drugi faktori su različiti nivoi utreniranosti posada ili njihov zamor, otežana detekcija niskoletećih ciljeva malog odraza uz pomoć sistema velikog dometa (s-XXX) i tako dalje. Na ovaj faktor dodaš i svu moguću umešanost i podršku nato-a, ma koliko te ovde neki ubeđivali da su Ukrajinci "wunder nation" i da sve mogu sami uz pomoć digitrona i sovjetskih topografskih karti.

online
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

fantom_S ::веќе
измеѓу

Офф
Јел мени телефон багује или је до тастатуре, у задње вријеме поруке пар чланова (овде Трпе) ми изгледају овако??


Багује.
Веќе - големије (мање-веќе).
Измеѓу - у средини.
Македонска тастатура. Wink

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2876

fantom_S ::веќе
измеѓу

Офф
Јел мени телефон багује или је до тастатуре, у задње вријеме поруке пар чланова (овде Трпе) ми изгледају овако??


M̶̡̨̛̯͈̯̙̙̰̰̳̝̩̘̥̭̤̼̗̺̲̩̫̺̰̱̯̯̻͚̖̩̥̠͗̀̒͊̋̈̔̌͑͌̓̋̓̈̎͂͂̄̈́̐̒̈́́̑̃̄͋̄̽́̇̔̓̄́͜͜a̸̢̡̨̞̺̞͕͔͇̦͈͍̹̰͈̺̞͓̦͓͎̥̗͎͕̟̯̱̳̠͓̰͕̿̈̅̈̿̕͝ ̴̧̧̱͈̱͇͈̘͉̗̝͚͇̳̪̬̣̳̦̪̣̣̲̳̲͇̻̫͉͖̻̼̎͆̊̀͊̎͋͑̿́͂́͒̃͆̅̀͊̌̓͑̂͘̚̚͘̕͜ͅͅͅǧ̵̢̨̛͍̲̠̱̫̘̪̤͉̳̜̭̣͈̣̭̤̻̞̫͍͎͚̗̯͉̙̞͓̟͉̱͙̻̱̹͐̽̃͑̃̈̓͊̂́̈́̆̈̿̌̐̏̐̑͒̏̕̚̕̕̕̕͝͠d̶̡̧̢̗̘̼͖͕̣͕̱̳̱̦͈͈̟̘͉̘̜̻͌͒̈͂́̈̑͒̍̆͗͛̌̎̃̓͊̀̆͗̎͜͝ͅͅę̶͚̤̮͖̖̗͖͍̙̯̌̌̋̋̉̎̎͊͐̽͛͐̕͠,̷̨͖̩̝̗̱̩̳͔̠̘͕͎̟̻͚̘̤̩̝̒͌͗͊̄͐̏͋̓̏̓̈́̈́͝ͅ ̴̧̢̨̙̗̙͕̗͈̲̼͚̘͎͕̹͎̻̣̟̱̝͔̺̰̯̩͖̮̼̟̙͊̔̏̔͋͜ͅͅͅt̷̢̟̳̲̲̲̯͇͕͛̕ẻ̴̢̧̨̧̛̜̲̰̬̬̫̝̤̱͖̖͙͚̠̜͎̫̋͛͂̏̒̆̿̅͗̑͋̽̕͝ͅͅͅb̶̡̻͕̦̟̺͉̻̩͖̹̠̞͔̝͑̈́͗̀̐̅͒͑̄͛͐̓̽͆͊̅͛̾̋̃͘̕͜r̶̡̡̡̢̧̦͔̪̥͚̹̺͖̬͉̰͉͙̬̹̟̳̠̰͕͓̹͈̩̲̱̥̟̫̥̍̃́̑̆̑͐̅̑̀͆̄̉̾͌̀̇̾̉̋̓͛̀͊̂̇̒̎̈̕͜͜͝͠͠͝͝ͅa̶̡̛̦̯̤̪͈͖͇̹̖̟̮̪̞̬̰͖̾͒̎̽̀̆̓̑̀̾̇̇̍̋́̇̃̅̉̿̿͐͜͠,̵̡̧̛̩͓̟̘̦̪̼̻͎̺̲̀͋̍́͐̀͆̀͛͜͜ͅ ̷̨̦̭̬͓͈̭̘̯̱̖̯̻̜̬̭̥̮͚̹̩̲̞͕̟̥͕͕̩̔͒̏͂͗͑̇̆͌͗̓̓̌̔͂͘͝͝ͅs̷̢̡̡̢̪̮̰̣̝͚̩̹̳̺̳̟͚̾̐̓̓̀̍̆̃͑̽̓̄́̌͊̽̏͒͆͋́͋̆̕̚̚͝v̷̡͚̗̊̎̄́̀̾̇̊̈́̆͒͌̿̒́͌̈́͌̾̀̐͘ȇ̷̢̢̡͕̞͎̦̘͔̻̭͍̹̯̱̼͓͙̰̖̳͕̟̯̞̼̱̳͓̞̪͈̪̫͈̖̈́̓̏̉̈́́́͗̾͌̑͂̔̽̽̓͛͒͐́̿͂̄͛̽͊̊̿̂̚̚̕͝͝͠ ̵̧̲͍̱̪̥̈́̔̌͋̃̌̈́́̃̂̋̿̿͋͂̌̽́̃̀̍̋͂̅̄̔̎̑̏̑̏̈́̔̚̕ͅr̸̛̮̃̌̀̀̈̈́̑͂̿̒̓̅͐̌̄́͊͋̿̔̄̕͝͠ą̷͍͖̟͕̺̝̗͎̼͋͗͊̀̋̉̉̍͗̃̅̾́͆̀͆͐͆̈̀̏̃̅̋́̐̏̾̌͜͝d̴̢̧̨̢̙͎͎͖̻͓̗̹͚̞̺̣͚̞͕̱̍̅̍̊̀̉͐̎͊̿̉͐̑̀́̈́̏̎̀̊͘͝ỉ̸̡̨̬̯͎̰̗̙̟͎̦̦͖̱̰̗̀͒͗̔̈́͊̀̄̒̽̋̈́̋̾͂̔̒̉̑̀̑̊́̔́̒̏̈̀̍͘̚͘̚͜͝ ̸̧̧̛͎͈͓̣̙̘̩̪͎͕̙̗̻̘̹̜̞͕͕̰͔͖͚̍͋̔͌̎̋̄̿̉̈̐̆͐́̄́̈̽͑̅̎̍͒́͆̋̕̕͜͝k̵̡̧̧̳̠̗͍̩̠̥̜͙̙̰̦͓̞͚͈̣̩̭̫̝͓̹͓̮̩̲̲̰͕̂̄̚͜a̶̡̖̜̝͖̳͖͔͙̠̩͇̠̜̱̤̟̳̤̓̏̏͊̋̓͒̑͆̏̓͒̕͘ͅk̵͔͙̦̘̹̫̯͎̥̱̟̥̞̦̙͕͚͉̥̦̩͋̐̓̓̿̀̑̎́̐͑͑̃̉̈́̔̎̈́́̂̚̚͝͠ò̴̢̻̻͇͓͇̲̰̺̖̟̟̫͍̲̅͝ ̷̬̙͍̳͔̤̼̜̜̬͚̪̲̲͍̱͖̘͙̩̞͚͚̼̾̉ţ̶̨̧̧͎̼͇̙̪̝̤̻̘̠̘̭͔̙̳͖̰͎͚̦̞̥̫̥̮̰͍̭̭̬̍́̈̅̏̑̃̇̉̇̇̆̽̃̐́͂̚̚͘̕͜͜͠͝͝ȓ̸̨̤̼̓͂̏e̵̡̡̡̢̛͚̖̖̪̤̘̳̥͍͌̄̈̍͗̑̽̈́̈́͒͐̈́̚b̷̧̛̜͕̥̺͖͓̻̯̱͚͓͖͉̗̜̮̱̥̜͓̞͔͆̉̍͆̊͛͋̿̅̒̂͆̃͆̂̈̉́͑̔͒͐̏̽͑̅͑̎̔͘̚͠͠͝ą̵̡̣̞̰̜̱̺̩̣̽̅̍̃͗̅͊̑͘͜

offline
  • Pridružio: 22 Jan 2012
  • Poruke: 2366

@Srle

Znači da onaj snimak što sam gledao i naveo ovde nije "patka". U kojem sami Ukrajinci izjavljuju da napuštaju one položaje kod lesoposadki istočno ispred tog naselja. Na onom platou izmedju Bogdanovke i grebena iznad puta T-0504. Jer da su Ukri tu, Rusi ne bi mogli napadati samo naselje. Znači da je ceo plato sad medjupolje. I uskoro bi mogao pocrveneti. Za dan dva tri.

