Tenk M4 Sherman

16

Tenk M4 Sherman

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Malo panike


Malo realnosti



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Šerman, koji je pripadao Izraelu, sa dodatkom u imenu "Yud" (Obrezani, skraćeni), napravljen tako da bude 30cm niži od redovnog serijskog primerka. Napravljen je u samo jednom primerku (na slici)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Oba videa imaju drugi deo.



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33371



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26248

M36B1 Džekson nije TENAK-Šerman- već lovac tenkova a ima tema i za njuma.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12666

Tutanj iz tenka kad se zapali kako se koji pokazao:


M4 se pokazao jos i najbolje sem sto su inzenjeri zaboravili da i punilac treba da ima svoj poklopac kad vec za to ima mesta Very Happy

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26248

Šermani u operaciji oslobođenja Beča su detaljno opisani na Warspotu od Андрей Уланов OVDE
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
U tekstu pod nazivom
«Шерманы», нацеленные на Вену

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20823



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

Izraelci su iz njega izvukli do kraja krajeva i to više nego solidno.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26248

O porođajnim mukama u rađanju srednjeg tenka M4 Sherman odličan tekst se do nomad vrteo po nekim grupama Vk.com i na ličnom profilu autora Jurija Pašoloka sa kojim sam inače u kontaktu a evo osvanuo je i javno OVDE
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ja sam ga isčitao u cugu što i svima preporučujem...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 753 korisnika na forumu :: 26 registrovanih, 6 sakrivenih i 721 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, Batko.VD.65, Betty25, Bubimir, BUDDAR70, dekan.m, djonsule, Dolinc, farabut, InzenjerBL, JOntra, MarijaC84, Mi lao shu, Michellefromrezistance, Milos ZA, Muki 123, Mzee, Sitan_Lopov, slono, Srky Boy, Stevan Visoki, Tila Painen, Troja, vlajkox, vukajlo71, xAlex2