Tenk T-80

44

Tenk T-80

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Слажем се са Вама Бојане, да су ово више подаци за продају и рекламу него ли прави, јер је оклоп савременог тенка композитан, тако да ове вредости треба умањити добрано.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Dec 2015
  • Poruke: 224

Uobicajeno se kod probojnosti kaze ..mm homogenog celicnog oklopa.
E sad koliki je ekvivalent aktuelnih viseslojnih oklopa u odnosu na homogeni celik to je drugo.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22274

Pogotovo je homogeni celik pod uglom los ekvivalent za bilo sta danas.
Naime, moderni potkalibarni projektili ce probiti vise kosog celika nego sto bi trebali u teoriji.
Recimo BM32 probija oko 500mm vertikalno postavljenog celika, a ako je isti pod uglom od 30(60)stepeni (mnozilac x 2), probice oko 280mm, tj. ta probojnost ce biti oko 560mm.

A kod kompozita i viseslojnih oklopa to radi drasticno drugacije, gde je unutrasnja struktura sa promenjivim uglom u odnosu na spoljni oklop, pa dolazi do lomova itd.

Nema od tih EPP slika salameta.

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Više mi je realistično da se kaže da je šansa u procentima za proboj zapadnog oklopa ta i ta nego mm čelika. Malo mi je zastarelo takvo "merenje".

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

*Западни* или *Источни*ОКЛОП,ни у ком случају није никаква константа.Поготово код композитних ојачавања.Колико држи?Онолико колико се у активну супстанцу уложи пара.Колика је вишеслојност,какво је ткање,који се растварачи користе,какав је квалитет полазних полимерних сировина/влакана/...колико ,.којих пуниоца итд,итд.Нема ту никакве поуздане стандардизације из више разлога.МОЖЕ се урадити врло квалитетно.Колико ,кад и шта ће то задржати релативна је ствар.По природи ствари може много зависити што би Којче реко и од тренутних метео услова,обзиром да неке од компоненти склопова различито реагују.Сви стандарди везани за такве врсте ојачавања једноставно имају релативну стандардизацију...прецизније не знам.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845


Citat:80ка в полевом ангаре для обслуживания бронетехники.
Форум "Армия-2019"
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Jubilej...
6 июля 1976 г. - на вооружение Советской Армии принят танк Т-80
Citat:Постановлением ЦК КПСС и Совета Министров СССР № 539-184 от 6 июля 1976 г. «О принятии на вооружение Советской Армии танка с газотурбинным двигателем» на вооружение Советской Армии был принят к об. 219 с при­своением шифра T-80.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845


Citat:Т-80У 4-й гвардейской Кантемировской танковой дивизии.
Июнь 2019 / Алабино
изображение: LJ Photography

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Танки Т-80БВ в войсках ВВО пришли на смену Т-72Б
Citat:В несколько подразделений Приморского края поступили танки Т-80 БВ, которыми в настоящее время заменяют Т-72Б. Об этом сообщает пресс-служба ВВО.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Ukri

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1032 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 2 sakrivenih i 1018 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, amaterSRB, Andy, Baždaranac, knutveliki, Komanca, Kriglord, Naj-Turs, ruger357, Saša31LPB, Shilok, zlaya011