Osvajanje svemira

179

Osvajanje svemira

offline
  • stug 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 05 Feb 2018
  • Poruke: 2305

Napisano: 30 Apr 2020 11:06

Aj da se i mi u nečemu složimo. Nije trebalo ponovo izumiti kotač sa sistemom za spašavanje. Ali. Kupac (NASA) je uvijek u pravu.

Dopuna: 30 Apr 2020 11:09

Raptor i slijetanje na Mars. Kod 120t "korisnog teteta" mimo težine samog StarShip-a i goriva, bit će posla za jedan dva ili tri Raptora, čak i na Marsu. Ne onih vakumskih, onih "sea level'



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • stug 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 05 Feb 2018
  • Poruke: 2305

Napisano: 30 Apr 2020 23:46

NASA bira kočije za put na mjesec:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U igri su: Blue Origin, Dynetics iiii SpaceX sa StarSchip-om.

Zanimljivo. Nitko i ništa od teškaša i čistunaca zadnjeg stoljeća (boing npr) u igri

Dopuna: 30 Apr 2020 23:56

O StarShip-u smo dosta pisali. Ovdje druga dva prijedloga "for looksee":

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3336

Praštajte, nadam se da ne spuštam nivo diskusije ali ne mogu odoleti. Mr. Green
Shvatite ovo samo kao vinjetu uz vaše odlične postove:





offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5776

Očito da se moj ljubimac igrao sa lošim igračkama , nema on što tražiti u ekipi odlikaša, Loched Martin Northrop- Gruman i Draper , pa njihovi portiri i čistaćice znaju više o gradnji raketa nego Musc sa svojim timovima .

Ovi su već bili na mjesecu i znaju što su slagali i prevarili , znaju što su snimili u studiju jer se na mjesecu nije moglo napraviti , a Musc tek treba da otkrije da li su ovi stvarno bili na mjesecu Very Happy

Malo sam pakostan , ali stvarno pogledajmo realno da li se što promijenilo od misije Apolo , osim kolor ekrana na video igricama . I dalje imamo kemijski pogon raketa , nema novih materijala koji daju neke bolje odnose masa , da bi se konstruktori mogli razmahati. I dalje je ista koncepcija sa lunarnim modulima koji odbacuju rezervoara ili odbacuju nepotrebni stupanj, da li se spajanje vrši u orbiti zemlje ili se spajanje vrši u orbiti oko mjeseca to je tolika razlika kao kad se sisata plavuša ofarba u crnku pa umjesno raskošna plavuša kažemo rasna crnka , sve je isto samo drugo pakovanje.

Dakle odlikaši na startu znaju da ih prči Ciolkovski , odnos masa, i zato su im lunarni moduli ružni ko pauci ,rezervoari goli bez oplate itd , a Musk??? on ima neka krila na lunarnom modulu i neke kanare napred , čak ima i lift za spušanje na tlo , a ovi primitivci imaju lojtre Mr. Green jadnički sa onim teškim skafanderima, punih boca sa kisikom moraju po lojtrici gor i dol.

Ima Musc nekih dobrih rješenja , ali nije to Rusija pa da Car Putin zasjedne sa dva suprotstavljena tima i kaže od danas radite zajedno.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16655

kunktator ::Praštajte, nadam se da ne spuštam nivo diskusije ali ne mogu odoleti. Mr. Green
Shvatite ovo samo kao vinjetu uz vaše odlične postove:


Ту је најбољи за ову тему онај кад генерал гледа совјетски пропагандни филм, па се пита како су толико бољи у ракетама, а толико лошији у филмовима?

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5776

prije nego što krenemo prema mjesecu htio sam na hrpu skupiti sve varijante spašavanja posade ako nešto krene po zlu i nešto o tome napisati ali sam tanak sa fotkama , pa ako netko naleti na još po neku molim da objavi pa da malo o tome popričamo.


Za početak evo nekoliko















offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617

Emergency escape rocket: the ultimate lifeboat for spacecraft

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Emergency rescue of astronauts (Soyuz T10-1 / 1983) - russian


offline
  • Pridružio: 15 Jul 2008
  • Poruke: 111

Raketas citam sta pises vec X godina i stalno se grizem za jezik da ti ne kazem .Mani se covece Elon Muska. On je za tebe institucija.Covek radi i sve sto ti pricas pada u vodu. Razumem ja tebe, znas sve ili gotovo sve i tu nema zbora ali ta prica o strucnim ekipama, Loched Martin ,Northrop- Gruman , Draper ,Boing i jos ne znam koga nema nista . Meni kao laiku je dovoljno da kada god procitam sta ko radi i sta ko lansira i sta ko planira , nema nikoga sem Muska i RUSA .

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5776

Pa nemoraš čitati što pišem, jednostavno preskoči, a ako nešto od toga što pišem ne razumiješ pitaj bude ti netko drugi objasnio.

Sad smo na jednoj zanimljivoj temi , spašavanje posade ako nešto krene po zlu , ako nisi do sada shvatio budem ti ponovio... kraj sve love i pameti koju E. Musk ima napravio je zajeb u projektu i produžio za dvije godine ugovor između amera i rusa o iznajmljivanju Sojuza , jednostavno čovjek je zaboravo da nema kopna na koje bi sletio.

Sad kad je kupio zemlju u Texasu na granici sa Mexicom i kad napravi poligon možda dobije i dozvolu da sleti na floridu pred neki hotel.

Nemoj misliti da su i oni iz Roskosmosa jako pametni .. i oni su dosta kasno skontali da ako lansiraju Sojuza sa ljudskom posadom iz Vostočnog , nakon 500 km imaju more , i zato i dalje ljudske posade idu sa Bajkonura .

Da i Federacija kasni jer nisu kontali da imaju more pred sobom.

offline
  • Pridružio: 15 Jul 2008
  • Poruke: 111

Ma nemam ja problem sa tvojim pricama ,ti treba da pises i ja volim da citam sta pises kao sto rekoh pametan si ali smeta mi sto pljujes po Elon Musku , ali svaki put . Covece iritantno je a nemas opravdanje nikakvo jer on radi .Da on ne radi pa ti nebi imao o cemu da pises ... realno.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3514 korisnika na forumu :: 62 registrovanih, 10 sakrivenih i 3442 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., advokat84, Asteker, avijacija, bigfoot, Bo96, Bojan198527, bojankrstc, Bosnjo, BOXRR, Burovnyak, C-Gun, Chainsaw, Ciri1994, Colt D, Dare, Denaya, despodovski.s, dulleo, Gogi do, Goxy1, GUARIN, Hitri, ivan979, Jaz, jodzula, JOntra, Jozo74, K a s p e r, kalens021, koliko, luja, Malahit, Mane88, MGBRBG, mile.ilic75, Milometer, moldway, Nikoletina Bursac, niksa517, ObicanUser, Orc, Pekman, Posmatrac77OKB, reakcija1989, redstar72, repac, rovac, royst33, skok, Srle993, stalja, StalniPromatrač, stegonosa, svnedelja, Tihi86, tritonus, vaci, vladom6, vukajlo71, zombicar153