Višecevni bacači raketa ''Plamen'' i "Oganj"

101

Višecevni bacači raketa ''Plamen'' i "Oganj"

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

raketaš ::Ako netko može zumirati gornji desni dio na Pein ovoj slici , to bi mogla biti promjena brzine rakete u funkciji vremena i trajektorija rakete u funkciji vremena.
Nije ni ovo neki kvalitet ali ako moze pomoci...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Druga se ovde pesma peva....



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Nesto slicno je bilo na sajtu `EDePro` za novu raketu Oganj ,sajt sad nesto ne radi ?

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Sajt radi, bar kod mene
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ali nema apsolutno ništa o Ognju i zanimljivo, ceo sajt je na engleskom, nema srpske verzije sajta.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Gargantua ::Druga se ovde pesma peva....


Ta raketa 128mm je po dijagramu dobila letne karakteristike jedne R-262mm `Orkan` .

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Pa... jedino što zvanično ta raketa nije još letela. Hipotetički tako bi se onda i Orkan mogao nagurati na 90 do 100 km dometa No čućemo šta će Raketaš da kaže o viđenom.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5767

nije mi baš jasno što su pjesnici htjeli reći sa tim dijagramom . pokušava, ga shvatiti

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Malo slika i od mene za Oganj i Oganj +Morava na FAP2026....









offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5767

Vratimo se malo na raketu , ako može detalj onih kočnica u nosu i 8 malih mlaznica , to još nismo vidjeli u toj kombinaciji. Obično je bilo puno više tih mikro motora za korekciju putanje , tridesetak i više , možda to više nisu mikro motori već mlaznice nekog novog gasodinamičkog sustava upravljanja , nešto kao na Smerču ???

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Nisu neke umjetnine, no verujem poslužiće.





P.S.
Ranije je viđeno ovo:

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 685 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 7 sakrivenih i 648 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, Andy, avijacija, Botovac, darkojbn, dexteroza, DH, DonRumataEstorski, Dukelander, hellenic, hyla, Iskander, kaskadija, kybonacci, lcc, marsi, Miler88, niksa517, Obrenovic, Otto Grunf, Profesor_018, rednap, redstar011, scimitar19, tomo2, Tumansky, vazduh, Zastava, zzapNDjuric99, šumar bk2