Chengdu J-10

84

Chengdu J-10

offline
  • Pridružio: 29 Nov 2019
  • Poruke: 212

Чујем да су Кинези понудили најновији J 10C опсегу $40 $50 милиона у извозу. То је одлична цена за такав авион. Питање је само да ли нуде све оно што код себе стављају типа нове ракете ПЛ-15, која има на сеи аеса радар и иде на неколико стотоина километара раздаљеине.
Али Кинези сигурно могу да понуде добру електронику и добар АЕСА рада на авиону.
У пуној верзији то је бољи авион од ф 16 и грипена који набављају земље по Истоку Европе а цена му је 2 до 2.5 пута мања.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Ko daje vise, ko daje manje pitanje je sad?! Dok je roba sveža.

Otprilike u proseku F-16 block 30. Ruski motor.



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

I oni dobijaju nove boje


Citat:J-10Cs are switching to fully low-viz
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

Kitajci na vezbi

Citat:The PLAAF 131st Air Brigade assigned to the Southern Theater Command operating J-10C and J-10AS multirole fighters has now not only introduced the latest low visibility markings but also re-introduced a toned down version of the famous eagle head.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33449

Malo da se stekne utisak o velicini

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

J-10C na vezbi

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

^ Na ovim fotografijama J-10C nosi najnovije kineske rakete vazduh-vazduh:
- PL-10 (kratki domet)
- PL-15 (srednji/veliki domet, sa AESA ARS GSN). AESA ARS GSN je sledeci "must have" za rakete srednjeg i velikog dometa jer AESA tragac je jako tesko ometati.

offline
  • Pridružio: 29 Nov 2019
  • Poruke: 212

Зар није ПЛ-21 ракета великог домета са уграђеним аеса радаром? Мислим да су у развоју таквих ракета Кинези испред САД и Руса.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 7819 korisnika na forumu :: 90 registrovanih, 5 sakrivenih i 7724 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amonsrb, ArchaBasha, Avalon015, b_z_b, Badja, bigfoot, bladesu, bobomicek, bojank, Borski1977, bpvl, Brankojle, brufen, Cicumile, damir55555, darionis, dendrit86, Dixtrix, Djokislav, Djokkinen, Djota1, DrNeoCortex, Džekson, fireball021, Glavonja049, Goran 0000, goxin, Imperator_Aleksandr_lll, jaeger, jalos, Jeremiah, JohnDoe, Jozo74, K-1A, Kawasaki1000, Krin, kybonacci, larix, lcc, LostInSpaceandTime, Mcdado, Medojed, Meklejn, miki69, Miler88, MILO-VAN, milos.cbr, Mićko, mm1811, Motocar, mustangkg, nebojsag, nekdo, nenad81, nesa1962, Niki2024, Nomica, OKT, Orc, Papadubi, Petar888, Podljub, Pururin, rodoljub, RommelBL, rovac, ruma, S-G, saputnik plavetnila, Sevatar, Sharpshooter, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, theNedjeljko, tomo2, Topaz9, Tribal, Tumansky, ujke, vidra boy, VJ, Vlada78, vladaa012, Voice1, Volkhov-M, ziggga, Zmaj Tolak, Zmajac, 1107