Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

1611

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4344

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da neće izdati Ukrajinu i da će predložiti "alternative" američkom planu za okončanje rata u Ukrajini......."

Opet počelo natezanje, svi su sada za Trampov plan, ali pod sopstvenim uslovima.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16105

Што би се рекло, као да читају форум...

Снимак где се види како руски војници убијају пет заробљених украјинских војника.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Наводно се ради о оператерима дронова из јединица које су убијале заробљенике дроном (и качиле видео снимке).



offline
  • Pridružio: 11 Jun 2009
  • Poruke: 433
  • Gde živiš: na planeti majmuna

Мене само занима зашто се САД-у тако жури са тим мировним планом??? Да ли им понестаје новац (можда банкрот), да ли су проценили да УА неможе више рат да добије, да ли је их Русија купила, да ли купују време за други круг сукоба, да ли Кина треба да нападне Тајван, да ли је Венецула сад у питање, да ли су конфликти око Израела у питању, да ли има неке везе са ЕУ и В.Британијом??? Или је то само неки прости трговачки трик где се купац доводи у вештачки цајтнот да му се нешто ували. Као, ако сад не купиш/потпишеш онда пропушташ велику прилику или тако нешто слично. Емоционализација ситуације да би се изазвао нерационалан поступак. Шта ту њих жуља није ми јасно.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16105

Писао сам о томе раније, а и даље мислим исто.
Врх САД сматра да је Украјина пред поразом, и да зато треба да се што пре склопи мир. Јер свако чекање доноси још гору ситуацију. Кад је Трамп постао председник чинило се да је донекле пат позиција, а већ сад се чини да се напредовање убрзава као грудва снега која се котрља низ падину у цртаном филму.

Иначе, од свих извештаја које видимо у претходно време, највећи утисак о томе је поставио извештај медиазоне о броју страдалих руских војника, постављен пре око недељу дана овде.
Претходних месеци је број погинулих руских војника у просеку око 20 дневно. Могуће је да нису пописани сви погинули, али број не може бити пуно већи. Било је доста дана кад је гинуло далеко више од сто дневно. На почетку операције је било преко сто, па је наредних месеци пало на око 80, па је скочило за време украјинских офанзива, Бахмута итд.
Али ово сад је далеко најмањи број претходних година. А напредовање је најбрже. Врло јак показатељ да је украјински отпор све слабији.

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 3963
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Situacija na Šahovskom frontu: Tokom poslednja tri dana ruska vojska je obezbedila istočno predgrađe Šahova. U međuvremenu, sporadične borbe su se nastavile u centru ruševina dok je ukrajinska vojska nastavila da šalje male grupe iz Sofijevke, dok su ruske snage napravile novi napredak jugoistočno od ovog lokaliteta.
Map: [ [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ]


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
________________________________
Citat:Situacija na Pokrovskom frontu: Ruska vojska je preuzela kontrolu nad lokalitetima Radisno i Nečajevka, čime je stigla do reke Hajčur.
Map: [ [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ]


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
________________________________
Citat:Što se tiče Trampovog mirovnog predloga od 28 tačaka, treba napomenuti da je ovaj predlog upućen Kijevu, a ne Moskvi. Ukoliko Zelenski prihvati ovaj nacrt, morali bi se održati novi pregovori sa Rusijom kako bi se postigao čvrst mirovni sporazum. Za sada, ruske snage će nastaviti svoju ofanzivu bez ikakvih promena, sa ciljem postizanja ciljeva „specijalne vojne operacije“.
Mir je sve bliži, ali je još uvek daleko.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2022
  • Poruke: 152

fantom_S ::Димитријев је као Путинов специјални изасланик са Виткофом састанчио у Мајамију крајем октобра, то би могао бити рођендан плана.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


У то време излази ово, на шта сам тада само одмахнуо руком.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
или [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

А ево иде говор Путина у ком каже да би Трампов ажурирани план од 28 тачака за Украјину могао да доведе до коначног мировног решења. Надаље износи да генерално може бити задовољан на остваривању циљева. Не тако брзо како би желели, али с временом да (у том стилу, али као припрема за непостизање свих датих задатака СВО).
Зеленски изјаваљује те може овако али не онако итд, али стигосмо од потпуног неприхватања икаквог разговора до неког може. Слично се чује и из друге поставе.

Свако нормалан се слаже да би било лепо прекинути ратна страдања, али са трајним решењем. Ово то није и по мени га неће бити до слома УА. Са њим би се последично десила и Одеса. Што би на моју радост и била права чушка нашим дужницима.

А у случају усвајања ових тачака по наведеној прогнози, то би била чушка свом простом белосветском радном народу. И сумњам у тај исход, али сам навео чисто да остане на форуму.
Лично очекујем продужетак ратних дешавања, па на пролеће нове иницијативе са сабирањем ратних учинака и учинака нових санкција.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37889

Ухапшена је банда изнуђивача од учесника СВО-а
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Прву туру су добили на улици током хапшења тек селди преваспитавање.
Ватхра немој ме држати за реч ал ми се чини да је у питању стари снимак можда околина Бахмута док је Вагнер био актуелан можда и грешим ал ми делује познато као да сам га гледао јбг памти мозак свашта.

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2014
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Republika Srpska

Snimak je stari baš kako Pein kaže, i od kada dronovi snimaju i audio ?

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 2962

Шта их брига, по 26. тачки сви ратни злочини ће бити амнестирани.

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2025
  • Poruke: 219

Zelenski neće potpisati sporazum gde se deo Ukraijne dodeljuje Rusiji nikada, osim ako nema neke garancije za sebe, ili ako su mu šefovi sa ove strane bare. Do četvrtka će biti jasno hoće li Odesa biti takođe ucrtana pod teritoriju Ruske Federacije ili ne.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1578 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 14 sakrivenih i 1484 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, A.R.Chafee.Jr., acov34, antonije64, Apok, armor, Avalon015, Bbbggg1979, Belac91, Ben Roj, black venom, bojan581, bojcistv, Bombona, Boris BM, Borx, cavatina, colji, crnirocko, Despot1, Dexlex, Dioniss, Django777, dmarx1, dnevnasoba, Dolinc, Dovla 1980, Dragan1998, Electron, ElGenius, ghoost, Giskard, Gogi_avio, gorankuba, indja, IQ116, Jakonjveliki, Japidson, Jeremiah, kaskadija, Klass, kolle.the.kid, Kontrausluga, Kosmos Banja Luka, Lazarus, leopard83, Lj_ubo, M74AB3, MaCS, Mercury, milanstankovic087, mir, Moldovan, momcilob55, nekdo, nemkea71, nextyamb, nikolapetkovic, Pekman, Prometeus, raketaš, Razdroid, Sanda, Simonsen23, starlights, synergia, Tastatura ratnik, tomo2, TRAVUNIJA, uruk, vaci, vensla, vidra1, Vlada78, vuk77, x78186, zeka013, Zvrk, Žoržo, 79693