Tendencije razvoja savremenih tenkova

458

Tendencije razvoja savremenih tenkova

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Tenkovi ne idu nigde bez pešadije!

Svaka drugačija upotreba tenkova je pogrešna što se mnogo puta pokazalo do sada.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 11 Jun 2015
  • Poruke: 52

Napisano: 19 Jun 2015 23:37

sremac983 ::Толко су заостали да су почели на њих да каче које какве АСЗ попут израелског трофија, сад ето и руси израдише авганит, па ту је ЕРО, а посебно онај тешки типа реликт који неутралишеПОРС са тандем кумулативном главом, чак је и К5 добар за старије ПОРС, па чак и К1 за оне типа РПГ-7 из праисторије.....

Само слепци попут нас могу да кажу да је тенк неупотребљив на бојишту па чак и у граду. чак и Т-55 са правилном употребом у градској борби и текако може да буде убојит.......

Па зато и "каче" јер без њих су лаке мете, и осим Израела нико то није испробао у борби.

Dopuna: 19 Jun 2015 23:40

Wisdomseeker ::Tenkovi ne idu nigde bez pešadije!

Svaka drugačija upotreba tenkova je pogrešna što se mnogo puta pokazalo do sada.

Хммм, Сиријци их беху баш тако користили, 3 тенка и 2 БМПа "чисте" град, али не баш ефективно колико сам приметио.



offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Oh, boy, here we go again.....

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

VonQuixote ::...
Хммм, Сиријци их беху баш тако користили, 3 тенка и 2 БМПа "чисте" град, али не баш ефективно колико сам приметио.


Gubitke ces uvek imati, a pravilno koriscen tenk smanjuje one najvaznije - ljudske. Tenk izbacen iz borbe se moze popraviti u oko 50% slucajeva, mrtav vojnik ostaje mrtav.
Probaj napasti utvrdjen polozaj sa i bez tenkova, pa uporedi gubitke. Da, mozda ces izgubiti koji tenk, ali ces ako imas tenkove imati skoro 20-25% (iskustvo iz arapsko-izraelskih i indijsko-pakistanskih ratova) manje ljudske gubitke.

offline
  • Cigi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Jan 2011
  • Poruke: 3044
  • Gde živiš: Novo mesto

German Defense Ministry Denies Miscalculations
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:Computerized weaponry

The 31-ton tank, designed to carry nine soldiers at speeds of up to 70 kilometers an hour (44 miles per hour) and fitted with computerized weapons, is produced by a German consortium, Rheinmetall and Kraus-Maffei Wegmann.

Ostali tekst je priča o parama, koliko na kojem projektu palo. ali ovo?

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

A da se svakom novom teknu skroji jedna vaka suknjica.
Tako da niki nema pojma jal je pravi , jal je kakva maketa.
Naravno svaka suknjica bi trebala da je po poslednjoj modi za ote krajolike i običaje uklopljena ..

offline
  • Cigi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Jan 2011
  • Poruke: 3044
  • Gde živiš: Novo mesto

Cigi ::Citat:Computerized weaponry
The 31-ton tank, designed to carry nine soldiers at speeds of up to 70 kilometers an hour (44 miles per hour) and fitted with computerized weapons, is produced by a German consortium, Rheinmetall and Kraus-Maffei Wegmann.

Puma je to... Mr. Green

offline
  • HP 35  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 1001
  • Gde živiš: Munze Konza

Posto je tenk borbeno orudje koje karakterisu tri najvaznije osobine - vatrena moc , oklopna zastita i manevar na bojistu prosto je predodredjen za napadna dejstva . Svako ko koristi oklopnu formaciju za napad bez koordinirane podrske iz vazduha , snazne artiljerijske podrske na pravcu udara i po bokovima koja se pomera po dubini napredovanja nema dva grama mozga vise od kokoske . Sve je to davno izmisljeno i bezbroj puta dokazano . Prvo Nemci pa Rusi i ostali .
Koristiti tenk kao nepokretnu vatrenu tacku ili ga uvesti u naseljeno mesto radi ciscenja a bez podrske jednostavno degradira njegovu borbenu vrednost i povecava gubitke .

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6929
  • Gde živiš: Srbija

Nisam našao temu o japanskom tenku Type 10, pa rekoh da postavim video ovde.

Ovo je tragikomedija. Ovo kao da su seljaci skupljeni sa pirinčaniih polja, a ne profesionalni vojnici. Kao da je neki moderni rimejk Čarli Čaplinovog filma.
Najjači mi je onaj "glavni majstor" sa RUP-om na leđima. Čekao sam samo da li će nekome da iskopa oko sa onom antenom Bebee Dol


Na kraju krajeva, pišam im se na tenk, kada mu spada gusenica i to na ovakvoj Marakani od zemljišta GUZ - Glavom U Zid

offline
  • sasa76 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 14 Jan 2012
  • Poruke: 13

Koliko je obicno potrebno vremena da se zameni gusenica na terenu u idealnim uslovima?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2287 korisnika na forumu :: 85 registrovanih, 4 sakrivenih i 2198 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, AleksSE, annon, ArchaBasha, Arhiv, ArmyBoss, b_z_b, bakovaca, BB, Bobrock1, bojank, Boris.A, branko87, carinko, CHARLIE JA., Coabelgrade, Dimitrije Paunovic, Djokislav, Dogma21, DonRumataEstorski, drgrozozo, dule10savic, dulleo, feanor, Goxy1, Grebostrek, GUARIN, GveX, HawX, HrcAk47, igorkozar83, ILGromovnik, Incognito, istina, Jeremiah, kolateralnasteta, konstruktor, Kozi-RS, Kredit, kybonacci, Litostroton, ljubo70, luja, lukac, m0nstrum_, Marko Marković, Mi lao shu, mig21, Mihailo Gazdić, Miler88, milimoj, milivoje_vatrogasac, monomah, mustangkg, nebkv, Nemanja.M, nenomir, ObelixSRB, oldtimer, Pantaaa, Pavel Medved, PoolbegD02, promajauglavi, Pururin, Rupert, sales, scimitar19, Sir Budimir, Sky diver 29, ssekir75, Stoilkovic, styg, tamno.nebo, tecataki, Tumansky, Username1000, vaci, vaso1, VJ, Vlad000, vobo, Yugol33, zlaya011, 2001, 800077