Po svemu sudeći, u tom naselju je ostalo nešto malo Ukrajinaca. Ostatak se povukao preko kanala. Sad se tu stvara jedna zanimljiva situacija sa Bogdanovkom i Kalinovkom. Da li će braniti Kalinovku? Jer u onom šumskom području jugozapadno od sela postoji kopneni prekid kanala. I put iz sela na zapadnu stranu. A taj put je bitan i za Grigorovku severnije. Padom Grigorovke, Rusima se otvara još jedna solucija da se popnu na gredu kanala i i stave Orehovo-Vasiljevku u poluokruženje.

Takodje taj plato, olakšava Rusima posao i dole na jugu. Da reše uzvišenje zapadno od Ivanovska i dobrano priprete platou Kleščejevke. Da ugroze i stave pod vatrenu kontrolu kopneni prelaz preko kanala ispod te uzvisine.

Mogli bi Rusi u skorije vreme, da izbiju na kanal od Grigorovke pa sve dole do Gorlovke.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3539

Trpe Grozni ::Комбинација радара и ИРСТ-а могла би да помогне са висине.
Ајде, Сушке раде посао у самој Украини, али МиГ-29/35 и ЈаК-130 може да патролира, открива и обара веќе беспилотне летилице које улазе у дубини територије.


rusija verovatno i nema neki veci broj migova koji su sposobni za dejstva.
mislim da imaju samo jednu aktivnu jedinicu i jednu za obuku (uglavnom stranaca) sa tim avionom.

a sto se tice jak-a, ne verujem da ih on moze otkrivati, max da ga navode sa zemlje.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 10568
  • Gde živiš: pecina stroga

Evo za ove sto cekaju rusku ofanzivu i prodore, malo duza analiza CNNa.

Pozivaju se na US i NATO zvanicnike.

- nedostatak municije ima sve strasniji (increasingly dire) efekat na bojnom polju
- pogotovu fali PVO municije srednjeg i dugog dometa
- Rusi to znaju i pritiskaju bas na PVO sad
- nedostatak artiljerijske municije moze biti "potencijalno katastrofalan" po Ukrajinu u blizem periodu
- Rusija odrzava znacajnu prednost u ljudima, municiji i opremi. Vjerovatno regrutuju i do 30 hiljjada dodatnih ljudi mjesecno.
- US zvanicnici su sve vise zabrinuti da postojece ukrajinske pozicije na frontu nisu dovloljno otporne da odbiju ruske napade
- US i zapadni eksperti se slazu da iako Rusija moze da napravi prodor, ni jedna strana nije u stanju da prelomi situaciju ove godine
- treba kongres da odobri onih 60 milijardi, inace kme, kme, kme
- izgleda da ce NATO preuzeti komandu nad specijalnim stabom za pomoc Ukrajini. Dosad je ovaj stab bio pod komandom Pentagona.
- Ako dodje Tramp u novembru moze da se desi da nema vise US pomoci Ukrajini

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 955 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 5 sakrivenih i 911 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Apis Dr, Apok, Atomski čoban, Avalon015, Bobrock1, bojcistv, BUDDAR70, Deki Duga Devetka, dushan, famoso, GeoM, goxin, igorkozar83, IvanM1984, Kajzer Soze, Kakarotsvc, ladro, markolopin, Mi lao shu, milan.tatanac1, mist-mist, Posmatrac77OKB, raf87, raster12, Ray1973, Sarmat, scout81, Sinduk, sparkie, starlights, Trpe Grozni, v82, VekiJ, Veless, Velizar Laro, Vlada78, vladaa012, vladetije, ZexyS