Pilatus PC-9M Hudournik

24

Pilatus PC-9M Hudournik

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

S-lash ::

vir: revija SV


300 kila bombi! Sila je to! Nisam trebao da se štrecam kad su nas ono gadjali bombicama od 250kg. Svaka.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Nema tu više od 150 kg školskih bombi.



offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Nisam ni mislio na slici. Mislio sam na ukupnu nosivost.
U redu protiv nekih tupamarosa, ali kako mislite da se umešate u frku sa nekom vojskom? (Pazi, član 5. pravila natinog zooparka vas obavezuje na to!) Pa poskidali bi vas s neba brže nego jarebice u jutarnjem preletu!

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

dobri covek ::Nisam ni mislio na slici. Mislio sam na ukupnu nosivost.
U redu protiv nekih tupamarosa, ali kako mislite da se umešate u frku sa nekom vojskom? (Pazi, član 5. pravila natinog zooparka vas obavezuje na to!) Pa poskidali bi vas s neba brže nego jarebice u jutarnjem preletu!


Samo budale i ti misle da je naš hudournik nešto više nego školski zrakoplov i govore takve gluposti

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Dobro je da me ne držiš za budalu, to može da bude... sa posledicama.

Inače, ako je samo školski avion, zašto ne lete i oni koji nisu školski? Zašto ih trpate na svaku vojnu vežbu sa milim vam saveznicima?
A da bi ih pocepali pocepali bi ih samo da se pojave nad bojištem.

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

Hrvatska prodala 3 svoja PC-9

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Napisano: 07 Jul 2017 15:10

dobri covek ::Dobro je da me ne držiš za budalu, to može da bude... sa posledicama.

Inače, ako je samo školski avion, zašto ne lete i oni koji nisu školski? Zašto ih trpate na svaku vojnu vežbu sa milim vam saveznicima?
A da bi ih pocepali pocepali bi ih samo da se pojave nad bojištem.

Nema vazduhoplovstvo SV drugih naoružanih osim školskih PC-9MH. Znači da lete da vežbaju i za druge koji vežbaju npr. izviđaći i JTAC. Što se tiće letenja nad bojištem treba eskivirati područja sa adekvatnom PVO. Tamo gde je jaka PVO ne leti niko sve se odrađuje sa bezbednog odstojanja.

Dopuna: 07 Jul 2017 15:10
dobri covek ::Nisam ni mislio na slici. Mislio sam na ukupnu nosivost.
U redu protiv nekih tupamarosa, ali kako mislite da se umešate u frku sa nekom vojskom? (Pazi, član 5. pravila natinog zooparka vas obavezuje na to!) Pa poskidali bi vas s neba brže nego jarebice u jutarnjem preletu!

Naš PC-9MH može da nosi max. 4 komada Mk82 (bomba od 500 funti). Ako bi išao NATO u rat Slovenija zasigurno nebi školskim PC-9MH išla u frontovske napade, niti bi to neko tražio. Možda u neke male akcije tamo gde nema PVO.





Dopuna: 07 Jul 2017 15:18

S-lash ::Hrvatska prodala 3 svoja PC-9

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Prodali tri za 810.000 evra, mi smo dva prodali za 1.300.000 evra. Naši mora da su imali manju satnicu.

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

Interesantna mi je i slika. Ne vidim dali je to slika njihovog starog ili ne, jer se govorilo da se na njihove ne da instalirati podkrilna oprema. Isto nisam primjetio PC9 HRZ sa potkrilnim rezervoarima. A ovaj na slici ima nešto ispod krila

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Taj PC-9 na slici nije kupljen od Hrvacke. Može se i na hrvacki PC-9M staviti nosaće. Slična procedura kao i kad se nadgradilo naše.

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

nisu bili njihovi osiromašeni zbog "embarga"? Onda je zaista ludo što nisu modernizirali svoje kao i mi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 978 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 5 sakrivenih i 913 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alex71, Asparagus, BB, bb929, bolenbgd, braca57, cemix, CHARLIE JA., colji, Comyymoc, crnirocko, Despot1, Djota1, doktor1964, Dolinc, drimer, dzoni19, Dzoni2412, g_g, gost321, Haris, jarovitt, Jeremiah, K2, kaskadija, Kole1975, Krusarac, kybonacci, Laluvr, Litostroton, Marko43, MB120mm, mean_machine, mercedesamg, milanpetkovicv, nemkea71, Nikola9223, OldKresoje, PlayerOne, Pv123, RAKITNICA, rakivan, repac, RiV, rovac, Semberija, SlaKoj, stingD, Stoilkovic, styg, Tafocus, tanakadzo, theNedjeljko, Tvrtko I, veljko82, Vladoj, xAlex2, Zmaj Tolak, ČOBAN, 79693