|
Poslao: 12 Mar 2026 18:17
|
online
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22274
|
nuke92 ::@bojank
Da li se sećaš modela nišanskog kontejnera i LVB?
Za kontejner je spominjano u temi o nezavrsenim projektima JNA. Bomba - "domaci razvoj", cenim na bazi Paveway-a.
Citat:Raketa Grom nije kopija Kh-23. Samo pogledajte gde se nalaze upravljačke površine i mlaznice raketnog motora.
Dobro primeceno...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2026 18:42
|
offline
- nebkv
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2007
- Poruke: 3542
|
Sto se tice instalacija za Maverik,davno sam negde procitao da je moguce prebacivanje sa jednog primerka na drugi,i da to nije komplikovano
Medjutim u poslednjih 25 godina podvesene Maverike vidjamo iskljucivo na istim letelicama.To jest do pre neku godinu samo na 122
Nakon dolaska preostala dva J22 sa remonta vidjeni su i oni
Mislim da ih nikada i nigde nisam video na NJ22
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2026 21:10
|
online
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22274
|
nebkv ::Sto se tice instalacija za Maverik,davno sam negde procitao da je moguce prebacivanje sa jednog primerka na drugi,i da to nije komplikovano...
Koliko se ja secem opisa od strane ex-oruzara u IAF-u (radio na A-4, F-4 i F-16), za Maverik se instalirao ekran, komandni pult i povezivala dva kabla. Nije bilo nekih posebnih zahteva kompatibilnosti, pa je moglo u teoriji da se instalira na bilo koji avion.
F-16 i F-4 su vec imali sprovedene odgovarajuce kablove, trebalo je samo povezati, na A-4 je malo "budzeno" preko starih kablova za AGM-12 Bullpup. Opisao je detaljno sta su radili, ali jbg, prodje 15 godina pa sam pozaboravljao.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2026 14:10
|
offline
- Pridružio: 29 Mar 2018
- Poruke: 675
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: dac, zixmix, LUDI, kybonacci, ladro, MK10, Dicus, gajasvi, Che01, K a s p e r, HrcAk47, SVEVID., RJ
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
VTI je krajem 80tih godina razmatrao dve varijante modernizacije J-22:
bojank ::nuke92 ::@bojank
Da li se sećaš modela nišanskog kontejnera i LVB?
Za kontejner je spominjano u temi o nezavrsenim projektima JNA. Bomba - "domaci razvoj", cenim na bazi Paveway-a.
I ja se sećam da je nešta negde pisalo ali nisam nigde našao u temi nezvaršeni projekti JNA. Ali knjiga "Elektronska oprema i naoružanje savremenog borbenog aviona" iz 1991 je dobar indikator da je bilo velikog interesovanja za nišanski kontejner LANTIRN AN/AAQ-14 (ili eksportnu verziju AN/AAQ-19 Šarpšuter) težine oko 250 kg. Ovim sistemom je bilo posvećeno poglavlje sa tri strane, korica knjige + dijagram na kojim se izgleda vidi i rani crtež LVB-250. O drugim nišanskim kontejnerima nema mnogo. Između ostalog se vidi i koncept laserskog daljinomera (ovi uređaji često imaju i tragač laserski označenog cilja) i termovizije u nosu aviona - koncept kakav ima J-22M1A.
     
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Apr 2026 14:46
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2455
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Brisanjac , steta bio sam na zemlji ne na terasi bilo bi ovo daleko bolje, bucnije i duze
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2026 11:18
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13017
- Gde živiš: Srbija
|
- 16Ovo se svidja korisnicima: Medojed, Mirage 2000N, Marko Marković, elenemste, jalos, ladro, Mixelotti, madza, Kos93, djox, hatman, acatomic, yrraf, pacika, Zandar, koneks
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2026 10:21
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2455
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Jos jednom prelet
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Opet izvinjenje zbog losijeg snimka bice valjda bolje neki drugi put
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Maj 2026 20:13
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13017
- Gde živiš: Srbija
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: stegonosa, Apok, djox, doktor1964, MK10, lord sir giga, Boris90, nuke92, yrraf, Mirage 2000N, aleksmajstor, hatman, koneks
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Српске птице
|
|
|
|
|
|
|
|