Shenyang J-11

4

Shenyang J-11

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2013
  • Poruke: 89

Leonardo ::Motori se razlikuju, po meni, i vizuelno.

Nego, ko je još u svetu, pored Rusa i US Amerikanaca, u stanju proizvesti sve komponenete za motore? Prvenstveno mislim na Snecma M88 i EJ200.


Te vrhunske avionske motore proizvode Ameri , Rusi , delimično Francuzi i Nemci , možda još recimo Japan po licenci ... Valjda nisam nikog izostavio Mr. Green Kinezi se trude , pokušavaju i Indijci , i još neke zemlje proizvode neke slabije primerke .

zixo ::

Онда тема треба да носи назив Ј-11Б/БС јер је Ј-11 лиценцни Су-27СК и не разликује се од руског модела.


Zajebano pitanje Mr. Green . Pitanje je koliko je originalnih Su-27SK uvezenih iz Rusije ostalo u službi . Onda je tu varijanta J-11 proizvođena po licenci , identična Su-27SK . Koliko može da se sazna po internetu , svi ovi avioni bi trebalo da su modernizovani na standard J-11A . Da li je tačno , ne možemo da proverimo Mr. Green

Na kraju ostaje još jedna glasina , a to je da Kinezi planiraju da upravo J-11 (verzija B i dalje) bude glavni lovac kineskog vazduhoplovstva u sledećih desetak godina . Ovo stoga što J-10 nema dovoljan domet i nosivost , pa če njega više upotrebljavati za odbranu vazdušnog prostora i na granicama prema susedima koji nisu vojno kritični , gde će služiti uz novije verzije J-7 .



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

thunderchief
Pitanje nisam tek onako postavio. Lako se proveri preko wiki koji su motori i proizvođači u opticaju. Motori po licenci često se prave tako što ključne komponente stižu iz zemlje koja je na prvom mestu dala licencu.



offline
  • Pridružio: 13 Jan 2013
  • Poruke: 89

Leonardo ::thunderchief
Pitanje nisam tek onako postavio. Lako se proveri preko wiki koji su motori i proizvođači u opticaju. Motori po licenci često se prave tako što ključne komponente stižu iz zemlje koja je na prvom mestu dala licencu.


Istina , i po tome može li neka zemlja samostalno da napravi motor vidi se u stvari koliko je njen pravi značaj u avio-industriji . To je tačno i u ovom slučaju , kad govorimo o Kinezima , ili na primer o Indusima i njihovom Kaveri motoru : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Citat:Другим подтверждением высоких боевых характеристик самолета является коммерческий успех Су-27 на мировой арене. С 1991 года на заводах в Комсомольске-на-Амуре и в Иркутске было развернуто серийное производство экспортных модификаций Су-27: Су-27СК и Су-27УБК. С 1992 года самолеты этого типа поставлялись на экспорт в Китай, Вьетнам, Эфиопию и в Индонезию, а в Китае, в соответствии с межгосударственным соглашением, с 1998 года организовано лицензионное производство Су-27СК под обозначением F/J-11. Первый лицензионный образец самолета, собранный на заводе в г. Шеньяне, облетан 16 декабря 1998 года. (ОАО "Компания "Сухой").

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 271


offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Ova fotka datira navodno s pocetka 90-tih ,odmah nakon potpisivanja sporazuma o nabavci Su-27SK/UBK za PLAAF



offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Ако је тако онда је ово Су-27СК а не Ј-11.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Citat:Aug 7, 2013-Guangzhou Military Region : Air Force carried out day and night high-intensity combat simulation, we have here a J-10A vs Su-27SK/J-11A with support of AWACS from both side.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Ј-11 са Сорбцијама.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Kineska vazduhoplovna baza na Tibetu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3215 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 6 sakrivenih i 3135 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, 6.5lapua, A3C, arsa, Asteker, b_z_b, bobomicek, bojcistv, Bokiboks, bokicacar, bolenbgd, Boxy, branko7, bunker, C-Gun, Chainsaw, darionis, dejan1972, Djokislav, Djuza, Doc, Draganeli, drimer, france93, g_g, GeoM, Georgius, Giskard, Hans Gajger, Ivica1102, jalos, Jeremiah, JOntra, K a s p e r, Lance Guest, lord sir giga, Magistar78, MarijaC84, Marko Marković, markolopin, mean_machine, MiGac, mile.ilic75, Milometer, Mićko, Moldovan, N.e.m.a.nj.a., nebidrag, nelezele, nenad81, nenomir, Nobunaga, nuke92, OgnjenMitric, Orc, Pavel Medved, procesor, radovanstojkov023, rodoljub, Rok A Bit, sekretar, Semberija, septembar, Spinosa, Stefan M, Tamo neko, Troja, Vanderx, vazduh, vespa nikola, zlatkoa987, zlaya011, |_MeD_|