Protivpožarna vozila i tehnika i iskustva gasenja raznih pozara

4

Protivpožarna vozila i tehnika i iskustva gasenja raznih pozara

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Ako se uzme u obzir da je prošli požar na Tari gotovo uništio prvobitno stanište Pančićeve omorike, konverzija barem dvadeset vozila za gašenje šumskih požara po Srbiji ne bi trebalo da se dovodi u pitanje.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Iz prve ruke znam kakvo je stanje tehnike u vatrogasnim jedinicama. Stvari se na svu sreću kreću nabolje ali još uvek vrlo sporo. Uvođenje jednog ovakvog specijalizovanog vozila se nažalost u ovom trenutku kreće u domenu naučne fantastike, država jednostavno nema para za nabavku ovakve tehnike. Ako se uzme u obzir da moraju da se obuči i ljudstvo( sreća da se nađu među vatrogascima vozači tenka u JNA/VJ/VSCG). Ovakva tehnika se vrlo efikasno može upotrebiti i za probijanje snežnih nanosa u teško pristupačnim terenima. Znate i sami koliko su vatrogasci imali problema da dođu do snegom zavejanih u zabačenum planinskim krajevima, usputno može da preveze veću količinu namernica do istih.



offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

Pa ovo je bas star projekat, evo iz VTI-ja od pre par godina. Nisam siguran, mozda sam sliku skinuo i ovde sa teme o t-55 Very Happy


offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Nak koji način ima osigurano hlađenje oklopa? Ipak bi bio najsigurniji sendvić oklop sa keramikom + prskanje vodom po oklopu.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

^^^^
Citat:Dodatnom zastitom termo stakala koja se vrsi sa metalnim poklopcima,Sistemom za samozastitu od pregrevanja, koji se sastoji od cevovoda i mlaznica koje se nalaze rasporedjene duz celog vozila i po potrebi vrse hladjenje cele konstrukcije vozila


iz teksta koji je postavio @celik

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Trpe Grozni ::Cekaj RJ, ti stvarno mislis da ce ovo i da naprave ?? Very Happy Very Happy

Ma znam da neće Wink
Sve se može nacrtati uz geslo "babi se snilo što joj je milo" ali da se napravi, e to je teži deo babinog sna i taman je probude kad ne treba Wink

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Чини ми се да чешки СПОТ-55 носи више течности.

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Napisano: 21 Avg 2013 17:32

SPOT 55 ima čini mi se i rezervoar za penilo i prah, što se hlađenja tiče ne mora se menjati oklop. Dovoljno je postaviti nekoliko monsun mlaznica na vozilu da prave vodenu maglu oko njega kada se približavaju i kada prolaze kroz požar. Samim tim rashlađuju vozilo i gase vatru u okolini vozila.

Dopuna: 21 Avg 2013 17:35

Tek sada sam video da je neko to već objasnio.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Kineski protivpožarni VBR...






offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33447

Protivpozarni T-80

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1124 korisnika na forumu :: 106 registrovanih, 9 sakrivenih i 1009 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, 9191vs, Alen1987, Asparagus, b_z_b, BaneM75, bojankrstc, boromir, boskelazo, branko7, Burovnyak, C-Gun, celt, cinoeye, Ciri1994, Coabelgrade, CrazyDiablo, Dare, Darth Wader, dekiz, Demi87, Denaya, desmeki, Djokislav, Djokkinen, Djota1, Dukelander, dusanobr, efektiva, ekser222, ElGenius, esko_hz, Ezbuck, Frunze, g_g, Gitzherai, glados, goran.vvv, GORDI, HogarStrashni, IQ116, Ivan Campo, IvanM1984, IvanMiletic, Ivoo, JimmyNapoli, Khaless, komsija1, Lieutenant, LjutaGuja, luka35, mainstream, marko.markovic, max power, MiGac, milanstankovic087, milivoje_vatrogasac, Milun24, mirkoro, Mis uz pusku, mm1811, Moldovan, Natuzzi, nebkv, nemkea71, opt1, Orc, Otto Grunf, ozzy, Parker, pein, Permaldar, Piicoki, Pilot-1, Prečanin30, Prle90, proka89, radovanstojkov023, raster12, repac, royst33, Rupert, S-lash, sabros, Sale0501, Samo gledam, SamoGledam, sap, Sharpshooter, SlaKoj, Smiljkovich, Solunac na steroidima, TBoy, tooljan, tooooom, Tribal, vaci, veljkovicdani, VJ, Vrač, vuksa72, xpforswodniw, zokilivac, Zrcalo, 800077