SVLR Grad 122 mm

67

SVLR Grad 122 mm

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33468

Zarobljeni/unisteni tokom Harkovske ofanzive





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

^^Takodje...



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Ruski ostecen/napusten kod Izjuma..dva

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33468

Jos dva i jedan Tornado G





[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Rusi ostavili


Citat:Captured Russian BM-21 munitions dump, with a number of Grad rockets recovered.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33468

^^^ jos

Citat:There was a casual (by our count) 300+ 9M22U 122mm HE-FRAG artillery rockets left behind with the Ural.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

I što sad , misliš da to bude netko stavio u lanser i lansirao, pa nisu ni ti ukrajinci tako blesavi pa i njihovi su generali završili sovjetske vojne akademije , to samo budala i notorna neznalica može staviti u lanser .

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2475

Zamislite samo komentare da su Ukrobubašvabe ostavile ovako rakete?
Koji je postupak sa ovako pronađenim raketama? Jel ima svrhe pregledati- remontovati ili je jednostavnije odmah uništiti?

online
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

sakota79 ::Zamislite samo komentare da su Ukrobubašvabe ostavile ovako rakete?
Koji je postupak sa ovako pronađenim raketama? Jel ima svrhe pregledati- remontovati ili je jednostavnije odmah uništiti?


To se sve skupi na gomilu u neko skladište ili se napravi šator da ne kisne i izvrši se kontrolno tehnički pregled. Rakete su očito bile pripremljene za uporabu -lansiranje navijeni su upaljači. To stoji vani na kiši već par dana ( tjedana ) upaljači su neupotrebljivi. Rakete su takvom stanju opasne , mogu od odarca groma dobiti strujni impuls i eto ti belaja. Moraju se prvo skinuti svi upaljači i oni idu na uništavanje, Ostalo bi moglo proći tehnički pregled i biti vraćeno u trupu, sve zavisi od stanja zaliha u skladištima. Ako u Sibiru u skladištima ima još 3 miliona komada onda se to rastavi i izvadi barut i tako rastavljeno vozi u neku od centralnih armijskih radionica za srednji remont municije ili u remontni zavod .

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33468

Snimak sa ukrajinske BPL

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1029 korisnika na forumu :: 146 registrovanih, 10 sakrivenih i 873 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, ALEXV, Apok, AS, Ben Roj, Bivan, blue, Bobanzd, bojan313, bunker, celik, cole77, CraniumWhite, CrazyDiablo, curiosity, Dare, darkojovxp, dejankm, deks, dj.ape, Djokislav, djonsule, dolinalima, DonRumataEstorski, doom83, Dorcolac, Dovla 1980, Dragacevac, Draganeli, dragoljub11987, drimer, Dvojac005, Electron, ElGenius, EVIDENTICAR, EXIT78, Flanker-G, Gall, Georgius, Glavonja049, Great White, HawX, howyesno, HrcAk47, Incognito, Ivan Germanovic, ivan979, ivan_8282, Jeremiah, JK, jnikola23, Kajzer Soze, Kepinger, Khaless, Koca Popovic, Kole1975, Kruger, Lazur_01, lcc, LeGrandCharles, littlebunny, LjubisaR, Lotus, luka35, Major Tankosić, Manjane, Marko Marković, marko308, Marky, mercedesamg, Mercury, Mihajlo, Miki 84, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milanpb, mile.ilic75, Miler88, milivoje_vatrogasac, mir, Moldovan, moldway, MrG, Nasegorelist, nelezele, Nemanja Opalić, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, oldtimer, omen, Orc, orfanel, Pavel Medved, pavle_pzs, pein, promajauglavi, radovanstojkov023, radza1, raketaš, raptorsi, razumihin, Rebel Frank, redstar011, repac, rovac, sap, sekretar, sevenino, Sharpshooter, Shinobi, shone34, Sky diver 29, Smajser, Smd, Solunac na steroidima, Sonic, Spinosa, StefanTeki, tanakadzo, TangoSix, tecataki, The Joker, Titan, tritonus, Tvrtko I, umpah-pah, Username1000, v82, vazduh, Veless, Viceroy, VJ, vladao75, Vlado82, Vojin, Walkers, Weah88, wolverined4, XBMC, Zec, Zjmc, zlukic, zombicar153, |_MeD_|, 1324