|
Poslao: 22 Avg 2018 13:08
|
offline
- Pridružio: 05 Feb 2018
- Poruke: 2305
|
A da sacekamo i vidimo pa da se onda castimo? Kako sam gore napisao, to su MOJA ocekivanja. Nit sam baba vanga da znam nit je tvoj komentar konstruktivan
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 13:16
|
offline
- Kubovac

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Jul 2016
- Poruke: 6875
|
Bogami, moraćemo da sačekamo....te brzine su za sada nedostižne za ovu namenu. To što u konstruktorskom birou MiG najavljuju te brzine (čak i do 4,3 macha) ne znači još ništa...avion još u fazi prednacrta i "mašte"....
I ako i bude to moguće, neće još bar deceniju....i konstruktori predviđaju pod uslovom da se krene u predserijsku proizvodnju da bi operativnost mogla biti krajem 2020-tih ili tokom 2030-tih....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 13:43
|
offline
- Pridružio: 05 Feb 2018
- Poruke: 2305
|
Napisano: 22 Avg 2018 14:38
Pa smijem da navijam za mah 4+. Cak se i konstruktori MiG41 sa mnom slazu . Da ovu raspravu malo u konstruktivnu smjeru povedemo. Da je lako svi bi to radili. Nije. Ali. 1000km na sat vise, znaci da si neprijatelju 1000km blizi za sat vremena... Korist je ocigledna. Ako iko danas ima potencijal za to, to su Rusi. Stealth je sarena laza ako imas dobar pvo (s300+). To i ptice na grani znaju. I necudi da Rusi tu granu nesto i nehrane. Brzina bas i ne. Nit te mogu vidit, niti pratit a o obaranju da i negovorim. Izazov svakako. Ali imaju i vremena do 2028 - do isteka resursa 31ca. Mozda i malo duze uz neki dubinski remont istih sa sve ogranicenjima u brzini / ubrzanjima (g -sile).
Dopuna: 22 Avg 2018 14:41
@ kubovac, sustinski se cak i slazemo. Pa nece to sutra...
Dopuna: 22 Avg 2018 14:43
Jos bih samo ponovio ocigledno. Iskustvo. MiG25, MiG31 pa svakojake rakete hiperzvucne. Moze to. Samo da ne ponestane jedno od ono dvoje sto meni nikad neide zajedno. Ili imam vremena ili novca... Nikad oboje
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 15:57
|
offline
- Pridružio: 15 Jun 2009
- Poruke: 1548
|
Pojedini ekspeti ocenjuju da je ideja kreiranja novog presretaca zastarela jer su rakete zemlja-vazduh za te svrhe bolji izbor.
Russia says it's working on an experimental fifth-generation MiG-41 — but an expert says a pure interceptor is already obsolete
Aboulafia also said that the idea of creating a pure next-generation interceptor is like "living in the past" since surface-to-air missiles "are generally a better way of intercepting things."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 16:24
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2541
- Gde živiš: Beograd
|
13892 ::
Aboulafia also said that the idea of creating a pure next-generation interceptor is like "living in the past" since surface-to-air missiles "are generally a better way of intercepting things."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Проблем је као и раније за Русију. Не може да покрије огромну територију ПВО системима. Зато су и правили МиГ-31 да покрију рупе.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 16:48
|
offline
- Pridružio: 10 Apr 2018
- Poruke: 53
|
stug ::Sto se brzine tice, ne ocekujem nista manje od mach 4 i "ride on the shockwave". Onda mozemo pricati i o +30km operacione visine. Koliko bi onda bodez dobacio pitam se....
Ti to ozbiljno?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 17:30
|
offline
- Pridružio: 20 Jan 2012
- Poruke: 138
- Gde živiš: Kuba
|
Ја мислим да је у основи новог МИГ 41 револуционарна погонска група која ће том авиону омогућити да се подигне високо, јако високо. На великим висинама ни махов број од 7 или 8 није недостижан. Наравно, то није 330м/с па пута 7 или 8, најпоштеније би било да они брзину искажу у км/с.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 20:02
|
offline
- Hetzer

- Ugledni građanin
- Pridružio: 16 Feb 2008
- Poruke: 388
- Gde živiš: kragujevac
|
Ovo da rakete mogu da zamene aviona ne javlja se kao misljenje prvi put još šezdesetih godina koliko se sećam, bilo je mišljenja da klasični bombarderi usled razvoja raketne tehnologije nemaju više svrhu,pa eto i b-52 i tu-95 k dalje lete. Mene kopka kakav napadno- navigacijski sistem mora da ima jedan takav avion i kakvo naoružanje da bi dejstvao na toj brzini od preko 4 maha😯?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Avg 2018 22:22
|
offline
- Pridružio: 15 Jun 2009
- Poruke: 1548
|
Glavno pitanje od koga zavisi brzina njegovog razvoja i uvođenje u operativnu upotrebu jeste da li Rusi vec imaju odgovarajuci motor sposoban za tu brzine. (U vreme razvoja Miga-25 tih problema nisu imali posto su za njegov pogon iskoristili modifikovan motor cija jedna varijanta je jos pre pocetka rada na projektu vec bila testirana na drugim letelicama.)
|
|
|
|
|
|