Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

200

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • R_038 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 12 Mar 2024
  • Poruke: 14

Betta ::U vezi izjave Lavrova, mislim da je svima jasno da ovo u Ukrajni ide u hladni rat, Tramp će tako da umiri demokrate, duboku državu, kako god želite da ih zovete, a to mu svakako treba u senci midterm izbora, plus što sila kao što je USA ne može sebi ni da dozvoli hladni mir, isto je i sa druge strane, Ruske. Pregovori koji se vode možda uopšte nemaju veze sa Ukrajnom, ko zna o čemu se govori, a nama se servira priča, kao kad smo bili deca pa ti mama kaže ne boj se nema inekcije, a gaće ti svlače.

Jeste, pošto je inače Tramp želeo mir Smile Smile Wink Kako da ne... On je samo drugo lice američkog imeprijalizma, pošto se ono prethodno ofucalo pa im je trebao mali rebranding...

Ono što mene interesuje je - a kako će Rusi zaštiti svoje efektive, Lukoil na primer? Do sad su samo ćutali, a i ne vidim da su ponudili neko rešenje... A to je kudikamo važnije u ovom trenutku od pozicija u Ukrajini, ako se gleda šira slika.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Apr 2025
  • Poruke: 246

Ima i zapad svoje efektive u Rusiji, jeste da su mnogo manjeg obima, ali ima. Amerika ima polugu moći, pošto kontroliše platni promet, svetsku banku i MMF, dok se ne stvori nova paralela ovome, svako ko ne bude podoban, može da očekuje sankcije ili blokadu sredstva.
Šta Rusija ovde može, to mi možemo da nagađamo, očigledno za sada ništa mnogo, novac je zamrznut, sankcije su na snazi, pritiskaju se druge zemlje da prekinu trgovinu sa Rusijom, to je ono što se radi protiv nje, a šta ona radi za sebe da to poništi, ublaži ili zaobiđe je druga stvar, to je BRICS, platni promet preko sistema MIR, upotreba Kineskog Union pay, problem je što ona druga zapadna polovina sveta, ceo vek razvija sisteme kao što su SWIFT preko kojeg svojevoljno ili ne većina sveta vrši transakcije.
Ovde se osim kokošinjaca kako se ovde često spominje vodi jedna od za sada najvećih bitaka modernog sveta, gde je Rusija pokušala da vrati sebe u tokove tog zapadnog sistema, a sad čini mi se videvši da od toga nema ništa stvara paralelu, nadajmo se pravedniju.
Problem je što kada se gvozdena zavesa spusti, a to teče evo unazad par godina, mi ostajemo sa ove strane, do neke nove pozornice.



offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3576
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Citat:kako će Rusi zaštiti svoje efektive, Lukoil na primer?
Исто као и рафинерије- никако. А то је тако кад са ђаволом тикве садиш..

offline
  • Pridružio: 26 Okt 2021
  • Poruke: 581

Hladni rat je uveliko tu , samo ce prave razmere da se vide kada se oduci i sa Kinom razici (pa ko prezivi) , prosto dominacija zapada je zavrsena i naravno pravila igre moraju da se promene posto jelte trzisni uslovi konkurencija demokratija slobodan medija ostaju u proslosti kako stoje stvari da se secamo i te faze.Zanimljiva vremena i iskreno hvala sto se standard napravio tako da se ovima na vrhu ne odlucuje na extremne mere

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 21696

tamno.nebo ::А шта је проблем да се јединице пребаце на апликацију Макс?...

Zato sto je kao i rutube govno koje vise ne radi nego sto radi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1141 korisnika na forumu :: 96 registrovanih, 6 sakrivenih i 1039 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 4. Ozrenska, A.R.Chafee.Jr., airliners, Aleksandar Tomić, Aska, bojank, Borski1977, Bosnjo, Botovac, boxbole, Bubimir, Burovnyak, BZ, Chainsaw, CrazyDiablo, Dannyboy, Despot1, Dimitrije Paunovic, Dimitrise93, dinamik, Dioniss, djordje92sm, Donneraj, Dorcolac, draganl, Giskard, Gitzherai, Glavni Oružni, goran.vvv, HogarStrashni, ivanhoe31, Ivica1102, Joint Chief, kokodakalo, Krusarac, Kubovac, larix, laurusri, littlebunny, luja, Manjane, Marko Marković, matejman, mercedesamg, Mihajlo, mikidragi, milenko crazy north, Miler88, Milometer, milos.cbr, Mićko, mnn2, Moldovan, MR Z, nazgul75, nenad81, Nepopravljivi, Neutral-M, Paklenica, pein, Peruta, Petarvu, ping15, procesor, raf87, Remarqe, repac, Robin, ruma, saputnik plavetnila, SD izvidjac, sickmouse, Sir Budimir, Skakac7, SlaKoj, tamno.nebo, TBoy, tecataki, TheDictator, tomigun, tomo2, TRZH92, VaRvArI 85, Vlada1389, vukajlo71, vuksa72, wizzardone, XBMC, yiyi, Zanimljivo, Zastava, Zimbabwe, zivojin32, zubri, 223223