Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

1552

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • Gama  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Jun 2004
  • Poruke: 4389

lolovoz ::Kozaci idu u pomoc braci u Donbas:



Jel se to meni čini ili ovaj na 1:14 digao tri prsta?

Može li Sirius da kaže da li i u ruskoj kulturi ima običaj dizanja tri prsta kao u nas?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5594
  • Gde živiš: Novi Sad

victoria ::Može li prevod kozačke pesme čiji je snimak postavio lolovoz na prethodnoj strani,slušam je od jutros po 151-i put?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

То је чувена козачка песма. Има више верзија

Могу ти превести ал да имаш у виду да је ипак тешко преводити такве песме, тако да квалитет превода..јбг Very Happy

На брду је стојао Козак
и он се богу молио
за слободу и за народ,
ниско се поклонио

Ојса ти ојса ти се мене не бој
нећу те повредити, немој бринути

А и још је тражио Козак
правду за народ
Кад буде правде на земљи
биће и слободе

За другове се Козак молио
да их у туђини
заобићу похлепа и
ароганција

Да жене дочекају
и мужеве и децу
те, који правду траже
по беломе свету

За људе је тражио Козак
благословење
да буде хлеба и соли
у мирним селима

Да се крв не лије
на кућном прагу
да се у криву не живи
он се Богу молио

Тако се молио Козак
за родну земљу
да не буде туге и суза
да је то не дотиче



offline
  • Pridružio: 11 Dec 2010
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

victoria ::Može li prevod kozačke pesme čiji je snimak postavio lolovoz na prethodnoj strani,slušam je od jutros po 151-i put?

Evo ti jos malo romanticarske muzike

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

У России нет никаких границ!
У России есть только горизонт!

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27358
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Gama ::lolovoz ::Kozaci idu u pomoc braci u Donbas:



Jel se to meni čini ili ovaj na 1:14 digao tri prsta?

Može li Sirius da kaže da li i u ruskoj kulturi ima običaj dizanja tri prsta kao u nas?


Ја то у Русији никада нисам видео. Чак сам им ја био необичан када је њихова химна кренула, а ја ставио три прста на срце. После видим на снимку да сам био једини у сали који је то урадио. Имам ту негде и слику, али ме блам да је качим пошто изгледам као келнер...Wink Иначе, крсте се врло широко и театрално (за разлику од нас ; Срби само ''прошарају'' крст преко груди). ''Забацију'' руку готово преко рамена и истовремено се клањају док се крсте. Ми смо ту много површнији и аљкавији. Крај ОТ.

Сала дома културе ''Родники'' (источници) у Волоколамску...Келнера препознајете... једини поздравља химну са три прста Smile



Мезимица нашег форума, Јулија ''Белорусачка''. Темељно прављена. Стајни трап јој је као за енглески клавир...или за бомбардер даљинске авијације...

offline
  • Pridružio: 09 Jun 2014
  • Poruke: 93

bladesu ::Postovanje,nadam se da ova vest nije tacna

ОТКРИВЕНО: У Харков слетели авиони САД са оружјем за украјинску армију
ХАРКОВ – Агенција Новоросинформ је објавила информацију да су у Харков на аеродром слетела два америчка војна траспортна авиона „Херкулес“ и доставили оружје за украјинску армију.
Достављени су ракетни системи РСЗО LAROM и Teruel-3 велике разорне моћи. Реч је о мултиракетним системима.
Оружје је транспортовано у правцу Старобељска, наводи ова агенција.


Ma kakva je to budalaština.

Prvo šta će im još jedna verzija Grad-a. Možda samo za testiranje u borbenim uslovima.
Drugo koliko je njih moglo da stane u Herkules, ako uopšte može da stane.
A onda problemi sa municijom koja nije standardna.

Da avioni sleću, to je od prvog dana, ali da donose MRLS, teško.

offline
  • su27 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2012
  • Poruke: 2551

teški su to sistemi za transport avionima, dovezli bi im kopnom iz Poljske da hoće da im dovoze takvo nešto

offline
  • Pridružio: 01 Jun 2013
  • Poruke: 2467

Pera Ždera ::Мало о гркоќатоличком или ти унијатском свештенству у овом сукобу
" Украјинско кршћанство у акцији"
линк ка тексту и видео снимку
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Majko mila , ovakve fasisticke ispade kada vidim stomak mi se okrene i tacno da pozelim da ih zarobe opolocenci i uz mesarsku komandu " vri voda " da ociste Ukrajinu od ovog olosa. Ovi poklici na kraju i uopste glas i ton katolickog popa kako to zaurlava je kao da se trudio da sto vise lici na nekog cuvara iz Ausvica ili Jasenovca a jos je uz te fasisticke poklice dodao i " Slava Isusu Hristu " . I naravno fasisti desnog sektora su shatro pocasni vod sa maramama preko lica i jedan puca iz pistolja , drugi iz puske , jedan jedinacno , drugi rafalno ... anarhija GUZ - Glavom U Zid

Al Dzazira pred Mariopoljom i tacno su to Rusi a ne opolocenci jer novinar prica o tenkovima a iza jure MIste ( ne one dve trofejne , druga sara ) i nema sanse da su to opolocenci


offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 1378

Sirius ::

Ја то у Русији никада нисам видео. Чак сам им ја био необичан када је њихова химна кренула, а ја ставио три прста на срце. После видим на снимку да сам био једини у сали који је то урадио. Имам ту негде и слику, али ме блам да је качим пошто изгледам као келнер...Wink

tri put ura za kelnera Smile
URAAAAA
URAAAAAAA
URAAAAAAAAAAA

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 1378

Pera Ždera ::Мало о гркоќатоличком или ти унијатском свештенству у овом сукобу
" Украјинско кршћанство у акцији"
линк ка тексту и видео снимку
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

sinoć čitam originalni članak i ne vjerujem očima ..pa jel lik na predizbornom mitingu il sahrani !?
...al zanimljivi su i komentari ispod originalnog teksta (imaju veze sa Balkanom , svaka sličnost sa II sv. ratom je slučajna/namjerna)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
...postoji i Njemačka,Ruska i Francuska verzija istog,pa ko voli...

offline
  • sezan  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2008
  • Poruke: 3123
  • Gde živiš: Kragujevac

Пелагија - Под врбом (српски превод)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1655 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 6 sakrivenih i 1566 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airliners, BaneM75, bestguarder, bojcistv, Borkanović, boxbole, brufen, Bubili, Chainsaw, CHARLIE JA., cifra, crnogorac, Dejan_vw, djonsule, Djota1, DJUNTA, doktor097, Dolinc, DonRumataEstorski, Dorijan Grej, Dr.Strangelove, drimer, dukajov, dule10savic, goxin, Iskander, Jaxupa, JOntra, Jozo74, K-1A, Krin, leopard83, Lep1na, M74AB3, M855, mackenzie, MadMike, Mae, Marko Marković, Mcdado, mean_machine, mercedesamg, miki kv, mile.ilic75, milenko crazy north, Milometer, Milos1987, Moldovan, nedeljkovici, neko_drugi, nelezele, nenomir, Niki2024, Nomica, OKT, OldKresoje, Orc, Parker, Pavel Medved, Pekman, Piani Jazzer, Profesor_018, proka89, Pururin, Radio operater, repac, royst33, SANDRO1973, sap, Sevatar, shaja1, Singidunumac, sonico, tomigun, uruk, vathra, Vlada1389, voja64, YU-UKI, Zavulon, Zoca, Žrnov, 79693