Vojna terenska vozila

244

Vojna terenska vozila

offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

Za ovaj sam mislio

I da Mercedes se u jna prodavao kao puch g




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

Занимљиво, могуће да је био неки мањи број тих Ленд Ровера у ЈНА. Из које књиге је слика?



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22267

Lend roveri su uzeti kada su uzete radio stanice PRC-320 sa namenom da se od njih radi radio-vozila, ali to nije uradjeno iz nekog razloga. Tada (kraj '70ih) se mnogo stosta razmatralo od Britanaca, Scimitar oklopno vozilo za zamenu BRDM-2, samohodka Abbot (ali je 2S1 na kraju izabra, prilicno opravdano). Jos dosta toga je uzeto za policiju (zastitna oprema itd), cak su i MP-5 i G3 koji su dosli bili britanske proizvodnje.

offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

Ne znam našao sam sliku na forumu

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Kitajci

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2896

E ovo izgleda čestit sanitet za moje pojmove.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Uuuh greskom tu postavljeno
Trebalo na vojna sanitetska vozila Embarassed Embarassed GUZ - Glavom U Zid

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Banglades

Citat:KIA KM420 Utility vehicles used by Bangladesh Army and Bangladesh Air Force
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

bojank ::Lend roveri su uzeti kada su uzete radio stanice PRC-320 sa namenom da se od njih radi radio-vozila, ali to nije uradjeno iz nekog razloga. Tada (kraj '70ih) se mnogo stosta razmatralo od Britanaca, Scimitar oklopno vozilo za zamenu BRDM-2, samohodka Abbot (ali je 2S1 na kraju izabra, prilicno opravdano). Jos dosta toga je uzeto za policiju (zastitna oprema itd), cak su i MP-5 i G3 koji su dosli bili britanske proizvodnje.

Mislim da je odredjeni broj landrovera osamdesetih nabavljen i za vojnu gradjevinsku upravu ili nesto slicno, kao vojno, a civilno. Very Happy Very Happy

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Iz UAE pravac za Libiju

Citat:Wagner (Russia) embedded with LNA (Libya) in UAE armoured vehicles produced by MSPV.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1385 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 6 sakrivenih i 1303 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AleksSE, aleph_one, bankulen, Barista, bbrasnjo3, bigvlada, Bo96, Bombona, boromir, BOXRR, Cirkon, Daba75, DaliborVukadinovic, darionis, Darko Jovanovic, Deki Duga Devetka, Dimitrise93, Dioniss, djonsule, Dovla 1980, drimer, Duce, dzada, Džekson, Ezbuck, g_g, Georgius, goran.vvv, ibssa, iceburn, ikan, ILGromovnik, Insan, jodzula, Kajzer Soze, kalens021, karakaj, Korle, lafa008, LostInSpaceandTime, Makarid, Marko Marković, mean_machine, mercedesamg, mnn2, monomah, Mr. Majevica, MrNo, nevjerna beba, nikolapetkovic, nnnnnnnnnn, NorthWind, Novakomp, oldtimer, Oscar, pajkan, Piani Jazzer, Piicoki, proka89, Remain, Sale0501, shadower78, Tanjagre, tritonus, tubular, Valter071, vathra, vidra boy, vjetar, Vlada78, Vojkan Petrovic, xoxxvelja, zivojin32, |_MeD_|, 787