Tenk T-72

220

Tenk T-72

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Има и десетак старих МАЗова, од којих је један доживео удес. Доста више има тегљача мање носивости који вуку инжињеријску механизацију, БВП и Гвоздике.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Elektroteh. automatike
  • Pridružio: 28 Dec 2011
  • Poruke: 695
  • Gde živiš: Novi Sad

има и маз-ова, и оних конвертованих 2026 из Србоаута али чини ми се да укупан број истих према броју гбт није баш за похвалити се. Они кинески изгледа не могу потегнути тенк..
крај офф-а



offline
  • Pridružio: 29 Mar 2020
  • Poruke: 763

Знам за ове остале, али нови су једино МАН-ови и ти кинески, али они нису у рангу МАН-а.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

Teoretski bi moglo da se napravi i tegljac FAP 3245, teoretski jer trenutno ne postoji ali delovi koji bi se koristili za njega postoje i isprobani su na drugim modelima a po karakteristikama bi bio dosta blizu MAN-u.
U praksi najjaci tegljac je FAP 2640 ali mislim da on nije dovoljno snazan za ovu ulogu.

Mozda su za ovu namenu nabavljeni oni 400+ KS koje je Stex pomenuo.

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2012
  • Poruke: 623
  • Gde živiš: Niš

milekNS ::има и маз-ова, и оних конвертованих 2026 из Србоаута али чини ми се да укупан број истих према броју гбт није баш за похвалити се. Они кинески изгледа не могу потегнути тенк..
крај офф-а

Ti prepravljeni 2026 iz Srboauta nisu se bas pokazali u ulozi tegljaca/vucnog voza. Nema to snage da povuce bilo sta, motor radi pod velikim opterecenjem. 1921 je i dalje pojam za njega. Mozda @Shtex moze da nam kaze vise o perspektivi razvoja novog FAP tegljaca, u odgovarajucoj temi...

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Свакако имамо теме и о вучним возовима и о ФАПовима, вратимо се Т-72.

offline
  • Pridružio: 17 Mar 2020
  • Poruke: 572

I danas stiže Zagrljaj

offline
  • HDMI 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 17 Jul 2019
  • Poruke: 332

Koliko li kosta dolet za jedan tenk?

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2940
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Dobro pitanje. Ja probao da nađem neku kalkulaciju na Volga-Dnepr sajtu ali ne nude cene. Verujem da je par desetina hiljada evra. U suštini obzirom da prevozi 1500000€ vredan teret, i nije tako strašno.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

Ja mislim da je ovo vec preko deset ,izgleda da idu na celu isporuku.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 801 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 8 sakrivenih i 718 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ALEXV, bavar357, belov, bojan313, Boris90, Borski1977, cvrle312, darkkran, DavidA, dejan1972, dj.ape, Djokislav, dunavzed, Dusko_Dugousko, Džekson, EVIDENTICAR, famoso, Frunze, gorval, gregorxix, GT, Hardenberg, ibssa, iceburn, Jager715510, jalos, JOntra, Kajzer Soze, KizJ, Kvaka22, lord sir giga, m94j, MarkoMarkovic86, maxim_von_burdengate, mercedesamg, milanpb, milbos, mile.ilic75, milos.cbr, Mićko, mnn2, Moldovan, mrvica78, nebidrag, nenad81, nenooo, Nikoletina Bursac, obsc, orfanel, Oscar, Paklenica, peradetlić, Petar25, Podljub, Polifon, proka89, rajkoplje, repac, saputnik plavetnila, ShtagodShtagod, Sonic, Stoilkovic, svnedelja, Tas011, tmanda323, tomigun, Topaz9, ujke, VNVK, Wiesel092, xAlex2, zbazin, Zdenko, 79693