Samohodna haubica Panzerhaubitze 2000

27

Samohodna haubica Panzerhaubitze 2000

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4959
  • Gde živiš: Slovenija

zeznuo se majstor. EO kupola za njega je kao radar.

Nije to ništa strašno. Tiskovni predstavnik SV jedan put je tvrdio da se FLIR koristi samo u zrakoplovstvu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16325
  • Gde živiš: Lublana

A što Kuljiš zna? Mene je vrlo iznenadio i sa time što je napisano. Kod nas svaki novinarčić si uzima za pravo da pokriva sve teme i da je "majstor za sve i ništa". Kod ozbiljnih novina imaš specijaliste za teme.

aramis s ::Nije mi samo jasno koji je to radar na Kiowa?
Verovatno je mislio da ima Kiowa Longbow radar kao Apache. Njemu je to iznad elise sve isto.



offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4959
  • Gde živiš: Slovenija

Da se ispravim, bila je to Sluzba za odnose sa javnostima MORS, a ne sv

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Na dlanu...

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33419

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113660

Litvanci na obuci u Nemackoj

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113660

Nemci otkazali...
Германия отказалась от планов установки башни САУ PzH 2000 на немецком фрегате Hamburg F220
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16325
  • Gde živiš: Lublana

Odavno je to bilo otkazano zbog korozije. Projekat je počeo zbog viškova PzH2000 u Bundeswehru. Pošto su viškovi PzH2000 delom prodati Litvaniji i Hrvackoj, proizvodnja novih zaćeta za Katar a i Bundeshwer se jaća zbog zahteva NATO još su to dodatni razlozi da se odustane od tog projekta.

offline
  • zwrkan 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Jun 2016
  • Poruke: 14

jazbar ::Odavno je to bilo otkazano zbog korozije. Projekat je počeo zbog viškova PzH2000 u Bundeswehru. Pošto su viškovi PzH2000 delom prodati Litvaniji i Hrvackoj, proizvodnja novih zaćeta za Katar a i Bundeshwer se jaća zbog zahteva NATO još su to dodatni razlozi da se odustane od tog projekta.


PzH je zaista vrh svetskoga topništva/artiljerije. ali -jedina i dosta velika mana je težina!!! samim time i pokretljivost se dovodi u pitanje. da je riječ o vrhunskom proizvodu,bez daljnjega. ali....prohodnost s težinom 56 tona!!!????

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113660

Isporuka prve dve PzH2000 za litvance
First Two PzH2000 Howitzers Procured from the Bundeswehr Are On the Way to Lithuania
Citat:June 23, the first two of the 155 mm self-propelled PzH2000 (Panzerhaubitze 2000) howitzers the Lithuanian Armed Forces have acquired from the Bundeswehr will be brought to Lithuania. Under a contract signed last September the Lithuanian Armed Forces bought from the German Armed Forces 16 155mm self-propelled howitzers for combat purposes, and 5 for training and spare parts.
By the same contract the Lithuanian Armed Forces also acquired 26 M577 V2 armoured command vehicles and 6 BPZ2 recovery tanks -- 53 pieces of materiel in total. The contract also s includes training for the Lithuanian soldiers and support for technical maintenance arrangements.
The rest of the equipment is planned to arrive in Lithuania by 2019.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3067 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 5 sakrivenih i 3003 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, Aleksandar Tomić, aleph_one, Apok, Arsenije, bankulen, BB, blue, Borkanović, boromir, Bubili, cemix, comi_pfc, Czrweni, dejan1972, DonRumataEstorski, g_g, GrammaticalAnalysis, Grebostrek, igorpet, Jeremiah, Joint Chief, kinderpingvin, Krusarac, kybonacci, Leonov, Litostroton, m0nstrum_, mainstream, Makarid, mat, mercedesamg, Mickey12345, mikoyan21, mishkooo, mustangkg, Ne doznajem se u oružje, nixos, Novakomp, ostoja, Pero, PlayerOne, Prašinar, rikirubio, rovac, sasics, shiro, simicnenadbg, ssekir75, Superastro, Tanjagre, Vanderx, vdeki, VJ, Vrač, Zastava, zivojin32, zlaya011, zoran77