B-29 Superfortress

6

B-29 Superfortress

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Ponovo leti
Restored B-29 Superfortress flies for first time in 60 years
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669



offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Baze i zone dejstva B-29

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2010
  • Poruke: 1121

Bilo je i americkih Srba koji su leteli na B-29 Smile

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16629

sajkaca ::Bilo je i americkih Srba koji su leteli na B-29 Smile
Било их је и у посадама авиона који су оборени над Југославијим. Нашао сам неколико случајева где презиме личи да је са ових простора, а у пар случајева имамо и потврду да јесу одавде.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

Ne treba zaboraviti da je u nekim slucajevima moguca konfuzija sa ceskim i poljskim prezimenima.

offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2663
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

Moravčani očerupali američki bombarder
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Cela ta gungula bila je, nakratko, prekinuta, kad je izvesni Relja Nedić nešto čačkao oko komandne table, pa je počelo da šišti, a neko je panično povikao: "Bež'te ljudi, sad će da poleti!"

"Kako isekli avion?!" A on će: "Sekirom. Znaš valjda kako se seče avion! Mr. Green Mr. Green

e sad koliko je ovo istinito?!

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16629

Прилично истинито.
Имам и амерички опис како један други авион сељаци черупају на исти начин - док по авиону цури гориво на све стране.

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

EAA Oshkosh AirVenture 2017



Током изложбе која је одржана од 24. до 30. јула, први пут након много година забележен је и лет два Б-29, у формацији. Doc и Fifi једини су летно способни Б-29 данас. Фифи лети још од 1974. и све до јула прошле године био је једини Б-29 у летном стању, када је након рестаурације полетео и Док, којем је то био први лет још од 1956.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2663
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

vathra ::Прилично истинито.
Имам и амерички опис како један други авион сељаци черупају на исти начин - док по авиону цури гориво на све стране.


a Sekira? Mr. Green

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 720 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 3 sakrivenih i 680 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, avijacija, bojan_t, bufanje, Chainsaw, Coabelgrade, Dinarid, DonRumataEstorski, Duck of Death, dulleo, Duschi, Feller, gaga23, Glavonja049, GrammaticalAnalysis, Ivan Gajic, Korle, Kredit, kybonacci, Laluvr, mačković, Milan A. Nikolic, milijarder, nnovakis, Pavel Medved, Pero, Petar J, Pururin, royst33, Str2022, Superastro, Tumansky, Veselimalisa, Vlado82, wolverined4, ZZZ, šumar bk2