Izviđačko vozilo BRDM-2

57

Izviđačko vozilo BRDM-2

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ne bi ni BTR 80 -kama smetalo nista u VS . Sve sa 14.5 .
Taman dok nastancaju Lazare da malo odsluze . Plus su amfibija pa kome trebaju .



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

*Salu na stranu svako vozilo je dobrodoslo u odnosu na alternativu da se nista nema, samo je cudno da su nasi ukoliko su mogli nesto drugo da nabave, uzeli bas BRDM-2, od onoliko tipova transportera u ruskoj vojsci*
Ово није набављено,ово је донација.Не знам како то баш тачно иде,али то би требало да је обично *појачање* каквог пакета набавке.Ми не знамо шта је све договорено и са каквим детаљима.Моја претпоставка је *може Т-72СМ,уз њега иде ово*,значи уз тенк не иде БТР80,или нешто по избору.Могуће исто хоћемо ли какав систем одмах,или за пар година/уз рецимо модернизацију/...итд.



offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Ако погледамо да руси избацују БРДМ-2 из употребе и донирају их по свету онда је очигледно откуд овакав пакет.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

Napisano: 28 Jul 2019 8:12



Dopuna: 28 Jul 2019 8:16

Kurjak


offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Није ту баш све тако очигледно,нити смо баш ми у питању.Ако већ гледамо зубе,коме је Русија још донирала Т-72СМ?.Мени није познато.БРДМ ту дође као привезак.Или још бољи пример,има негде списак старијих ПВО система који су у Сирију отишли уз С300ПМУ2,вероватно већи део или све као донација.С300 се наравно плаћа тржишно/најмање/...Још је компликованије уколико су договори средњерочни/дугорочни.
П.С.Сад сам видео слику курјака.Па ко нама брани да га радимо? само то неће бити донација.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

"...Т-72СМ,уз њега иде ово*,значи уз тенк не иде БТР80,или нешто по избору.Могуће исто хоћемо ли какав систем одмах,или за пар година/уз рецимо модернизацију/..."

Ma da , u OMJ su BRDM 2 kao izvidjaci . Neznam koliko ih VS ima ali mogu da ih mjenjaju .

Na BTR 80 sam mislio kao na utjesnu nagradu , posto nema tenkova . Mogu doci avionima .

Bilo je paketa modernizacije sa i sa 14 .5. A nasi mu uvjek mogu m 15 12.7 DUBS staviti .

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Мислим да немају БТР-80 у понуди за донације. БРДМови су им сад вишак па их поклањају.

offline
  • Pridružio: 22 Mar 2014
  • Poruke: 3539
  • Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.

Mislim da ih nema vise od 15 aktivnih.

offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

Питање је да ли имамо стекове муниције 14,5 и(или) његову производњу онда силом те чињенице нема сврхе мењати на 12,7.

offline
  • Pridružio: 06 Jan 2012
  • Poruke: 28

Evo slike u informeru
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1690 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 5 sakrivenih i 1609 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alex71, ALEXV, Asteker, berste23, bobomicek, Bojan198527, BOOM COMPANY, Boris90, BrcakRS, BSD, Bubimir, Car89, Chainsaw, Cicumile, cifra, cojapop, Dimitrise93, DonRumataEstorski, draganca, drimer, Džekson, Electron, elenemste, galico, Georgius, Glavonja049, goran.vvv, igorkozar83, Ilija84, IQ116, Jeremiah, jon istvan, Jozo74, K a s p e r, Kajzer Soze, koom0001, kreker, Lance Guest, Metanoja, Milan Miscevic, milanpb, milenko crazy north, milos97, minke, Mirage 2000N, mmelezovic, nemkea71, nevjerna beba, nnovakis, OgnjenMitric, oldtimer, Orc, panzerwaffe, Permaldar, Piicoki, ping15, redstar72, S-G, Sagotolio, sekretar, Shinobi, SirOliver, skok, skvara, Smiljkovich, Srki98, TangoSix, Tvrtko I, vazduh, Veless, veljkovicdani, vidra boy, Vlada78, xAlex2, zmajbre