O demografiji Srbije

116

O demografiji Srbije

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Kamo onaj post sa najnovijim spotom?

Citat:Porodilište u novom Kliničkom centru Niš postoji samo u spotu SNS

Žene iz okoline Niša porađaju se u starom Kliničkom centru, a na uslove u Ginekološko-akušerskoj klinici žale se brojne porodilje i neke od njih su čak počele da prikupljaju novac za kupovinu novih spavaćica. Međutim, u spotu Srpske napredne stranke trudnu ženu voze na porođaj u “najopremljeniju bolnicu u okolini” - novi KC Niš, gde porodilište i ne postoji.



offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

Zvanična statistika potvrđuje dva trenda u vezi sa odlukom o stupanju u brak.
Prvi je da se to sve ređe čini, a drugi da se ljudi odlučuju u sve poznijim godinama na takav korak. Razlozi uglavnom leže u ekonomsko-socijalnoj nesigurnosti, ali i promeni ponašanja u našem društvu.
Boje li se Pančevci braka, ili ipak ne. Istraživali smo kakva je situacija na jugu Banata po pitanju broja sklopljenih brakova?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 09 Feb 2015
  • Poruke: 1520

Polovina mladih školovanih ljudi planira da emigrira, pokazalo istraživanje


"Srbiju trenutno želi da napusti gotovo polovina populacije između 15 i 29 godina, bez ideje o povratku", izjavio je prodekan za saradnju sa privredom Ekonomskog fakulteta u Beogradu Dragan Lončar.
"U narednim godinama zemlju bi moglo da napusti i do 25 odsto školovane i mlađe populacije", kazao je on na forumu Srpske asocijacije menadžera (SAM) "Kako zadržati mlade u Srbiji".

Lončar je dodao i da je Srbija po indikatoru "kapacitet za zadržavanje talenata" na 134. poziciji, a po indikatoru "kapacitet za privlačenje talenata" na 132. poziciji od ukupno 137 zemalja, što je pokazalo istraživanje Svetskog ekonomskog foruma (WEF). Shocked Evil or Very Mad

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji u protekla 24 sata rođeno 20 beba – 8 devojčica i 12 dečaka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji u protekla 24 sata rođene 23 bebe – 11 devojčica i 12 dečaka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji u protekla 24 sata rođeno 19 beba – 8 devojčica i 11 dečaka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji u protekla 24 sata rođeno 17 beba – 10 devojčica i 7 dečaka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji proteklog vikenda rođeno 49 beba – 28 devojčica i 21 dečak.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji u protekla 24 sata rođeno 16 beba – 7 devojčica i 9 dečaka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39691

U novosadskoj Betaniji u protekla 24 sata rođeno 18 beba – 12 devojčica i 6 dečaka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2992 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 12 sakrivenih i 2899 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, A.R.Chafee.Jr., Apok, Arhiv, Aristotle2002, Baždaranac, Bojan198527, bojanstros9, boracbl1389, branko7, brufen, bufanje, CHARLIE JA., Cirkon, Colt D, crnogorac, cuvarkuca, Cvijo_ue, cyprus, darcaud, Despot1, Dimitrise93, DragoslavS, DS01, Džekson, Ercomero, Feller, Gargantua, Hans Gajger, ivica976, kaput21, Kobrim, kolateralnasteta, komenski, LostInSpaceandTime, Marko Marković, mean_machine, mercedesamg, Mercury, milanpb, Miler88, minke, misaru, mnn2, Mrav Obrad, mrdaak, nenooo, nikolabb, novator, OgnjenMitric, Otto Grunf, picknick, Piicoki, rajkoplje, rakivan, raso76, raster12, repac, Robin, rodoljub, S-G, SirOliver, Smiljkovich, Sonic, spalev, starlights, stegonosa, Tastatura ratnik, tecataki, TheDictator, Titan, Ugljesa99, vensla, vidra boy, vladom6, VP6919, Walkers, xAlex2, XBMC, zmajbre, Zorge