|
Poslao: 26 Jun 2019 14:00
|
offline
- poljoprivreda
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2019
- Poruke: 3144
|
MAZ ima samo jedan model, 6516 u 8x8 varijanti. MZKT je mnogo jaci u 8x8 platformama. Mnogo je vec verovatnoca da je MZKT.
Slike su oskudne, ne vidi se ogibljenje (prednja osovina), na osnovu toga se moze bolje proceniti.
Ja sam procenio na osnovu otvora na prednjem delu kabine. Gotovo da su identicni kao na MZKT-7504.
MZKT je mnogo pozeljniji isporucilac sasija, jer proizvode i prodaju svoje osovine (krute i nezavisne), ogibljenje, prenose (imaju i automatski menjac):
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
One-stop-shop za Yugoimport.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 14:05
|
offline
- A.R.Chafee.Jr.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2018
- Poruke: 12021
|
Ja se samo šalim, ima ljudi (ja tu zapravo ne spadam) koji se sa setom sete MAZ vučnih vozova.
MZKT ima odlične mašine.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 14:06
|
offline
- Pridružio: 08 Maj 2010
- Poruke: 1714
|
Ovaj voditelj na AR stalno masi u prici oko sasije. Na proslom partneru je umesto na kamazu, govorio da je na tatri.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 14:08
|
offline
- yrraf

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Jan 2012
- Poruke: 2940
- Gde živiš: Loznica Srbija
|
MZKT nažalost sigurno nije. Em ima nezavisno vešanje em definitivno izgledaju drugačije osovine.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Jedino ako je neki MAZ-ov 8x8 poput onih što smo uzeli za vatrogasce ali ne mogu nigde da nađem podatke i slike.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 14:10
|
offline
- Pridružio: 25 Jun 2019
- Poruke: 111
|
@poljoprivreda
Naravno. Nisam upucen u detalje, samo znam da MAZ licencira MAN-ovu tehnologiju.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 14:47
|
offline
- miki69
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 05 Apr 2017
- Poruke: 29
|
Imate snimak gdje se cuje razgovor direktora Petkovica sa Vucicem i Miloradovica radi se o MAN-ovoj sasiji.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] Cuje se malo bolje razgovor o eksponatima prilikom Vucicevog obilaaska.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 15:06
|
offline
- poljoprivreda
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2019
- Poruke: 3144
|
miki69 ::Imate snimak gdje se cuje razgovor direktora Petkovica sa Vucicem i Miloradovica radi se o MAN-ovoj sasiji.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] Cuje se malo bolje razgovor o eksponatima prilikom Vucicevog obilaaska.
Hvala.
Onda ko zna, mozda su kombinovali MAN sasiju (sam skelet) sa beloruskim osovinama.
MAN se ne prodaje sa Belshina pneumaticima.
Ostaje otvoreno pitanje motora i menjaca, sta je ispod lima - da li MAN, Cummins ili nesto trece.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 15:22
|
offline
- yrraf

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Jan 2012
- Poruke: 2940
- Gde živiš: Loznica Srbija
|
Definitivno nije ni MAZ.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
MAZ ima jasno vidljiv logo na poklopcu osovine.
Definitivno je MAN i to vrv. Nešto iz serije TG-MIL
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ili HX serija
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
E sad, otkud beloruski pneumatici sam bog zna. Možda su uzeli kamion sa jeftinijim civilnim pneumaticima pa onda ugradili beloruske naknadno jer je isplativije?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jun 2019 15:36
|
offline
- poljoprivreda
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2019
- Poruke: 3144
|
Da sacekamo naredna 2 dana, bice prilike za slikanje izbliza, i osovina i sasije i motorskog prostora, pa ce sve biti jasno.
|
|
|
|
|
|