|
Poslao: 14 Apr 2014 18:57
|
offline
- Pridružio: 25 Jun 2013
- Poruke: 1216
|
Julija Timosenko naprosto voli vojsku tj. vojnu intervenciju
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Narod u Rovenjki(manji grad u Luhanskoj oblasti sa pretezno rudarima) zaustavio kamione sa vojskom i municijom, blokirao ih i bukvalno sa starim gumama, vojnici nisu smeli da izadju iz kamiona da bi posle nekog vremena usledilo davaj, davaj i pregovori....
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Gorolovka prave se barikade
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 19:04
|
offline
- mirkotigar
- Super građanin
- Pridružio: 23 Apr 2011
- Poruke: 1358
- Gde živiš: Brcko
|
Ono sto mi malo smeta na forumu sto neki forumas podcjenuju Ukrajinsku armiju , u svakoj armiji ima nesreca manje ili vise trba svatiti da vecin vojne opreme koje ukrajina posjeduje iz vremena , Sovjetskog Saveza i da je odrzavana .Ukrajinska Armija poseduje ogromne kolicine vojne opreme ona je i sama bil ogrman proizvodjac iste . Ukrajinska vojska nije isto sto i Gruziska i neprijatelj se ne treba nikad ama bas nikad podcjenit cak kada kontrolise i jedan posto teritorije u istoriji je ovakvih primjera mnogo .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 19:05
|
offline
- Pridružio: 25 Jun 2013
- Poruke: 1216
|
U Mariupolju se pojavila grupa banderasa(banderovaca nesto mi lezi da su banderasi naravno ne vezano kao sto prethodno u jednom postu rekoh za kolege elektricare) i naravno pocelo je "usmeno" pojasnjenje:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Danas su lokalne kablovske kompanije u Maripolju prikljucile opet Ruske tv kanale...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 19:20
|
offline
- Pridružio: 25 Jun 2013
- Poruke: 1216
|
U Kijevu dva interesantna dogadjaja danas:
1.Danas preko dana ljudi su ploagali cvece poginulim policajcima i pripadnicima jedinice Berkut, mnogi su jednostavno iznervirani budalama na vlasti i jednostavno zele sigurnost u zivotu tj. zivot bez vladavine fasista i mir u svojim sredinama
2.Na Kijevskom majdanu u toku je miting na kome su izmedju ostaloga trazili smenu ministra unutrasnjih poslova i svih novih jugoistocnih regionalnih gubernatora - oligarha. Trazi se da vlada svakih 7 dana podnosi izvestaje o svom radu na Majdanu. Nijedan zvanicnik iz vlasti se nije pojavio na Majdanu, naravno svoj cilj o dolasku na vlast su postigli sta ce im majdan vise...
Naravno svega toga u vestima nema ni u jednom "zapadnom" mediju...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 20:08
|
offline
- Pridružio: 22 Okt 2013
- Poruke: 139
|
New York Times :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ukraine Asks U.N. for Peacekeeping Troops as Militants Defy Deadline
Citat:In a new sign of desperation, Ukraine’s acting president asked the United Nations on Monday to send peacekeeping troops to the east of the country, where pro-Russia militias have seized government buildings and blocked major highways with seeming impunity.
Citat:Rather than enforce the ultimatum, the acting president, Oleksandr Turchynov, reiterated offers of concessions to grant more local autonomy in the east, on a day of wavering between the limited military and political options available to the new and still wobbly government in Kiev.
Citat:Mr. Turchynov’s request for peacekeeping forces from the United Nations, made in a telephone call to Secretary General Ban Ki-moon, reflected those limited options. There was almost no possibility that such a force could be deployed quickly — if it could be deployed at all — because it requires approval from the Security Council, where Russia, as a permanent member, wields a veto.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 20:33
|
offline
- Slobodarko
- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Jun 2013
- Poruke: 2467
|
Nacelnik sluzbe bezbednosti hunte je bio pod istragom iste te sluzbe da je zavrbovan od strane CIA dok je bio diplomata u USA a nakon drzavnog udara je zapad insistirao da on dodje na celo sluzbe :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Odesa :
Odesa : samoodbrana Odese posla da pozeli "dobrodoslicu" bezbolnim palicama USA razaracu koji je uplovio u luku u "prijateljsku" posetu :
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 20:56
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Rusija u očima zapada (kratki animirani video)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 21:22
|
offline
- cezar 35

- SuperModerator
- Pridružio: 19 Feb 2006
- Poruke: 11141
- Gde živiš: Banja Luka
|
@...
Rusi nemaju dilemu.
20:10 Грушко: Русија ће предузети све мере за осигурање своје безбедности - Русија би могла да предузме неопходне мере за осигурање своје безбедности, уколико НАТО буде појачавао своје снаге у близини границе са Русијом, изјавио је стални представник Русије у Северноатлантској алијанси Александар Грушко.
„Русија је из Хладног рата изашла и не планира да се тамо враћа. Међутим, у нашим војним плановима узећемо у обзир евентуалне промене у конфигурацији НАТО снага и предузећемо, ако буде потребно, неопходне мере у интересу поузданог осигурања наше безбедности“, рекао је Александар Грушко
Vest sa Vostoka
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2014 21:31
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
Sta radi sada Klicko? Imam neki osecaj da ce visjeti. A strik oko vrata ce mu da stave Ukrajinci sami
|
|
|
|
|
|