|
Poslao: 11 Nov 2015 20:49
|
offline
- Pridružio: 16 Okt 2008
- Poruke: 2245
|
Neznam detalje izraelske ponude, to bi trebalo da je vojna tajna, zar ne?
Sto se tice americkog embargo, mislim da su oni u mogucnosti da stave veto, obzirom da je motor J79 proizveden po americkoj licenci u Izraelu.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 15:51
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113878
|
^^^Nisu svi zadovoljni
Argentina's Kfir contract questioned by Air Force: they lacked “a weapons' system” and radar
Citat:The number three man in the Argentine Air Force refused to sign the purchase of 14 Israeli refurbished Kfir fighter jets, an operation involving 360 million dollars, and which supposedly would have given the depleted service a breath of fresh air.
Citat: According to a reconstruction by Clarin of the situation, which allegedly happened over a month ago, Brigadier Mario Roca argued that the fighters to be supplied by Israel did not have the weapons system and only six of them would be equipped with radars, so he refused to support the deal, which he explained to his commanding officer, Brigadier General Mario Callejo, and went home.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 21:14
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113878
|
Kolumbijci remontuju svoje i navodno da ce do decembra imati 11 operativnih Kfirova.
Celokupan posao im naravno odradjuje IAI (Israel Aerospace Industries)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Dec 2015 00:32
|
offline
- Pridružio: 16 Okt 2008
- Poruke: 2245
|
U najnovijem broju Odbrane, broj 245, izasao je tekst o Kfir-u Block 60 - "Mnogo za malo para":
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Da li bi neko, ko ima Odbranu 245, bio ljubazan da skenira i postavi ovaj tekst?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Dec 2015 06:19
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
''Много за мало пара''
Колико се Колумбијцима срушило авиона од како су постојећу флоту модернизовали и још докупили једну ескадрилу?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Dec 2015 12:49
|
offline
- Pridružio: 16 Okt 2008
- Poruke: 2245
|
Kolumbija je izgubila nekoliko aviona Kfir u udesima poslednjih par godina (mislim 5-6 komada, vecinom dvosedi).
Mislim da su 2 problema u pitanju:
- motor,
- veoma zahtevna konfiguracija za letenje za mlade pilote (delta, velike brzine poletanja/sletanja, opasnost od prevlacenja).
Nego, obzirom da poruke pises u 06:19 - ili se spremas za posao ili si bio na dezurstvu, a to znaci da sigurno imas novu Odbranu...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Dec 2015 12:16
|
offline
- Pridružio: 16 Okt 2008
- Poruke: 2245
|
aerodrom ::U najnovijem broju Odbrane, broj 245, izasao je tekst o Kfir-u Block 60 - "Mnogo za malo para":
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Da li bi neko, ko ima Odbranu 245, bio ljubazan da skenira i postavi ovaj tekst?
LJUDI, JEL BAS NIKO NEMA ODBRANU 245 ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Dec 2015 12:43
|
offline
- Skywhaler

- Legendarni građanin
- vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
- Pridružio: 13 Dec 2013
- Poruke: 6078
- Gde živiš: Esgaroth
|
Имам ја, али дај ми још мало времена. Немам скенер, па ћу покушати да урадим то на послу... Интересантно је да сам је једва пронашао на киосцима у Новом Саду?! Истини за вољу, нисам је купио одмах по изласку, већ који дан касније...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Feb 2016 15:41
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33450
|
Ove dve knjizice
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Skinute kao PDF
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|