Tenkovski biatlon

123

Tenkovski biatlon

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Kinezi
Citat:Новый китайский танк ZTZ-96B оснащенный новым двигателем мощностью 1200-1300 л.с. на танковом биатлоне.




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

Још ја бацих поглед.

Laughing



offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Jester ::Au kakvi diletanti ovi iz Zimbabvea. Ipak je za njih samo Kalašnjikov. Kod iranskog gađanja se odlično vidi kako bočni vetar (iz pravca levo od tenka) utiče na gađanje. Top u sva tri hica "vuče" u desno. E sad, da li je ta konstantna nepreciznosz uzrokovana lošim SUV-om ili neobučenošću posade, ne bih znao.

U jedno sam skoro siguran. Naš M-84 bi sa dobro obučenom posadom ovde čuda napravio, pošto vidim da se ni T-72B3M (kojeg voze Rusi) nije proslavio na gađanju. Ovo je najlakše moguće gađanje tenkom koje postoji, gađanje nepokretnih meta tenkom iz mesta, a onoliko promašaja. Pošto se to dešava skoro svim ekipama, mislim da je ipak u najvećem procentu krivac SUV tenka. Šta li bi se dešavalo da je u pitanju gađanje pokretnih meta tenkom u pokretu, ne smem ni da zamislim.


Југо М84 је показао колико је имао одличан СУВ направљен током 80тих. Тај СУВ је биоп међу најбољима у свету када се појавио, а и данас је референца за многе савременије. То су показали Словенци када су били трећи на гађању у немачкој на оном јевропејском тенковксом такмичењу. Бити иза немачког ЛЕО 2 са сад већ прастарим СУВом је аз респкет. А и Влада је показао јенкијима пре 26 година како је пуцала осамдесет четворка када је била ганц нова.

Т72Б3М је полупроизвод, био и нажалост остао. Прављен за тамо неку слепарију, а у совјетској армији је гуран јер је био јефтин...

ДА смо којим случајем ми послали наше М84А на то такмичење, па сви би гутали прашину и не би знали ни Кинези, а поготово Руси шта их је слашло...Остаје тај жал, да се покаже шта је могао и шта може ЈУГО тенк...

offline
  • Istoričar
  • Pridružio: 02 Sep 2012
  • Poruke: 299
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Колико може да кошта транспорт 4 М-84 са логистиком до Русије?

offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5587
  • Gde živiš: Novi Sad

MiG-29M2 ::Колико може да кошта транспорт 4 М-84 са логистиком до Русије?

Наш годишњи војни буџет Laughing

Много...то би морало бродом вероватно преко луке Бар или евентуално Ан-124, у теорији би могао две М-84 да понесе...али јбг ко ће то да плати.

offline
  • Istoričar
  • Pridružio: 02 Sep 2012
  • Poruke: 299
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Е хеибга Mr. Green

offline
  • Pridružio: 22 Mar 2014
  • Poruke: 3539
  • Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.

Bolje da ponesu par burića kerozina da sipaju u tenkće..onda će da šljaka kao leptir....

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2013
  • Poruke: 416

Georgius ::MiG-29M2 ::Колико може да кошта транспорт 4 М-84 са логистиком до Русије?

Наш годишњи војни буџет Laughing

Много...то би морало бродом вероватно преко луке Бар или евентуално Ан-124, у теорији би могао две М-84 да понесе...али јбг ко ће то да плати.


A zašto ne bi moglo železnicom? Posle rečnog, najjeftiniji oblik prevoza, a evo uvedosmo pruge ima vek i po....

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33445

Danasnje polufinale

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6928
  • Gde živiš: Srbija

Filip Marinković ::

A zašto ne bi moglo železnicom?



Naravno da može. Trasa voza je: Beograd-Budimpešta-Bratislava-Varšava-Minsk-Moskva

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1200 korisnika na forumu :: 85 registrovanih, 12 sakrivenih i 1103 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ailton, AK - 230, AleksandarV, aramis s, BaneM75, bigbear, bigvlada, bojan313, bojank, bojcistv, boromir, BraneS, Bubimir, Cavendish, Cirkon, comi991, DaliborVukadinovic, darionis, DeerHunter, Deki Duga Devetka, Djokislav, djuradj, Electron, ElGenius, elviper2, EXIT78, Grebostrek, iceburn, igorkozar83, igorpet, K a s p e r, Kajzer Soze, kalens021, kikisp, kolle.the.kid, kybonacci, loon123, LostInSpaceandTime, Markan90, mat, miki kv, Mis uz pusku, monomah, Mr. Majevica, mrm, nebkv, neko_drugi, nelezele, nenad81, nixos, nnovakis, NorthWind, Oscar, pajkan, Panter, Parker, Pekman, Peruta, Piani Jazzer, picknick, ping15, PlayerOne, proka89, raf87, Ray1973, Robin, rovac, royst33, S-G, samsung, Simonsen23, Simulink11000, Sky diver 29, stagezin, starlights, taomaster, TheDictator, theNedjeljko, ujke, user24, VNVK, vrgudinac, zeka013, zokizemun, zrno